Browsing Tag

Vllaznia

Trajneri i ri i Vllaznisë, zyrtarizohet maqedonasi

Vllaznia e ka gjetur trajnerin e ri. Kreu i pankinës për ekipin shkodran në sezonin e rikthimit në Superiore, do të jetë Mirsad Jonuz. Strategu maqedonas ka drejtuar për herë të fundit në sezonin 2012-13 ekipin e Nea Selamis, ndërsa nga sot…

Besa nuk i ndahet talenteve, firmos mbrojtësi shkodran

Skuadra e Besës së Kavajës ka njoftuar afrimin e mbrojtësit shkodran Egzon Shimaj. Futbollisti 18-vjeçar ka qenë një ndër elementët më të dalluar të akademisë së Vllaznisë dhe pjesë e grumbullimeve të kombëtareve të grupmoshave të…

Vllaznia mban “senatorët”, rinovojnë dy futbollistë

Vllaznia u ngjit në Superiore pas një viti mungesë, duke u renditur në vendin e parë në grupin A në Kategorinë e Parë. Ekipi me traditë i futbollit shqiptar nuk po kalon vitet më të mira, por sezoni i ri në Superiore shihet me optimizëm nga…

Edhe Gocaj drejt largimit, ofertë konkrete në tavolinë

Olsi Gocaj ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të Vllaznisë sezonin e shkuar, teksa luajti 26 ndeshje dhe shënoi 4 gola. Mbrojtësi i djathtë mbylli sezonin e tretë radhazi me kuqeblutë dhe e ardhmja e tij nuk dihet. Momentalisht është…

Mesazh për Suad Licin: Kujdes, nuk bëhen qoka me Vllazninë!

Vllaznia është në ajër. Ende nuk dihet se kush do të jetë trajneri, me Agim Canajn që është në pritje të një telefonate të drejtuesve. Kuqeblutë pak ditë më parë kanë prezantuar dy afrimet e para, mbrojtësin Dajan Shehi dhe mesfushorin…

Zgjohen në Shkodër, Vllaznia zyrtarizon dy afrimet e para

Vllaznia ka nisur nga merkato dhe firmat e para janë më dy futbollistë që Sportekspres.com i ka raportuar prej kohësh si objektiva të kuqebluve. Kështu, ditën e sotme janë paraqitur në Shkodër Herald Marku dhe Dajan Shehi, të cilët edhe…

Blindohet Ibrahimi, Partizani “i fiksuar” me një shkodran

Partizani ditën e djeshme ka zyrtarizuar disa lëvizje në merkato dhe e fundit ka qenë marrëveshja për rinovimin e kontratës me mbrojtësin Labinot Ibrahimi. Futbollisti i krahut të djathtë ka nënshkruar edhe për një sezon tjetër dhe gjithçka…

Sëmundjet e vjetra shqetësojnë Vllazninë, sa pikëpyetje!

Vllaznia duket se edhe këtë sezon do të ketë problemet e së shkuarës. Me shumë mundësi ekipi shkodran do të mbetet në Shkodër për fazën përgatitore, por nuk është ky shqetësimi kryesor. Krijimi i një grupi konkurrues është objektivi i parë…

Alsid Tafili lë Vllazninë, befason me klubin e ri

Një tjetër futbollist lë Shqipërinë dhe zhvendoset të luajë në futbollin dardan, madje në ligën e parë. Alsid Tafili, mesfushori qendror që vjet ishte pjesë e Vllaznisë, do të luajë sezonin e ardhshëm me Lirinë e Prizrenit. Një rikthimin…

“Vllaznia nuk hidhet poshtë”, fjalë zemre nga Qardaku!

Eridon Qardaku ka zgjedhur klubin e Bylisit për të hedhur hapat e parë si futbollist profesionist. Sulmuesi shkodran, i cili spikati me të rinjtë dhe shënoi 21 gola sezonin e shkuar, ikën me Vllazninë në zemër. Ndjenjat e tij për ngjyrat…

Vllaznia në “gjumë”, Bylisi i merr goleadorin e moshave

Uheid Hoxha pak ditë më parë firmosi për Besën, ndërkohë që një tjetër futbollist i talentuar lë Vllazninë. Sulmuesi Eridon Qardaku ka pranuar propozimin e Bylisit dhe ka nënshkruar një kontratë që e lidh me ballshiotët për tre vitet e…

Dajan Shehi i dyzuar, dy klube të Superiores pas tij

Mesditën e së premtes, ish-futbollisti i Kastriotit në sezonin e kaluar, Dajan Shehi, është kontaktuar nga drejtuesit i skuadrës së Vllaznisë. Shkodranët e kanë veçuar mbrojtësin elbasanlli te skuadra krutane në sezonin që mbyllëm.…

Vllaznia në merkato, zbulohet një nga objektivat

Vllaznia ende nuk ka bërë asnjë afrim zyrtar. Shkodranët këtë sezon luajnë në Superiore dhe kërkojnë të jenë një tjetër skuadër në krahasim me dy sezone më parë. Engin Firat, drejtori sportiv i kuqebluve, një ditë më parë doli me një…

Zyrtare: Besa i “rrëmben” Vllaznisë një talent

Besa ka bërë lëvizjen e dytë në merkato. Pas afrimit të anësorit të majtë, Klevis Shaqe, kavajasit kanë nënshkruar ditën e sotme me mesfushorin Uheid Hoxha. Fantazisti shkodran nënshkruan kontratën e parë si profesionist dhe do tentojë të…

Trajneri dhe merkato, Firat garanton Vllazni ndryshe

Engin Firat, ditë më parë ka folur në media dhe ka treguar se janë të shumta problemet e Vllaznisë. Mes të tjerave, turku që mban postin e drejtorit sportiv te Vllaznia, u shpreh se i ka përfunduar kontrata dhe që është i lirë. Sot, përmes…

“Kamara dëshiron vetëm Vllazninë, ka refuzuar dy oferta”

Besëlidhja e mbylli sezonin në vendin e dytë dhe tashmë ekipi është shpërndarë. Drejtuesit duhet të mendojnë që të gjejnë trajnerin e ri për sezonin e ardhshëm, pasi Vladimir Gjoni është larguar. Në vazhdim mund të ketë edhe lojtarë të…

Vllaznia kampione për femrat, titulli i gjashtë radhazi

Ekipi i Vllaznisë është shpallur fitues për kampionatin kombëtar të futbollit të femrave, edicioni 2018-2019. Është sezoni i gjashtë rradhazi që ekipi shkodran ka fituar titullin e kampionit në 10 vite garë futbollistike për këtë gjini.…

Vllaznia njeh vetëm largime, mësohen dy të radhës

Skuadra e Vllaznisë e siguroi ngjitjen në Kategorinë Superiore, por duke qenë se menaxhohet nga Bashkia e Shkodrës, e ardhmja e saj është plot dritëhije. Zgjedhjet e reja lokale të planifikuara më datë 30 qershor janë mes “Po”-së e “JO”-së,…

Fillojnë largimet te Vllaznia, mesfushori njofton ndarjen

Kanë filluar largimet e para nga skuadra e Vllaznisë. Me anë të një postimi në “Facebook”, mesfushori 22-vjeçar, Dejvi Bilali, ka njoftuar prishjen e marrëveshjes me konsensus. Futbollisti elbasanas iu bashkua Vllaznisë në fillim të…

Kapiteni Lika: Duhen përforcime, nuk iki nga Vllaznia!

Finalja e humbur me Bylisin tregoi që Vllaznia nuk është gati për Superioren. Sigurisht nuk mund të jetë një njësi matëse, por edhe trajneri Agim Canaj pas ndeshjes u shfaq i zhgënjyer dhe problemi kryesor ishte mungesa e dëshirës.…

Bylisi kampion i së Parës, i jep “dajak” Vllaznisë

Milionat dhe trofeu i Kategorisë së Parë janë të Bylisit. Ballshiotët ia kanë dalë të mundin Vllazninë me rezultatin 1-3, madje kjo ka ndodhur me përmbysje.  Shkodranët shënuan të parët me anë të mbrojtësit rumun Dan Ignat. Reagimi i…

Antonio Marku: Na detyron fanella, Vllaznia e mposht Bylisin

Vllaznia dhe Bylisi do të diskutojnë mes tyre titullin e Kategorisë së Parë dhe 30 milionë lekët që jep Federata Shqiptare e Futbollit për këtë trofe. Shkodranët duan ta kalojnë me sukses këtë përballje dhe mbrojtësi Antonio Marku është…

Dëmtime te Vllaznia, pa dy titullarë kundër Dinamos

Vllaznia luan të dielën kundër Dinamos në Pezë-Helmës dhe dje lojtarët kanë zbritur në fushë për të vijuar përgatitjet për përballjen ndaj bluve. Trajneri Agim Canaj është përballur me probleme dëmtimesh, pasi dy prej lojtarëve kuqeblu nuk…

Vllaznia mposht Korabin, mjafton një gol që në tunel

Vllaznia ka siguruar fitoren e radhës. Kuqeblutë mposhtën Korabin në shtëpi me rezultatin 1-0. Një gol i Ardit Krymit në minutën e parë të ndeshjes vulosi fatet e ndeshjes dhe i shtoi tre pikë ekipit në renditje. Shkodranët kishin…

Doni sulmuesin perfekt? E ka Vllaznia, flasin shifrat

Sulmuesi matet me gola, por më me rëndësi është vlera e tyre. Një ekip ka nevojë për një lojtarë që ta nxjerrë nga situata dhe përgjithësisht për këtë duhen golat. Silvio Zhunior është një nga ata lojtarë që shënon rregullisht dhe mund të…