Talenti i Breshias te kombëtarja U-16

0

Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon që të vizionojë shumë talente në qarkullim dhe, tashmë, sytë janë të gjitha në Itali, ku shumë fëmijë emigrantësh janë rritur me futboll. Kohë më parë, menaxheri i suksesshëm Sokol Haxhia do të rrëfente për “Sport Ekspres” se janë më shumë se 100 futbollistë shqiptarë që janë rritur në ekipet e moshave dhe që brenda pak vjetësh do të kemi edhe në skuadrat e para të Serisë A përbërje shqiptarësh. Drejtimi duke ai dhe, për të konfirmuar këtë, dje ka ardhur thirrja e U-16 së Shqipërisë për Brijan Ibrahimin, vetëm 16-vjeç dhe pjesë e Primaveras së Breshias, në kampionatin e kategorisë së të rinjve. Ai do të jetë pjesë e turneut “Development Tournament 2017” që do të zhvillohet në Qipro nga 17 deri më 30 prill.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.