Browsing Tag

Tirana

Mungon rinovimi, “lumë” ofertash për sulmuesin e Tiranës

Tirana ka afruar në skuadër dy lojtarë si Elton Kale dhe Agustin Torasa, të cilët sezonin e shkuar ishin pjesë e Flamurtarit. Kështu, largimet e Junus Sentamu dhe Namdi Oduamadit as që do të ndihen në kampin bardheblu.  Drejtuesit ndërkohë…

Merkato milionerësh te Tirana, dhurata e dytë për Memën

Elton Kale ishte afrimi i parë te Tirana, ndërkohë që tashmë ka ardhur një tjetër lëvizje dhe është Agustin Torasa ai që do të veshë fanellën e bardhebluve. Vjet të dy lojtarët ishin te Flamurtari dhe trajneri Ardian Mema i njeh mirë të dy.…

Halili hap thesin, Tirana nis merkaton me një “big”

Teuta, Laçi dhe Kukësi i kishin bërë ofertë, por në fund braziliani Elton Kale ka vendosur të transferohet te Tirana. Sulmuesi anësor ka nënshkruar me bardheblutë për dy sezone dhe shihet si një nga përforcimet më të mira te 24 herë…

Akord me Idriz Bathën, Kukësi “ngel thatë”

Idriz Batha gjatë kësaj vere ka marrë oferta të shumta. Sezoni i mirë te Flamurtari e ka bërë mesfushorin një nga më të dëshiruarit, ashtu si një vit më parë pas largimit nga Partizanit. Gjirokastriti e ka ndarë mendjen dhe do të rikthehet…

E ardhmja e Ardian Memës, Tirana zyrtarizon gjithçka

Pritej vetëm zyrtarizimi dhe ka ardhur: Ardian Mema do të drejtojë Tiranën edhe për një sezon. Marrëveshja mes tij dhe presidentit Refik Halili ishte arritur prej kohësh dhe vetë Mema e pat deklaruar se do të qëndronte. Gjithsesi do të…

Revolucion në mbrojtje, dy dilema te Tirana

Tirana pritet të pësojë shumë ndryshime dhe mbrojtja është reparti që më së shumti ka qenë nën akuzë. Golat e pësuar, shpesh për shkak të gabimeve foshnjarake, i kanë bërë drejtuesit të reflektojnë dhe do tentohen të afrohen lojtarë…

Muçi flet me gola, Tirana e ka “bomberin” në shtëpi

“Një gabim që mund të kem bërë unë, që e pranoj, është që nuk kam futur në lojë lojtarët e rinj. Kjo pasi kemi qenë në një pozicion të vështirë në renditje. Ishim në fund të tabelës dhe kjo ka qenë arsyeja që nuk i kam aktivizuar. Mendoj që…

Batha i shumëkërkuar, tre ekipe të Superiores pas tij

Interesim i madh për mesfushorin Idriz Batha këtë merkato. Futbollisti i Flamurtarit me shumë gjasa do të largohet nga skuadra vlonjate, për shkak të problemeve me financat. 27-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij në një skuadër tjetër të…

Operacion “fshesa” te Tirana, ikin katër të parët

I pashmangshëm “revolucioni” te Tirana, që vetëm në javën e fundit të kampionatit i shpëtoi rënies nga Kategoria Superiore. Drejtuesit tashmë duhet të përcaktojnë grupin e lojtarëve që qëndrojnë dhe më pas të mendojnë për afrimet.…

Halili mendon revolucionin, gjithçka nis nga trajneri

Tirana nuk ia doli të fitonte Kupën e Shqipërisë, ndërkohë që kampionatin e mbyll në vendin e shtatë. Bardheblutë deri në javën e fundit nuk kishin siguruar mbijetesën dhe kjo situatë sigurisht i ka lodhur të gjithë, madje edhe vetë…

“Pjesë e parë për t’u harruar”, flasin Hasani dhe Rama

Sapo u mbyllën 45 minutat e para të sfidës finale mes Kukësit dhe Tiranës, e cila po luhet në “Elbasan Arena”. Të dy skuadrat kanë mundësinë ta mbyllin sezonin me një trofe, por në fraksionin e parë të lojës, Kukësi është në avantazh, falë…

VIDEO | Shumë tym dhe një mesazh, Fanatics ndezin finalen

Finalja e Kupës së Shqipërisë ka nisur në një atmosferë të vakët. Nuk mungojnë grupimi “Fanatics”, ndërsa në një numër më të vogël gjenden tifozët verilindorë. Ultrasit bardheblu nuk i kanë kursyer tymueset në fillim të sfidës. Ata kanë…

Licencimi i Tiranës, Refik Halili bën paralajmërimin e madh

Refik Halili shpreson shumë që si ky sezon Tirana të mos ketë më. Presidenti i bardhebluve, pas ndeshjes së fituar me Flamurtarin, është ndalur të flasë në lidhje me sezonin aktual dhe sigurisht nuk ndihet mirë që skuadra kryeqytetase…

Mema: Hasani meritonte trofeun, Flamurtari na hapi punë

Ardian Mema ishte çliruar pas fitores së Tiranës. Trajneri i bardhebluve, në emisionin “gol pas Goli në Supersport analizoi sfidën me vlonjatët dhe ecurinë e skuadrës së tij. Në fokus edhe finalja e Kupës së Shqipërisë me Kukësin. “Pjesa…

Tirana e zakonshme, Laçi e Teuta “revolucion”

Tirana kërkon maksimumin e pikëve me Flamurtarin, për të shkuar me moralin lart në finalen e Kupës. Gjithsesi edhe një pikë i mjafton për mbijetesën dhe do kërkojë ta diskutojë. Trajneri Mema ka bërë një ndryshim të detyruar në formacion,…

Hasani shqetëson Memën, sërish me probleme

Edon Hasani është një nga surprizat e bukura të Tiranës, teksa shkodran ka arritur të shënojë plot 11 gola këtë sezon dhe është shënuesi më i mirë i skuadrës së tij. Mesfushori është në garë për Këpucën e Artë, pasi edhe Rexhinaldo e…

Analiza e Alimehmetit: Ju tregoj dy problemet e kësaj Tirane

Ish-futbollisti i Tiranës, Krenar Alimehmeti, ka komentuar situatën e ekipit kryeqytetas në emisionin "Kampionët" në "Vision Plus". Gjendja e renduar psikologjike dhe fakti që grupi nuk ka kompaktësinë e duhur janë dy ndër problemet që…

Ngo festoi me Partizanin? Jasir Asani: Ja e vërteta!

Mbrëmjen e kaluar një foto e Jasir Asanit, i cili postoi me sulmuesin e Tiranës Majkëll Ngo, shkaktoi shumë polemika, pasi në media të ndryshme nisi të aludohej se anglezi kishte festuar me lojtarët e Partizanit. Në lidhje me këto…

“Qeni i tërbuar” Ngo: Goli i Hasanit? Unë i thashë…

Tirana mori një triumf jetik një ditë më parë në transfertën e vështirë të Laçit, ku arriti të fitojë me shifrat 1-3. Ndeshja ishte spektakolare dhe me shumë raste, por në sy më së shumti ra goli i tretë i bardhebluve, një perlë e vërtetë e…

Gega e Gjoka me artilerinë e rëndë, formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi e kanë një ndeshje prestigji mes tyre dhe kjo shihet edhe nga formacionet që kanë përzgjedhur trajnerët Skënder Gega dhe Ernest Gjoka. Në kampin e kuq rikthehet Telushi në mesfushë, kurse në sulm do të luhet me Mensah.…

Ankth dhe festë titulli, Superiore plot enigma

Shumë ankth, sidomos te tifozët e Tiranës. Ndryshe nga rivalët e tyre, që sot çojnë kupën në qiell në shtëpinë e tyre në “Selman Stërmasi”, të dashuruarit pas ngjyrave bardheblu do i kenë sytë nga Laçi. Një pjesë e tyre do jenë krah ekipit…