Browsing Tag

Zyrih

Dëmtim i tmerrshëm, mesfushori i Kosovës mbyll vitin

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në gju. Bëhet fjalë për një këputje të ligamentit të kryqëzuar. Ngjarja fatkeqe ndodhi në takimin e së premtes ku Zyrihu u mund të transfertë…

Shkarkohet dhe e merr vesh në Twitter, epik reagimi

Aventura e parë e Florent Maluda si trajner ka zgjatur vetëm dy muaj. Ish-ylli i Çelsit është shkarkuar nga klubi zviceran i Zyrihut. Mënyra e njoftimit të këtij lajmi për Maluda ka qenë më e papërshtatshmja. Ai e ka marrë vesh lajmin…

FOTO | Koreografia spektakolare: Jeta është më e bukur me…

Zyrihu humbi të shtunën në transfertë përballë Sionit me rezultatin 1-0. Nga lojtarët shqiptarë u aktivizua vetëm Hekuran Kryeziu, mesfushori 26-vjeçar i përfaqësueses së Kosovës. Nëse lojtarët nuk zhvilluan një ndeshje të mirë dhe dolën të…