Browsing Tag

Totenham

E kryer: Pas Ndombele, Totenhemi siguron talentin e radhës

Totenhem më në fund ka filluar të lëvizë në merkato. “Spurs” janë në thatësirë që nga janari i vitit 2018. Londinezët janë shumë afër blerjes së Tangui Ndombele. Akoma pa u zyrtarizuar francezi, një tjetër talent është gati të zbresë në…

Ndryshim plani: Reali tërhiqet, Eriksen drejt Serie A?

Kristian Eriksen dhe Real Madrid i janë larguar njëri tjetrit. Spanjollët janë lodhur nga rezistenca dhe lojërat e Totenhemit. Danezit i përfundon kontrata me Spurs verën e ardhshme. Për rinovim nuk bëhet fjalë, kështu që organizatori…

Eriksen drejt largimit, Poçetino gjen zgjidhje te një gjerman

Kristian Eriksen po kërkohet nga Reali i Madridit dhe “regjisori” danez është pranë kalimit në La Liga. Kontrata i përfundon në verën e ardhshme, rinovimi nuk ka ndodhur dhe as që pritet të ndodhë, kështu që Eriksen mund të quhet një lojtar…

VIDEO | Totenhemi bie në shtesa, i ndëshkon një holandez

Një gol i Nathan Ake në minutat shtesë të ndeshjes i dhuroi fitoren Bornmuthit përballë Totenhemit në shtëpi. Mbrojtësi holandez shfrytëzoi një goditje këndi dhe shënoi me kokë golin me vlerën e tre pikëve. Ndeshja e “Spurs” u…

Poçetino te Milani? Tani flet vetë trajneri argjentinas

Xhenaro Gatuzo më shumë mundësi po përjeton muajt e fundit si trajner i Milanit. Ish-mesfushori nuk ka arritur të ndërtojë një strategji fituese në Milano, kështu i shohim përsëri kuqezinjtë në ujërat e vendeve të Europa League. Natyrisht…

VIDEO | Poçetino show, festimi është si i Simeones!

U kthye në modë ajo lloj feste. Fillimisht e bëri Diego Simeone, ndërsa më pas u hakmor Kristiano Ronaldo. Tanimë është momenti që të tregojë gjenitalet një tjetër trajner: Maurico Poçetino i Totenhemit. Trajneri anglez gjithsesi e ka…

Guardiola me fat, Totenhemi mbetet pa kapiten!

Herri Kejn pësoi një dëmtim në ligamentin e kyçit të majtë gjatë një përplasje me Deni Roz në fitoren 1-0, që Totenhemi arriti kundër Sitit në çerekfianlet e Champions League. Ky dëmtim duket se i ka mbyllur sezonin kapitenit të Spërsave.…