Browsing Tag

UEFA

Marrëveshje me UEFA-n, ideja e Milanit shtang tifozët!

Milani do të presë sot Frozinonen në San Siro dhe objektivi i vetëm është fitorja. Kuqezinjtë shpresojnë në një dhuratë nga Juventusi. Nëse bardhezinjtë mposhtin Atalantën në fushën e tyre, atëherë ekipi i Gatuzos do ishte shumë pranë…

Më në fund paqe, Interi shpëton nga “fshikullimat” e UEFA-s

Gjatë dekadës së fundit, klub i Interit ka qenë një ndër “viktimat” e preferuara të UEFA-s përsa i përket rregullave të “Financial Fair Play”. Nëse për emra si PSG dhe Mançester Siti është hedhur bërë sy qorr, kjo gjë nuk ka ndodhur për…

UEFA ultimatum PSG-së, 5 lojtarë duhet të sakrifikohen

UEFA nuk ka ndërmend të bëjë më lëshime për drejtuesit e PSG-së. Shpenzimet e çmendura të verës së 2017-ës kanë rënduar shumë bilancet financiare të parisienëve që tani duhet të forcohen për të qëndruar brenda rregullave të “Financial…

UEFA nuk i ndahet Milanit, nis hetimi i ri!

Milani është sërish nën hetim për shkak të rregullave të Fair play financiar. UEFA ka bërë një kërkesë për hetim në ngarkim të kuqezinjve, për sezonin 2017/18, hetim që nuk lidhje me dënimin e parë të Milanit, që u anulua në CAS. Arsyeja…

Fair-play financiar, CAS merr vendimin final për PSG-në

PSG njihet si një ndër klubet që ka shpenzuar më së shumti në vitet e fundit për transferimin e lojtarëve dhe jo vetëm. Prej kohësh, UEFA kishte hapur një hetim ndaj klubit francez, për shkak të rregullave të “Fair-playt financiar”.…

Botërori i klubeve ndryshon krejtësisht, zbulohet formula e re

FIFA prej kohësh ka planifikuar që të ndryshojë formulën e Botërorit të klubeve. Qëllim është i qartë, FIFA kërkon që ta bëjë akoma më interesant këtë kompeticion në mënyrë që të rrisë të ardhurat që do të arkëtohen nga të drejtat…

Shpërthejnë tifozët, Skënderbeu publikon dokumentin

Skënderbeu dhe UEFA do të përballen mes tyre më 16 dhe 17 prill në CAS. Komentet e shumta të tifozëve kanë bërë që klubi të nxjerrë dokumentin që e fakton se seanca dëgjimore do të zhvillohet në datën e publikuar nga klubi. E gjithë…

UEFA hap hetim, “gjiganti” europian rrezikon shumë

UEFA ka lajmëruar se fundmi se ka filluar një hetim në lidhje me shpenzimet financiare te Mançester Sitit. Institucioni qeverisës i futbollit evropian dyshon se kampionët e Anglisë mund të kenë shkelur  rregulloren e “Financial Fari Play”.…

Roma “vullkan”, Palota e Manolas sulmojnë UEFA-n!

Roma u eliminua mbrëmë nga Porto dhe sërish në qendër të vëmendjes janë arbitrat, sepse në shtesë një penallti kundër Romës u akordua me VAR, ndërsa më pas Shik u rrëzua në zonën e Portos, por arbitri nuk akordoi penallti. Kjo ka bërë që…

VIDEO | Solsk-VAR, çmenduri angleze në Paris!

E besoni apo jo?! Mançester Junajtid bën çmendurinë më të madhe brenda në Paris, duke triumfuar 1-3 ndaj PSG-së dhe duke kaluar më tej, në çerekfinalet e UEFA Champions League. Mjatuan vetëm dy minuta që sfida të ndizej, pasi Mançester…

UEFA trondit Realin, ndëshkon budallallëkun e kapitenit

Reali merr një goditje të rëndë përpara ndeshjes me Ajaksin. UEFA ka njoftuar zyrtarisht se ka hapur një çështje disiplinore për Serxhio Ramos. Shkak për këtë u bë kartoni i verdhë i marrë në fund të ndeshjes së parë në Holandë, gjë që…

Tifozët e Romës protestojnë, UEFA “kërcënon” Porton!

Roma po përgatitet për dy përballjet në Champions Ligë. Përballë ekipit të Di Françeskos do të jetë Porto, në një duel shumë të fortë. Ndeshja e parë zhvillohet në “Olimpico” të martën, ndërsa ajo e kthimit do të luhet me datë 6 mars në…