Browsing Tag

Tome Kitanovski

Kukësi “blindon” mbrojtjen, firmos një maqedonas

Mes shumë ofertave e ka bindur ajo e Kukësit. Mbrojtësi i krahut të djathtë, Tome Kitanovksi, pritej të vinte të hënën në kryeqytet. Gjithsesi ai nuk u duk në ditët e para të javës dhe ditën e djeshme mbërriti në zyrat e klubit verilindor.…

E hënë e nxehtë, Kukësi ka gati 2 goditje në merkato

E hëna do të jetë e nxehtë për Kukësin, pasi pritet të ketë disa zyrtarizime. Sikurse kemi njoftuar më parë, sulmuesi Ismael Dunga pritet të hedhë të zezën mbi të bardhë dhe të vihet nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka. Kështu, me…

Nexhipi me mision, zbulohen objektivat për mbrojtjen

Kukësi synon të përforcojë mbrojtjen dhe gjatë kësaj periudhe në tavolinën e trajnerit Ernest Gjoka dhe drejtorit sportiv Nderim Nexhipi janë vënë një numër i madh emrash. Një pjesë e mirë e tyre kanë rënë poshtë si alternativa dhe së…