Browsing Tag

Tyson

Befason Fury: E admiroj Joshua-n, nga 0 preku majat

Boksieri i njohur anglez Tyson Fury nuk gëzon një raport të mirë me bashkëkombësin e tij Anthony Joshua. Rivaliteti mes të dyve ka filluar vite më parë dhe palët kanë shkëmbyer shpesh ngacmime mes njeri-tjetrit. Megjithatë në një…

Tyson zbulon përballjen më të shumëpritur, snobon Joshua&Co.

Sporti i boksit ka ndryshuar shumë me kalimin e viteve. Për habinë e të gjithëve, divizioni i peshave të rënda e ka humbur lavdinë e dikurshme dhe tani yjet më të mëdhenj e më të paguar të boksit gjenden në divizionet e peshave të lehta ose…

Fury rikthehet në ring, një gjerman i pamposhtur e sfidon

Boksieri i njohur anglez Tyson Fury do të rikthehet në ring më datë 15 qershor. Lajmi bëhet i ditur nga media amerikane "ESPN". Kundërshtari i ardhshëm i ish-kampionit të botës është gjermani Tom Schwarz, i cili ka një rekord të pamposhtur…