Tarashaj na refuzoi, De Biazi e dinte qe ne gusht!

0

“Kam folur me të. Më ka thënë se nuk donte të mendonte për dicka të tillë për momentin, kështu që kjo çështje për mua është e mbyllur. Për sa kohë unë jam trajner, ai nuk do të ftohet në kombëtare”… Xhani de Biazi, per “Blick”, prestigjozja zviceriane, konfirmon se tashme Shani Tarashaj s’eshte me ne planet e tij, por kjo nuk eshte nje risi dhe gazeta “Sport Ekspres” kthehet tek intervista e bere me trajnerin kohe me pare, pra me 9 gusht, kur talenti i Grasshoperit sapo kishte shperthyer dhe trajneri italian i kishte bere ftese, duke mos marre asnje pergjigje nga ana e tij… Ndoshta, sepse Zvicra e kishte kontaktuar gjithashtu. Nje histori qe i ngjan shume te tjerave, sa i perket lojtareve qe nuk zgjodhen Shqiperine per te perfaqesuar, edhe pse me origjine shqiptare. Madje, edhe Redi Jupi, trajneri i U-21 te Shqiperise, ne konferencen e prezantimit ne stolin e Shpresave, do te deklaronte se futbollistet qe jetojne dhe jane rritur jashte vendit, do te zgjidhnin kombetaren e atij vendi dhe Shqiperine vetem si alternative te dyte…

Tarashaj

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.