Talenti/ “Shqiptarëve u hap derën”, Igli Tare merr te Lazio edhe Astrit Ramën

Klubit të Lazios pritet t’i shtohet edhe një tjetër shqiptar. Pas shumë lojtarëve me origjinë shqiptare, si Strakosha, Berisha, Durmishi etj, Astrit Rama mund të jetë emri i radhës. Ky i fundit është paraqitur në Romë, ku ka kryer testet mjekësore për skuadrën italiane. Por për të përfunduar gjithçka me sukses, duhet të kalojë periudhën e provës te të rinjtë dhe të bindë Menichin-in. Rama aktualisht është pjesë e Pas Perveza dhe ka moshën 19- vjeçare. Ndërkohë në të shkuarën ka qenë pjesë e një prej akademive më të mira të Greqisë, atë të Olimpiakos si dhe te AEK-u i Athinës.

“Unë të gjitha i kam arritur vetë, e di sa e vështirë është që të jepet mundësia. Unë shqiptarëve mund t’ua hap derën, mirëpo nuk e mbaj dot hapur”, do të shprehej Igli Tare disa kohë më parë, teksa hap sërish një tjetër derë për shqiptarët dhe këtë herë është radha e Astrit Ramës për të hyrë./Sport Ekspres/