Browsing Tag

Yunus Sentamu

Tirana i bëri dalje, sulmuesi gjen ekipin e ri

Junus Sentamu e ka mbyllur me Tiranën dhe do ta vazhdojë gjetkë karrierën. Sulmuesi nga Uganda, pas dy sezonesh në futbollin shqiptar pritet që të rikthehet në vendlindje dhe raportohet se ka arritur akordin me Vipers SC. “Swiftsportsug”…

Operacion “fshesa” te Tirana, ikin katër të parët

I pashmangshëm “revolucioni” te Tirana, që vetëm në javën e fundit të kampionatit i shpëtoi rënies nga Kategoria Superiore. Drejtuesit tashmë duhet të përcaktojnë grupin e lojtarëve që qëndrojnë dhe më pas të mendojnë për afrimet.…

Sentamu çështje, Tirana mendon edhe… FIFA-n

Junus Sentamu nuk duket në kryeqytet. Sulmuesi anësor i Tiranës i ka bërë udhë vonesat dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë. Prej tij justifikimi në klubin bardheblu ka mbërritur prej ditësh. Çështje dokumentacioni, por puna është punë dhe…

Atinga shqetëson Tiranën, Mema nuk do ketë një sulmues

Tirana bëri detyrën dje ndaj Kastriotit, ndërkohë që javën e ardhshme e pret një takim i vështirë kundër Laçit. Trajneri Ardian Mema nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin Junus Sentami. Lojtari nga Uganda u ndëshkua me karton të