Browsing Tag

Vasil Shkurtaj

Vasil Shkurtaj nuk ia del, Rroca nuk duket te Kukësi

Kukësi ka humbur dy ndeshjet e fundit me Luftëtarin dhe Skënderbeun, ndërkohë që përgatitet për sfidën e radhës me Partizanin. Të kuqtë janë kampionë, por e kanë një “kunj” dhe do tentojnë t’i mundin verilindorët. Gjatë kampionatin ka pasur…

Shkurtaj shqetëson Kukësin, çështja Rexhinaldo merr udhë

Kukësi po mendon për ndeshjen me Skënderbeun, ndërkohë që kjo javë ka pasur zhvillime të rëndësishme.  Kështu, raportohet se në klubin verilindor janë shpërndarë pagat e fundit dhe ky është një motiv më shumë për lojtarët para sfidës me…

Shkurtaj sakrifikon, vihet që sot nën urdhrat e Cungut

Vasil Shkurtaj ishte shqetësimi i Armando Cungut pas ndeshjes me Kamzën. Sulmuesi qendror i ekipit kuksian pati pësuar një lëndim në dorën e djathtë gjatë një përplasjeje në atë takim. Gjithsesi ai sakrifikoi dhe qëndroi në fushë,…

Dita e firmës, Kukësi drejt goditjes së dytë

Eduart Rroca dhe Kukësi kanë arritur marrëveshjen prej kohësh, ndërkohë që sot pritet të mbyllet gjithçka edhe me sulmuesin Vasil Shkurtaj. Verilindorët bënë ofertën më të mirë te Luftëtari dhe vlonjati duket se ka pranuar propozimin e…

Shkurtaj-Idrizaj, dyshja që zgjidh hallet e Superiores

Merkato ka nisur, edhe pse nga 1 janari klubet do të kenë të drejtën për të regjistruar afrimet e bëra. Drejtuesit e klubeve të Superiores po mundohen t’i mbyllin sa më shpejt marrëveshjet me lojtarë që duan, sidomos ato klube që fazën do e…

Ofertë për Vasil Shkurtajn, çfarë skenari për transferimin!

Vasil Shkurtaj është shënuesi më i mirë i Luftëtarit këtë sezon dhe një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Sulmuesi ka realizuar me bliznjtë shtatë gola, ndërkohë që Partizani, Laçi dhe Kukësi i janë vënë pas. Verilindorët duket se…

Shkurtaj i shumëdëshiruar, 100 mijë euro dhe një… problem

Vasil Shkurtaj është një nga sulmuesit më të mirë të kampionatit tonë, ndërkohë që dëshira e tij është që të largohet jashtë vendit. Te Luftëtari sigurisht që duan të përfitojnë sa më shumë dhe deri më tani janë disa klubet që e duan. Sa…

Titullin e sjellin golat, Partizani miliona për Shkurtajn

Vasil Shkurtaj ka shënuar deri më tani 5 gola në Superiore me fanellën e Luftëtarit dhe është ndër të paktët qendërsulmues në kampionatin tonë. Sulmuesi vlonjat është vënë në shënjestër të klubit të Partizanit, teksa kolegët tanë të…

Shkurtaj: Dua të luaj jashtë, Abazaj e Bregu ishin ndryshe

Vasil Shkurtaj nuk arriti që të kthente një gol në fundin e ndeshjes, edhe pse kishte një mundësi të artë. Pas ndeshjes, në emisionin “Gol pas Goli”, në “Supersport”, sulmuesi tregoi situatën në klub, por foli dhe për të ardhmen e tij.…

Dy rikthime te Luftëtari, Shkurtaj i vë notë Mezanit

Vasil Shkurtaj është shënuesi më i mirë i Luftëtarit. Deri më tani në kampionat ka arritur të realizojë pesë herë, po aq sa Rexhinaldo i Kukësit. Sulmuesi vlonjat ka folur për formën që po kalon dhe për fitoren e fundit që arritën me…

Qetësohet Mezani, Shkurtaj gati për “finalen”

Luftëtari ka mundësinë të “hakmerret” ndaj Kastriotit për atë humbje që i shkaktoi në ndeshjen e parë të kampionatit në Gjirokastër. Skuadra e Gentian Mezanit do të udhëtojë drejt Fushë-Krujës për të marrë pikët e plota. Lajm i mirë…

Alarmohen te Luftëtari, të gjithë sytë nga Shkurtaj

Luftëtari u mposht nga Partizani dhe kështu mbetet në vendin e parafundit në tabelën e klasifikimit. Për të mos mjaftuar kjo, në ndeshjen me të kuqtë la fushën e blertë i dëmtuar sulmuesi kryesor Vasil Shkurtaj. Kjo ndodhi në fillim të…

Luftëtari mes Teutës e merkatos, pret edhe Shkurtajn

Sulmuesi shtatlartë pritet të zyrtarizohet si pjesë e skuadrës gjirokastrite. Së bashku me Nunjez do formojnë dyshen e repartit ofensiv Gëzim Beqiri Luftëtari ende nuk e ka mbyllur merkaton, teksa pritet që pjesë e bluzinjve të…