Browsing Tag

Teuta

Teuta kërkon përmbysjen e madhe, publikohen çmimet e biletave

Në Durrës nuk janë dorëzuar ende pavarësisht humbjes 3 – 0 në takimin e parë ndaj Estonezëve të Ventspils. Me anë të njoftimin në rrjetet sociale klubi i Teutës ka  bërë të ditura çmimet e biletave për takimin e së enjten në “Niko Dovana”.…

Kallaku: Prisnim diçka tjetër, ia dhuruam golat Ventspilsit

Sherif Kallaku ka folur për humbjen e thellë 3 – 0 të Teutës ndaj Ventspils në një intervistë për “RTSH SPORT”. Mesfushori i skuadrës durrsake ndjen keqardhje për mënyrën se si i pësoi golat skuadra  e tij në këtë takim, ndërsa për ndeshjen…

Shkëmbi: Rezultat i gënjeshtërt, ju tregoj problemet!

Teuta u mposht 3-0 nga Ventspils në Letoni dhe kalimi në raundin tjetër është një mision shumë i vështirë, për të mos thënë i pamundur. Pas ndeshjes, trajneri Bledi Shkëmbi është paraqitur në sallën e konferencës për shtyp dhe ka folur…

Teuta e nis keq, goditet tre herë në Letoni (VIDEO)

Teuta është mposhtur 3-0 në takimin e parë kualifikues përballë Ventspils, që u zhvillua në Letoni. Ndeshja nisi shumë keq për “Djemtë e Detit”, që u ndëshkuan që në minutën e 4-t të takimit. Megjithatë, të besuarit e Shkëmbit bënë mirë dhe…

Zyrtare: U largua nga Teuta, bashkohet me Atandën në Izrael

Izraelitët i kanë hedhur sytë nga Shqipëria, teksa janë disa lojtarët që po lënë Superioren për t’u transferuar atje. Hapoel Kfar Saba, ekip i ngjitur në elitën e futbollit izraelit, ka nënshkruar para pak kohësh me Sodiq Atandën dhe nuk…

E ardhmja e Osmanit, ky vendim zbulon gjithçka

Tefik Osmani verën e shkuar pati disa oferta, mes tyre edhe nga Flamurtari i drejtuar nga Ilir Daja dhe Ardian Mema. Në Vlorë nuk e bindën dot, por këtë herë është Mema ai që do të ketë mundësinë ta ketë nën urdhrat e tij te Tirana.…

Lehtësohen te Teuta, dy titullarë marrin vizat

Teuta po bëhet gati për ndeshjen e datës 11 korrik, me Ventspils në Letoni. Durrsakët kanë dorëzuar në UEFA listën e lojtarëve, ndërkohë që një shqetësim për durrsakët ka qenë pajisja me viza e dy lojtarëve titullarë. Lansinet Sidibe dhe…

Shqipëria nuk prodhon sulmues, golat vijnë nga 3 kontinente

Partizani, Laçi dhe Teuta kanë kërkuar zgjidhje nga jashtë vendit për sulmin dhe deri më tani janë bërë disa zyrtarizime. Të kuqtë janë ata që kanë afruar tre lojtarë për sulmin dhe ai që spikat më shumë është Brian Braun, sulmuesi…

Kallaku e Bushiç nderojnë Teutën, mbyllet faza përgatitore

Teuta ka mbyllur fazën përgatitore në Bullgari me një miqësore ndaj Septemvri  Sofias, ekip që vitin e kaluar ishte pjesë e kategorisë së parë bullgare. Skuadra e Bledi Shkëmbit regjistroi një fitore me shifrat 2 – 0. Golat për durrsakët…

Gjilani do sulmues, “ish”-i i Teutës zbarkon në provë

Gjilani është në kërkim të një sulmuesi dhe drejtuesit po punojnë të gjejnë një cilësor që t’i ndihmojë në arritjen e objektivave. Skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani ka bërë disa përforcime cilësore, kryesisht nga Superiorja. Së…

Prova gjenerale, rival bullgar për Teutën e Shkëmbit

Teuta do të zhvillojë tjetër miqësore në Bullgari. Këtë herë përballë durrsakëve do të vihet ekipi i FK Septemvri Sofia, që garon në ligën e dytë bullgare. Kjo sfidë do t’i vlejë trajnerit Bledi Shkëmbi dhe skuadrës së tij para ndeshjes me…

Teuta e frikshme, triumfon bindshëm përballë ekipit maqedonas

Teuta ka luajtur sot një miqësore përballë skuadres maqedonase, Akademia Pandev dhe “Djemtë e Detit” kanë marrë një fitore bindëse 4-1. Një dopietë e Bushiç dhe golat nga Kallaku e Beqja vendosën fatet e takimit. Ndeshja nisi shumë mirë…

Progni nuk mjafton, Teuta mposhtet nga skuadra bullgare

Teuta ka zhvilluar takimin e dytë miqësor në Bansko të Bullgarisë. Skuadra e Bledi Shkëmbit është mundur 2 – 1 nga Botev Vratsa, ekip ky që militon në ligën e parë bullgare. Ekipi bullgar ka shënuar i pari në minutën e 10-të me Valçev.…

Ekskluzive: Teuta gjen golashënues në Mal të Zi

Teuta ka kohë që e ka nisur merkaton verore, për shkak se do të marrë pjesë në Europa League, ndaj skuadra është thuajse e plotë. Trajneri Bledi Shkëmbi ka pasur prioritet kohët e fundit gjetjen e një sulmuesi cilësor, pas largimit të…

Europa League, Teuta dhe Laçi mësojnë oraret e ndeshjeve

Teuta dhe Laçi po mendojnë për ndeshjet e turit të parë të Europa League. Deri më 11 korrik, kur edhe zhvillohet ndeshja e parë, këto dy ekipe do të zhvillojnë disa ndeshje miqësore si dhe do të përforcohen me elementë cilësorë.…

Teuta nis të “xhirojë”, fiton ndaj ekipit bullgar

Teuta është shpërngulur prej disa ditësh në qytezën e Branskos në Bullgari. Djemtë e Bledi Shkëmbit zhvilluan sot testin e parë miqësor në tokën bullgare ndaj ekipit të divizionit të dytë Kariana Erden. Takimi u mbyll me fitoren 1 – 0 të…

Europa League: Teuta e Kukësi, zero shanse në turin e dytë

Teuta e Kukësi mësuan kundërshtarët për turin e parë në Europa League dhe konkretisht do të përballen me Venstpils dhe Debrecen. Turi i dytë do të jetë shumë më i vështirë për ta, pasi shorti mund t’u rezervojë ekipe si Roma, Osijek dhe…

Ventspils, Teuta ka përballë një rival të mbushur me trofe

Teuta do të ndeshet me skuadrën e Ventspils në ndeshjet kualifikuese të raundit të parë në Europa League. Shorti nuk ishte aspak i favorshëm për ekipin durrsak, që përballë kanë një ekip shumë të sukseshëm. Ventspils nuk ka ndonjë histori…

ZYRTARE | Largimi i radhës, Vajushi i jep fund te Teuta

Teuta e Europës do të jetë pa Armando Vajushin. Klubi durrsak ka njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me 28-vjeçarin. Futbollisti shkodran ishte një ndër afrimet më të bujshme të merkatos së janarit në Kategorinë Superiore, por rikthimi i…

“Bum” blerjesh te Teuta, zyrtarizohet goditja e pestë

Plot 5 lojtarë ka afruar Teuta deri më tani në këtë merkato vere. Afrimi më i fundit është Arlind Kalaja, mesfushori që sezonin e shkuar luajti si i huazuar te skuadra e Kastriotit. Kalaja u largua nga Kukësi dhe Teuta siguroi firmën e tij.…

Teuta humb një “xhevahir”, zyrtarizohet divorci

Teuta ka bërë disa afrime shumë cilësore këtë merkato vere, ka rikonfirmuar Bledi Shkëmbin në krye të pankinës dhe po përgatitet për Europën. Megjithatë, as largimet nuk kanë munguar. Fillimisht, ishte Frashëri ai që u divorcua me “Djemtë e…

Laçi e Teuta në aksion, programojnë një miqësore

Laçi e Teuta kanë nisur përgatitjet për ndeshjet e kupave të Europës. Dy skuadrat e mbyllën sezonin me një ndeshje mes tyre dhe tashmë do të zhvillojnë edhe një miqësore, që është programuar për ditën e diel prej orës 17:30. Kjo përballje…

Largime në masë te Teuta, zyrtarizohet lëvizja e radhës

Teuta vijon të bëjë merkato dhe drejtuesit po punojnë të arrijnë marrëveshjet me disa futbollistë, kryesisht në repartin e avancuar. Edhe largimet kanë qenë disa, ndërkohë që sot është njoftuar marrëveshja për ndërprerjen e kontratës me…

Zyrtarizim te Teuta, firmos mbrojtësi maqedonas

Teuta ka gjetur zëvendësuesin e Erlis Frashërit. “Djemtë e Detit” kanë siguruar shërbimet e mbrojtësit të djathtë, Blagoja Todorovski, 33-vjeç. Maqedonasi është zyrtarizuar sot nga klubi durrsak. Në faqen e tyre në Facebook, klubi i…

Rinovimi dhe merkato, Shkëmbi tregohet i sinqertë

Bledi Shkëmbi do të vijojë të mbetet në krye të Teutës. Pati dyshime fillimisht, por presidenti Edmond Hasanbelliu është bindur dhe ka vijuar projektin me teknikun korçar. Për nënshkrimin e kontratës së re Shkëmbi nuk është menduar shumë.…

Operacion “blic” i Teutës, sërish pazar në Gjirokastër

Teuta nuk ka qëndruar duarkryq gjatë kësaj periudhe, pasi ka punuar të përforcohet në ato pozicione ku skuadra ka më së shumti nevojë. Deri më tani janë zyrtarizuar vetëm dy lëvizje në dalje, Erlis Frashëri dhe Latif Amadu. Ndërkohë në…

Përfundon huazimin te Kastrioti, Shehi mbetet në Superiore

Rënia në Kategorinë e Parë për Kastriotin, duket se po sjell edhe një rritje të numrit të lojtarëve që nuk do të jenë pjesë e krutanëve edhe sezonin e ardhshëm. I pari që u largua ishte mesfushori shkodran Arlind Kalaja, i pasuar nga…

Batha i shumëkërkuar, tre ekipe të Superiores pas tij

Interesim i madh për mesfushorin Idriz Batha këtë merkato. Futbollisti i Flamurtarit me shumë gjasa do të largohet nga skuadra vlonjate, për shkak të problemeve me financat. 27-vjeçari do të vazhdojë karrierën e tij në një skuadër tjetër të…

Rustem Hoxha për qendrën e mbrojtjes, nisin bisedimet

Rustem Hoxha e ka mbyllur me Luftëtarin, ekip për të cilin dha kontributin e tij. Qendërmbrojtësi është lojtar i lirë dhe pritet që së shpejti të vendosë për të ardhmen. Ofertat nuk i kanë munguar, pasi kemi të bëjmë me një futbollist që në…