Browsing Tag

Tomori

Besa ngec në Lushnje, “asist” për Bylisin

Lushnja ka fituar pastër në shtëpi përballë Besës së Kavajës, duke marrë një trepikësh të rëndësishëm për një vend në pesëshen e parë dhe duke i dhuruar një “asist” Bylisit. Lagunarët shënuan nga një gol për pjesë. Alushi gjeti golin e…

Edhe Apeli nuk ka mëshirë, Tomori shpëton vetëm nga CAS

Komisioni  i Apelit pranë FSHF-së ka lënë në fuqi dënimet e dhëna nga Komisioni i Disiplinës më datë 13 shkurt për incidentet ndodhura në ndeshjen Tomori – Apolonia në fundjavë. Skuadra beratase u dënua me humbje të ndeshjes në tavolinë…

Dënimi nga Disiplina, Zema: Tomori nuk paraqitet në Ballsh!

Në Berat nuk e kanë kapërdirë lehtë dënimin që Komisioni i Disiplinës në FSHF u dha për ngjarjet në ndeshjen e javës së 16-të të Kategorisë së Parë, Tomori-Apolonia. Në tërësi janë pesë ndëshkime që Disiplina u ka dhënë skuadrës e…

Tomori pushon para finales, Dule kërkon ndihmën e tifozëve

Ndeshja kundër Apolonisë ditën e diel në shtëpi është shumë e rëndësishme për skuadrën e Tomorit, e cila duke qenë se vjen pas një fitore shumë shpresëdhënëse një javë më parë në transfertë me Turbinën, e ka marrë shumë seriozisht këtë…

Tomori zgjohet, Sharavolli: Kemi edhe tre finale

Tre javë përpara përfundimit të fazës së dytë në kampin e Tomorit kanë rritur ndjeshëm kuotat për të zënë vendin e pestë që do t'u mundësonte beratasve që të jenë pjesë e pesë skuadrave të para të grupit B në fazën e tretë, çka dhe ka qenë…

Kaloshi ndez sfidën: Në Cërrik luajmë fort dhe fitojmë

Tomori është duke i dhënë dorën e fundit përgatitjeve për ndeshjen e javës së 15-të me Turbinën në Cërrik. Në një deklaratë të tij në rrjetet sociale, portieri i skuadrës beratase Mikel Kaloshi deklaron se do të jetë një ndeshje e vështirë,…

Tomori anulon miqësoren, shkak terreni i rënduar

Kushtet e këqija atmosferike të ditëve të fundit kanë bërë që shumë prej terreneve sportive në Shqipëri të degradojnë në gjendje të mjerueshme. Ky fenomen po ndikon për keq në fazën përgatitore të disa klubeve, një ndër to dhe Tomori.…

VIDEO | Korabi thyen Tomorin, Karaj realizon “eurogol”

Korabi, pas fitores 3-0 të marrë ndaj Apolonisë, këtë herë ka mposhtur Tomorin me rezultatin 2-1. Të tre golat janë realizuar në fundin e këtij takimi, teksa i pari ishte mjeshtëror. Karaj, përmes një goditjeje dënimi, arriti të befasonte…

Tomori barazon, debati Dule-Kaloshi “eklipson” miqësoren

Albpetroli ndal Tomorin në shtëpi, në një ndeshje që u mbyll në barazim 1-1. Një debat verbal në minutën e 9-të mes teknikut Dule dhe portierit Kaloshi, i cili kundërshtoi udhëzimet e kreut të pankinës, tërhoqi vëmendjen. Trajneri beratas…

Tomori zbret në fushë, miqësorja ndryshon stadium

Ishte rënë dakord dhe ishte vendosur qysh javën e kaluar midis drejtuesve të dy skuadrave, që ndeshja miqësore midis Tomorit dhe Albpetrolit do të zhvillohej ditën e mërkurë në fushën e stadiumit "Alush Noga" të Patosit. Gjithsesi, nga…

Gugash Magani buzëqesh, Tomori i bën një “dhuratë”

Një ditë më parë nuk doli në stërvitje, teksa objektivi për të ishte i qartë: të tërhiqte lejekalimin nga Tomori. Kishte biseduar më parë me drejtuesit dhe kishte marrë “jo” si përgjigje, por beratasit në fund janë dorëzuar dhe ia kanë…

Galica te Tomori zyrtarisht, synohen dy lojtarë nga Superiorja

Tomori njoftoi më parë largimin e Ervis Çaços, ndërkohë që tanimë është konfirmuar afrimi i sulmuesit shkodran Elhan Galica. Një rikthim për të në Berat, pasi ka luajtur edhe në të shkuarën. Prej ditësh sulmuesi ishte vënë nën urdhrat e…

Besa pazar në Berat, kërkon të rrëmbejë kapitenin

Tomori mund të humbasë kapitenin e vet Ervis Çaço këtë janar, çka do ishte një goditje e rëndë, sepse është aktualisht një nga futbollistët më të mirë dhe me më shumë eksperiencë tek skuadra beratase. Gjithçka lidhet me financat, sepse…

Tomori gjen miqësore, humbet ndihmëstrajnerin

Trajneri i ri i Tomorit Santiliano Dule po e shfrytëzon këtë janë për të vlerësuar parametrat fizikë të futbollistëve dhe për t'i njohur sa më mirë karakteristikat e secilit, nëpërmjet ndeshjeve brenda grupit. Megjithatë, duhen ndeshje…

Festë në Berat, paga për lojtarët dhe sulmues për Dulen

Klubi i Tomorit, me anë të platformës “Facebook”, ka bërë me dije se detyrimet e muajit nëntor kundrejt futbollistëve, janë shlyer. Sipas tyre, për këto vonesa fajësohet Ministria e Financave, si dhe premtuan se në mesin e muajit janar, do…

Paga nuk ka, Tomorit i vjen premtimi i radhës

Në Berat klubi është duke projektuar me shpejtësi likuidimin e futbollistëve gjatë muajit janar me dy rrogat e prapambetura, të cilat për arsye që janë bërë të njohura tashmë, nuk i janë dhënë skuadrës nga viti që sapo kemi lënë pas. Në…

Përgatitjet për kampionatin, Teuta gjen miqësoren e parë

Superiorja nis në fund të këtij muaji,ndërkohë që klubet e elitës po programojnë miqësoret që do të zhvillojnë këtë periudhë. Kukësi e Partizani kanë konfirmuar që fazën përgatitore do e zhvillojnë në Turqi dhe atje do përballen me klube të…