Browsing Tag

Udinese

Operacioni “Naingolan 2”, Interi pranë talentit argjentinas

Interi është ndër ekipet që mund të jetë përfolur më pak në këtë merkato janari, por zikaltrit po veprojnë në heshtje dhe duket se goditjet nuk po mungojnë. Diego Godin prej kohësh thuhet që në sezonin e ardhshëm do të jetë i zikaltërve,…

VIDEO | Napoli nuk fal, fiton dhe sheh më afër kreun

Napoli nuk ka falur në transfertën e Friulit, teksa ka mundur pastër 0-3, Udinezen vendase. Të kaltrit përfituan nga hapi fals i Juventus, duke shkurtuar kështu diferencën, në katër pikë tashmë. Fabian Ruiz, Mertens dhe Marko Rog ishin ata…

“Mania CR7”, Udineze trefishon çmimet e biletave

Juventusi do të udhëtojë  drejt Udines më datë 7 tetor, por kjo nuk ka ndalur klubin friulan të bëjë publike çmimet e biletave që tani. Ndryshe nga herët  e tjera, çmimi biletave për ndeshjen ndaj kampionëve të Italisë është shumë i lartë…

Batuta e presidentit të Udinezes tërbon Juventusin

Një ndër presidentët më jetëgjatë në Serinë A, ai i Udinezes, Xhampaolo Poco, shfaqet rrallë në media, por është një personazh mjaft interesant, sepse ka ndërtuar një perandori të vogël në Udine dhe i lejon vetes luksin të blejë edhe klube…