Browsing Tag

Valencia

DIREKT: Spektakël në Spanjë, surprizë në Londër (VIDEO)

Valencia-Arsenal dhe Çelsi-Frankfurt janë dy gjysmëfinalet e Europa League dhe sot luhen aktet e fundit. Arsenali udhëton në Spanjë, ku do t’i duhet të mbrojë avantazhin 3-1 të arritur në Londër. Përballë Valencias, parashikohet një sfidë e…

VIDEO: Baraspeshë në Gjermani, në Londër ka spektakël

Sot do të luhen dy gjysmëfinalet e para të “Europa League” dhe në katër ekipet pjesëmarrëse, dy skuadra janë londineze. E pikërish dy klubet angleze, Çelsi dhe Arsenali, janë favoritet për të kaluar në finale dhe për të ngritur trofeun e…

Dëmtime dhe grabitje, sezoni i Kondogbia për t’u harruar!

Ta quash thjeshtë një periudhë “JO” sezonin e Kondogbia me Valencian, është shumë pak. Ish-mesfushori i Interit bëri një sezon të shkëlqyer si i huazuar me skuadrën spanjolle edicionin e shkuar, por këtë vit, nuk është parë thuajse aspak në…

VIDEO: Napoli kapitullon pa luftë, Valencia imiton Arsenalin

Napoli priti në “Sao Paolo” skuadrën e Arsenalit dhe pas disfatës 2-0 në Londër, parashikohej një reagim nga të besuarit e Ançelotit. Por kjo gjë nuk ndodhi, pasi “Topçinjtë” londinezë triumfuan edhe në Napoli, me rezultatin 0-1. Një…

Çmenduri amerikane, Valencia akuzohet për simbolin historik

Skuadra spanjolle e Valencias është përfshirë në një konflikt ligjor me kompaninë e njohur amerikane “DC Comics”, pasi këta të fundit kanë paditur klubin e futbollit për shkak të logos së tyre të re. Për të festuar 100 vjetorin e klubit,…

VIDEO | Kualifikohen Çelsi dhe Napoli, dramë në Rusi!

Çelsi, Napoli dhe Valencia janë tre ekipet e para çerekfinaliste të Ligës së Europës. Dy të parat kishin siguruar kualifikimin që në ndeshjen e parë pas fitoreve 3-0, ndërsa sot e vulosën diçka të tillë. Më shumë probleme pati Valencia.…

Barcelona nis merkaton, firma me mbrojtësin formalitet

Barcelona këtë sezon shihet të ketë probleme të vazhdueshme në fazën difensive, më së shumti nga dëmtimet. Qendra e mbrojtjes shihet si më problematikja, ku aktualisht vetëm dy lojtarë janë të gatshëm. Samuel Umtiti dhe Tomas Vermalen janë…

Te Valencia i frikësohen rënies, dëmtohet blerja rekord

Valencia i tejkaloi të gjitha pritshmëritë sezonin e kaluar, teksa e mbylli kampionatin në vendin e katër të renditjes. Gjithçka u realizua me shpenzime minimale dhe disa huazime të zgjuara si Kondogbia dhe Guedesh. Sezoni i ri po…

VIDEO | Valencia godet në fund, kryesim tresh në Spanjë!

Një gol i francezit Diakhabi në minutën e dytë shtesë i dha një pikë Valencias dhe i hoqi fitoren dhe kreun ekipit të Seviljës. Përballja spektakolare e La Ligës përfundoi në barazim 1-1, ndërsa miqtë andaluzianë kishin kaluar në avantazh…

Gaja i befasuar: Nuk kam parë ekip më fizik se Junajtid!

Valencia zhvilloi një ndeshje të mirë përballë Mançester Junajtid dhe arriti të merrte një barazim në “Old Trafford”. Pikë shumë e rëndësishme për objektivin e spanjollëve për të kaluar fazën e grupeve në Champions. Mbrojtësi i majtë i…

VIDEO | Më në fund Valencia, Gameiro i dhuron fitoren e parë

Më në fund Valencia ka gjetur fitoren e parë në kampionat. Djemtë e Marselinos mposhtën Real Sociedad në transfertë me rezultatin 0-1. Kevin Gameiro, i ardhur gjatë merkatos së verës nga Atletiko Madrid, shënoi golin e parë me Valencian, që…

Rekordi unikal i sulmuesit të Valencias!

Valencia, merkaton e verës që lamë pas nuk ishte dhe aq aktive sa merkatot e mëparshme, por gjithsesi kishte disa hyrje-dalje në ekip. Një ndër largimet që ra në sy ishte ai i Simone Zazas, i cili nuk kishte bërë keq në sezonet që ishte…

VIDEO | Derbi i Valencias në paqe, asist i Enis Bardhit

Spektakël dhe gola në derbin midis Levantes dhe Valencias. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2 dhe Valencia nuk ka arritur akoma të marrë fitoren e parë në kampionat duke u renditur në kupton e dy pikëve mbas javës së tretë. Spanjolli…

PSG ia hedh UEFA-s, shet 40 milionë euro sulmuesin e talentuar

Frika nga një dënim i mundshëm nga UEFA për shkelje të rregullave të “Financial Fair-Play” ka detyruar drejtuesit e PSG-së që të shesin një ndër talentet më premtues të parisienëve. Bëhet fjalë për Gonçalo Guedesh. Sulmuesi është shitur…

Lopetegui i gjen sulmuesin Realit, klubi në dilemë

Reali i Madridit kërkon një sulmues dhe Hulen Lopetegui e ka ndarë mendjen shkruan “AS”. Trajneri i spanjollëve e ka bërë të qartë se do të donte në skuadrën e tij Rodrigo Morenon, sulmuesin e Valencias. Futbollisiti 27-vjeçar e ka nisur…