Browsing Tag

tifoz

Rexhinaldo thërret tifozin e flaktë: Duhet të të takoj

Kukësi mundi sot Laçin në transfertë me rezultatin 1 – 0. Në transfertën ndaj ekipit kurbinas, në tribunën e tifozëve miq ishte vetëm një tifoz kuksian, i cili në fund të takimit mori duartrokitjet e të gjithë ekipit verilindor.…

Foto | Sherr pas derbit, nuk kursehen as flakadanët

Derbi ka rivalitet të madh dhe shpesh ka edhe konflikte. Kështu ka ndodhur pas ndeshjes Partizani-Tirana, kur ultrasit e të dyja ekipeve janë përplasur mes tyre. Gjithçka ndodhi në kryqëzimin e Komunës së Parisit. Mes palëve ka pasur…

Futbolli bashkon njerëzit, shembulli vjen nga tribunat

Edhe pse ndeshja mes Shqipërisë dhe Skocisë është programuar për ditën e nesërme, tifozët nuk u është duruar deri atëherë, teksa kanë zbritur vetë në fushë. “Tifozët Kuq e Zi” kanë sfiduar tifozët miq në një takim miqësor të zhvilluar në…