Browsing Tag

Vardy

VIDEO | Xhejmi Vardi “shpik” një mënyrë për të shënuar

Çdo ditë shohim gola nga më të ndryshmit dhe një të veçantë e ka realizuar ditën e sotme sulmuesi i Leister, Xhejmi Vardi. Gjatë një ushtrimi në stërvitje, pas një krosi të dhënë, sulmuesi e ka dërguar topin në rrjetë. Se si ka shënuar,…

Vardi: Nuk e pushova unë Ranierin, po më kërcënojnë

Një ndër heronjtë e sezonit të shkuar, që i dha Lester Sitit titullin kampion, Xhejmi Vardi tashmë ka frikë për sigurinë e vet dhe të familjes së tij. Sulmuesi anglez deri para një muaji ishte në piedestal, por tashmë është kthyer në armik…

Lester dërrmon Liverpulin, por a nuk ishte në krizë?

Lester Siti për një natë kthehet ai i sezonit të shkuar: skuadër e organizuar, mbrojtje solide, sulm perfekt dhe... 3-1 ndaj Liverpulit, duke dalë nga zona e ftohtë. E gjitha vjen pak ditë pas pushimit nga puna të Klaudio Ranierit, a nuk…

Vardi, letër e hapur për Ranierin

Pushimi nga puna i Klaudio Ranierit nga Lester Siti mbetet tema e ditës në Angli dhe të gjithë janë kundër vendimit të klubit, ndërkohë që nën akuzë janë edhe lojtarët, që mendohet se i kanë bërë puç trajnerit italian. Kundër…