Browsing Tag

Zinedin Zidan

Në Madrid kundër Pogbas, transferimi i francezit në udhëkryq

Pol Pogba në muajt e fundit është parë të jetë shumë i lidhur me një kalim te Reali i Madridit. Francezi ka shfaqur dëshirën të punojë me Zidan dhe është i gatshëm të reduktojë edhe pagën e tij. Vetë trajneri ka shprehur pëlqimin e tij për…

Rikthimi i Zidan te Reali, Murinjo ka vetëm një fjalë

Largimi i Santiago Solarit nga drejtimi i Realit bëri që në media të qarkullonin shumë emra për të marrë drejtimin e skuadrës spanjolle. Ishin të shumta arsyet që të çonin te Zhose Murinjo. Tifozët madrilenë disa herë e kishin thirrur në…

Zbulimi i Modriç dhe “profecia” e realizuar e Zidan!

“Mesi dhe Ronaldo kanë ruajtur një nivel të “çmendur” në 10 vitet e fundit, por në të kaluarën, ndoshta, ka patur disa lojtarë të tjerë, të cilët mund ta kishin fituar ‘Topin e Artë’. I referohem Ksavit, Shnajderit dhe Iniestës. Mendoj se…

Njeriu i momentit, Asensio rrëfen këshillën e artë të Zidan

Markso Asensio ishte heroi i kombit spanjoll gjatë natës së djeshme. Paraqitja e fenomenale e 22-vjeçarit  në shpartallimin 6-0 të Kroacisë ka bërë xhiron e botës. Një gol, tri asiste dhe rol kyç në autogolin e kroatëve, një 90-minutësh që…

Zidan zbulon të ardhmen dhe “tremb” Murinjon

Zinedin Zidan dha dorëheqjen nga Reali i Madridit mbas fitimit të Champions-it të tretë rresht. Arritje fantastike e trajnerit francez me klubin spanjoll, por ai kishte nevojë për të pushuar dhe për të provuar një eksperiencë të re.…