Browsing Tag

Vllaznia

Fillojnë largimet te Vllaznia, mesfushori njofton ndarjen

Kanë filluar largimet e para nga skuadra e Vllaznisë. Me anë të një postimi në “Facebook”, mesfushori 22-vjeçar, Dejvi Bilali, ka njoftuar prishjen e marrëveshjes me konsensus. Futbollisti elbasanas iu bashkua Vllaznisë në fillim të…

Kapiteni Lika: Duhen përforcime, nuk iki nga Vllaznia!

Finalja e humbur me Bylisin tregoi që Vllaznia nuk është gati për Superioren. Sigurisht nuk mund të jetë një njësi matëse, por edhe trajneri Agim Canaj pas ndeshjes u shfaq i zhgënjyer dhe problemi kryesor ishte mungesa e dëshirës.…

Bylisi kampion i së Parës, i jep “dajak” Vllaznisë

Milionat dhe trofeu i Kategorisë së Parë janë të Bylisit. Ballshiotët ia kanë dalë të mundin Vllazninë me rezultatin 1-3, madje kjo ka ndodhur me përmbysje.  Shkodranët shënuan të parët me anë të mbrojtësit rumun Dan Ignat. Reagimi i…

Antonio Marku: Na detyron fanella, Vllaznia e mposht Bylisin

Vllaznia dhe Bylisi do të diskutojnë mes tyre titullin e Kategorisë së Parë dhe 30 milionë lekët që jep Federata Shqiptare e Futbollit për këtë trofe. Shkodranët duan ta kalojnë me sukses këtë përballje dhe mbrojtësi Antonio Marku është…

Dëmtime te Vllaznia, pa dy titullarë kundër Dinamos

Vllaznia luan të dielën kundër Dinamos në Pezë-Helmës dhe dje lojtarët kanë zbritur në fushë për të vijuar përgatitjet për përballjen ndaj bluve. Trajneri Agim Canaj është përballur me probleme dëmtimesh, pasi dy prej lojtarëve kuqeblu nuk…

Vllaznia mposht Korabin, mjafton një gol që në tunel

Vllaznia ka siguruar fitoren e radhës. Kuqeblutë mposhtën Korabin në shtëpi me rezultatin 1-0. Një gol i Ardit Krymit në minutën e parë të ndeshjes vulosi fatet e ndeshjes dhe i shtoi tre pikë ekipit në renditje. Shkodranët kishin…

Doni sulmuesin perfekt? E ka Vllaznia, flasin shifrat

Sulmuesi matet me gola, por më me rëndësi është vlera e tyre. Një ekip ka nevojë për një lojtarë që ta nxjerrë nga situata dhe përgjithësisht për këtë duhen golat. Silvio Zhunior është një nga ata lojtarë që shënon rregullisht dhe mund të…

Vllaznia nuk pyet as për Erzenin, nis festa Superiore

Vllaznia tregoi edhe njëherë se është ekipi më i mirë i Grupit A të Kategorisë së Parë. Ekipi shkodran mposhti në transfertë Erzenin e Shijakut me rezultatin 0-3 dhe tashmë është kthyer në Superiore, sepse ka 12 pikë më shumë se Besëlidhja,…

Dëmtimet te Vllaznia, Canaj i beson një 18-vjeçari në Shijak

Pas rifillimit të stërvitjes të mërkurën, sot trajneri i Vllaznisë, Agim Canaj, ka surprizuar dhe këtë herë sa i përket formacionit që do të hedhë në fushë nga minuta e parë në transfertën e së dielës ndaj Erzenit në Shijak. “Portën e…

Agim Canaj largohet me “lezet”, fluturon drejt Anglisë!

Vllaznia ende nuk i ka zgjidhur problemet dhe kjo u pa edhe në seancën e djeshme stërvitore, ku mungoi trajneri Agim Canaj. Safet Osja dhe Ideal Lekiqi ishin ata që stërvitën skuadrën, ndërkohë që për kreun e pankinës thuhej në ambientet…

Gjoka: Shkodrën e ka kapur e keqja, Partizani me dy fytyra

Jemi vend të fortësh, këtë e dinë të gjithë. Kudo “peshku i madh e ha të voglin”, edhe pse shumëkush nga bota e politikës përpiqet të bëjë demagogji duke na thënë se Shqipëria është një vend i sigurt dhe ku jetohet mirë. Përralla, që as…

Konfirmohet Agim Canaj, Vllaznia del me komunikatë zyrtare

Vllaznia është drejt rikthimit në Superiore, por së fundmi ka pasur probleme. Trajneri Agim Canaj është vënë në pozicion të vështirë, teksa mësohet se ka pasur presione karshi tij. Gjithashtu e njëjta gjë thuhet edhe për administratorin e…

Agim Canaj nuk duron, paraqet dorëheqjen

Seanca stërvitore e ditës së sotme te Vllaznia është anuluar dhe ajo është zëvendësuar me një mbledhje! Nën drejtimin e kryetares së Bashkisë, Voltana Ademi, kanë qenë trajneri Agim Canaj, Administratori klubit Suad Lici, si dhe drejtori…

Plas në Shkodër, presionet anulojnë stërvitjen e Vllaznisë

Vllaznia duket në rrugë të mbarë, por sërish ka hije presioni. Së fundmi, sikurse raportohet nga një faqe tifozësh në “Facebook”, është anuluar stërvitja që ishte parashikuar të zhvillohej sot në orën 11:30. Thuhet se ka pasur presione ndaj…

Canaj pas debutimit: Ka diçka që më shqetëson!

Agim Canaj e nisi me këmbë të mbarë ë krye të Vllazninë. Shkodranët mposhtën me katër gola Besëlidhjen dhe rikthimi në Superiore është formalitet për kuqeblutë. Gjithsesi ka edhe gjëra që shqetësojnë dhe një prej tyre është edhe mungesa e…

Zyrtare: Pasuesi i Hasan Likës, Vllaznia gjen trajnerin e ri

Hasan Lika u largua nga Vllaznia para pak ditësh dhe tashmë ka ardhur njoftimi për pasuesin e tij. Do të jetë Agim Canaj ai që do të drejtojë kuqeblutë në vazhdim. Një rikthim i teknikut në Shkodër, pasi ka punuar me Vllazninë edhe në të…

Trajneri i ri pezull, Malota: Largimi i Likës nuk ndikon

Hasan Lika u largua nga stoli i Vllaznisë para pak ditësh dhe ende nuk është përcaktuar emri që do ta zëvendësojë pankinën shkodrane. Mediatikisht emrat kanë qenë të shumtë, nostalgjikë dhe aktualë në aktivitet. Gjithsesi duhet pritur deri…

Osja: Jo vetëm fitoret objektiv i Vllaznisë, shohim më larg

Vllaznia ka bërë diferencën në grupin  A dhe një fitore këtë javë me Besëlidhjen i afron edhe më shumë me Superioren., Rikthimi në elitë është vetëm çështje kohe, por tanimë përpara drejtuesve ka dalë një detyrë e re: gjetja e një trajneri…

Befasia vjen nga Shkodra, largohet Hasan Lika: Ju falënderoj!

Dita e sotme ka qenë e fundit për Hasan Likën në drejtimin e Vllaznisë. Pas stërvitjes së paradites, ishte vetë Lika që i  ka komunikuar skuadrës këtë largim për arsye emigrimi. Edhe për SportEkspres.com, tekniku e konfirmon këtë largim për…

Vllaznia dënon dhunën dhe pozicionohet krah Federatës

Ka një qëndrim të përbashkët të klubeve shqiptare dhe Federatës Shqiptare të Futbollit. Është e papërballueshme të organizohet një kampionat pa bashkëpunimin me Policinë e Shtetit, pasi rendi dhe siguria nuk mund të garantohet me forca…

Vllaznia gati, Hasan Lika: Tani nis më e vështira!

Vllaznia e nis fazën e tretë në transfertë, pasi në javën e 19-të do të luajë në Peshkopi ndaj Korabit vendas. Në këtë përballje te skuadra shkodrane pritet të ketë ndryshime në përbërje dhe grupi nuk do të jetë i plotë, pasi do të mungojë…