Browsing Tag

Trajneri

Sarri te Juventus, Ramadani takohet me Paratiçin

Maurisio Sarri po i afrohet gjithmonë e më shumë Juventusit. Dy palët po punojnë për të rregulluar detajet e fundit të kontratës përpara se të njoftojnë zyrtarisht trajnerin e ri të Juventusit. Këtë pasdite, menaxheri i ish trajnerit të…

Komplikohet kalimi i Sarrit te Juve, Çelsi kërkon miliona

Plot 10 milionë euro kërkon Çelsi për të lënë të lirë trajnerin italian, Maurisio Sarrin. Blutë e Londrës nuk duan të humbasin shërbimet e teknikut që i renditi në vend të tretë në Premier League dhe që i fitoi Europa League, për më tepër…

Reja: E njihja Moldavinë, Cikalleshi luftoi si luan!

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja, mori sot fitoren e parë në krye të Shqipërisë. Pas triumfit me Moldavinë, tekniku italian foli për Supersport, ku u shpreh: NDESHJA – “Na duhej fitorja, na duhej më shumë besim dhe më pak frikë. E nisëm…

Reja: Na u mohua një penallti, rezultat për të ardhur keq

Trajneri i ri i Shqipërisë, Edi Reja, e nisi me humbje aventurën e tij në krye të stolit kuqezi. Pas ndeshjes me Islandën, numri një i pankinës së Shqipërisë tha: NDESHJA - “Është për të ardhur keq, pasi e nisëm mirë. 20 minutat e para…

E shkarkoi dhe i mbeti peng, Demi e do sërish në stol

Skënder Gega u largua nga Partizani tre ditë më parë dhe emrat si trajner i ri i “Demave”, nuk kanë munguar. Megjithatë, Telesport raporton se drejtori i të kuqve, Olsi Rama, po mendon të rikthejë Adolfo Sormanin. Trajneri italian e…

Largimi i Gegës, reagon klubi i Partizanit

Lajmi më i bujshëm i ditës së sotme në futbollin shqiptar ishte padiskutim largimi i trajnerit Skënder Gega nga Partizani. Tekniku 55-vjeçar dhe drejtuesit e “Demave të Kuq” vendosën të ndërprisnin bashkëpunimin. Për largimin e Gegës,…

Befasia e madhe, Skënder Gega e mbyll me Partizanin

Skënder Gega nuk do të jetë më trajner i Partizanit. Drejtuesit e klubit dhe trajneri kanë mbyllur bashkëpunimin mes tyre, raporton Supersport. Strategu 55-vjeçar iu bashkua “Demave të Kuq” në fillim të sezonit që sapo u mbyll, duke bërë…

Gega: Ishim të lodhur, por Çinari e mbylli siç di vetëm ai

Trajneri i Partizanit, Skënder Gega, foli për emsionin Gol pas Goli në Supersport pas sfidë së mbyllur në barazim 1-1 në Gjirokastër, ku u shpreh: “Të jem i sinqertë, ky grup i U-19 është bashkuar vetëm para dy ditësh, kanë bërë dy seanca…

Zyrtare: Dorëhiqet Gatuzo, Gazidis jep deklaratën befasuese

Tashmë gjithçka është zyrtare: Xhenaro Gatuzo nuk do të jetë më trajner i Milanit. Strategu italian është larguar nga drejtuesit e “Djallit” dhe dështimi për t’u kualifikuar në Champions League këtë sezon, duket se i ka kushtuar pankinën…

Shkëmbi: Na duhet vetëm një fitore në dy sfidat e mbetura

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, ka folur para sfidës kundër Kastriotit, një transfertë shumë e vështirë për durrsakët. Në fjalën e tij për “RTSH Sport”, Shkëmbi tha: “Një ndeshje shumë e ndërlikuar, kundër një skuadre që nga java në…

Nuk duron gjatë, Marçelo Lipi rikthehet në stol

Emri i tij ishte lakuar prej kohësh për stolin e Kinës, por tani është zyrtarizuar gjithçka. Flasim për Marçelo Lipin, ish-trajnerin e njohur të Juventusit dhe Italisë. 71-vjeçari është rikthyer në rolin e trajnerit të kombëtares aziatike.…

Oferta greke për Kullirën, Dovedan: Bylisit i duhen 3 lojtarë

Veljko Dovedan, trajneri i Bylisit, pas fitores së finales së Kategorisë së Parë me Vllazninë, për RTSH Sport deklaroi: “Ne jemi një ekip që luajmë futboll shpejt, bëjmë presion lart, luajmë futboll modern. Edhe në Superiore do të luajmë me…

Devolli: Tirana klub i madh, sot fati nuk ishte me ne!

Trajneri i Kastriotit, Bledar Devolli, foli për emisionin Gol pas Goli në Supersport pas ndeshjes kundër Tiranës, ku u shpreh: “E rëndësishme është që kemi bërë një ndeshje të madhe ndaj një ekipi të madh. Më vjen keq që Tirana është në…

FOTO: Superiorja në fokus, Edi Reja nisi misionin

Trajneri i ri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edi Reja, është i pranishëm në stadiumin “Selman Stermasi” për të ndjekur takimin mes Tiranës dhe Kastriotit. Numri një i pankinës kuqezi ka qenë në praninë e Ervin Bulkut dhe me shumë…

Fjalët e para të Alegrit pas largimit: E ardhmja? Në plazh!

Masimilano Alegri u largua nga Juventusi pas plotë 5 vitesh. 5 sezone të suksesshme për trajnerin italian në krye të bardhezinjve, por dëshimet në Champions League bëri që drejtuesit e “Zonjës” të shikonin për të tjera alternativa.…

“Bomba” e madhe, rriten shanset për Juventusin!

Juventusi i surprizoi të gjithë verën e kaluar me blerjen e Kristiano Ronaldos. Goditja e madhe u krye në fshehtësi të plotë dhe të gjithë u befasuan nga kjo lëvizje. Bardhezintë duan të përsërisin të njëjtën gjë, por kësaj radhe për…

Nuk ndali Mançester Sitin, shkarkohet trajneri i Brajtonit!

Verën e vitit 2017, ekipi i Brajtonit u rikthye pas 24 vitesh në Premier Ligë, pasi përfundoi i dyti në Championship. Sezonin e kaluar shpëtuan, ashtu siç bënë edhe sivjet. Brajtoni e mbylli kampionatin në vend të 17-të me 36 pikë, dy…

Gjoka: Urime Partizanit, sot na vjen keq për rezultatin

Ernest Gjoka, trajneri kampion me Kukësin para dy vitesh, u rikthye në Gjirokastër ku kishte fituar ngritur trofeun. Pas ndeshjes me Luftëtarin, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport u shpreh: NDESHJA – “Sigurisht që na vjen keq, por…

Shkëmbi: Vajushi i pafat, ja çfarë nuk po kuptojnë lojtarët

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, foli për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport pas barazimit pa gola kundër Luftëtarit, ku u shpreh: “Sot mendoj që nuk funksionoi pjesa sulmuese. Kundërshtari na e bëri shumë të vështirë me mënyrën si…

Shehi: Nuk jemi me tapi te Skënderbeu, pësuam një gol naiv

Orges Shehi, trajneri i Skënderbeut, foli për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, ku u shpreh: “Që të fitosh, nuk është e thënë të dominosh. Duhet të shfrytëzonim rastet. Pësuam një gol naiv, nuk kemi çfarë të bëjmë. KAS – “Për…