Browsing Tag

Terbuni

Tërbuni merr kreun, Maliqi dhe Shkumbini nuk gabojnë

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së dhjetë të Kategorisë së Dytë. Në Grupin A ose siç njihet ndryshe si Grupi i Veriut. Tërbuni ka marrë i vetëm kreun e tabelës pas fitores në trasnfertë ndaj Partizanit B me rezultatin 3 – 1. Fitorja më e…

Tërbuni i ri, skuadër cilësore dhe ndryshim në drejtim

Rënia nga Kategoria e Parë, mes polemikave, e tronditi keq Tërbunin, duke bërë që trajneri Kreshnik Krepi të jepte dorëheqjen, edhe pse u mendua gjatë. Gjithsesi, klubi pukjan ka rinisur punën këtë muaj dhe është riorganizuar, duke…

Tërbuni plot halle, rrebesh nga qielli e frikë nga arbitrat

Tërbuni u mund javën e shkuar në Kavajë dhe ishte një ndeshje ku skuadra pukjane pati ankesa të shumta në lidhje me gjykimin. Një penallti kundër dhe në përgjithësi vendime mjaft të dyshimta kanë alarmuar drejtuesit e Tërbunit, që po shohin…

Tërbuni në hall, Saliaj drejt largimit

Pukjanët janë në hall, pasi mesfushori Donald Saliaj është pranë largimit prej Tërbuni. Mesfushori organizator ikën për arsye personale dhe për trajnerin Kreshnik Krepi është një humbje e madhe. 24-vjeçari luan prej katër sezonesh në…

Sfida e re e Tërbunit, të evitojë largimin e titullarëve

Surpriza e madhe e grupit A të Kategorisë së Parë këtë sezon kanë qenë Egnatia e vendit të dytë dhe Tërbuni i vendit të katërt. Skuadra pukjane meriton një përgëzim të veçantë, sepse operon me vështirësi financiare e me stërvitje larg…

Tërbuni tremb Teutën, Magani: Nuk e prisja kaq të vështirë

Skuadra e drejtuar nga Gugash Maganit i ka shënuar Tërbunit vetëm në 10 minutat e fundit. Një penallti i çon më tej “Djemtë e Detit” Humbja e fundit e pësuar ndaj Flamurtarit duket se ka lënë në njëfarë mënyre pasoja te Teuta, që në…

Paqe në Pukë, Tërbuni e Vllaznia B mjaftohen me pikën!

Vllaznia B ka arritur që të marrë pikën e parë në këtë edicion, pikërisht në transfertën pukjane. Një barazim 1-1 ka bërë që të dyja skuadrat të mjaftohen me nga një pikë. NDESHJA - Takimi nisi me raste për të dyja skuadrat, ku në pak…

Tërbuni gati, lista e skuadrës pukjane me disa të huaj

Tërbuni i këtij sezoni është një ekip më solid dhe me ambicie të qarta. Skuadra pukjane do të synojë që të ngjitet në Superiore dhe ka afruar disa lojtarë vendas dhe të huaj. Tërbuni zhvilloi edhe një miqësore me skuadrën e Portos U-19, ku…

Krepi prezanton Tërbunin: Tani duam Superioren

Trajneri i pukjanëve i kënaqur me punën e deritanishme: Nisim një sezon me pretendime Ekipi i Tërbunit, sot do të vijojë me ritualin e zakonshëm, dy seanca stërvitore në ditë dhe merkato. Trajneri Kreshnik Krepi është i kënaqur me…

Kompletohet Tërbuni, vijnë Nimani e Shytani

Tërbuni ka zbritur në fushën e blertë ditën e djeshme, teksa në stërvitje kanë zbritur disa lojtarë që ndër vite janë aktivizuar në Superiore dhe në skuadra pretendente në Kategorinë e Parë. Në seancën e djeshme ishte i pranishëm edhe…

Goditje “big” nga Tërbuni

Skuadra e Tërbunit zhvilloi ndeshjen e dytë miqësore kundër ekipit të Kamzës. Pavarësisht humbjes me rezultatin 2-1, trajneri Krepi është i kënaqur me disa prej lojtarëve . “Rezultati i ndeshjes më Kamzën normalisht nuk është i kënaqshëm,…

Kamza mposht edhe Tërbunin, testohet Dhrami

Skuadra e Ndreut po kërkon sulmues dhe vlonjati u mundua të bindte stafin teknik në miqësoren e djeshme Vladimir Prenga Kamza - Tërbuni    2-1 Shënues: Mumajesi 25’, Rezi 41’ / Puka 73’ Kamza: Halilaj, Frashëri, Lelis, Fushtar,…

Mustafa: Ja pse zgjodha të luaj në Pukë

Te Tërbuni po afrohen lojtarë të rinj thuajse çdo ditë. Pukjanët kanë si synim që të ndërtojnë një ekip me pretendime, pro ende kanë shumë punë për të bërë duke i krahas me rivalët e tyre deri më tani, siç janë Erzeni, Kastrioti apo dhe…

Tërbuni synon tre titullarë nga Besëlidhja

Demi, Dibra e Hepaj priten në Pukë. Sot nis stërvitja në fushën e Shtojit Ditën e sotme, në fushën e Shtojit, në Shkodër ku më parë është stërvitur skuadra e Vllaznisë dhe moshat e saj, Tërbuni do të nis përgatitjet për sezonin e ri,…

Tërbuni, Syla rikthehet me dy biznesmenë

Ish-presidenti dhe donatorët e tjerë pukjanë, bindin talentin e Shpresës, Amarildo Gjoka, që të luajë në Pukë Gani Pema Tërbuni do të ketë të garantuar anën financiare në sezonin e ardhshëm, pasi janë disa biznesmenë të njohur…

Sulollari i “shkel” syrin Tërbunit

Mbrojtësi ka lënë Gjermaninë dhe këto ditë pret të bisedojë me drejtuesit pukjanë Gani Pema Klodian Sulollari, me shumë gjasa mund të rikthehet në Pukë. Sulollari, ka luajtur edhe më parë me pukjanët, në Kategorinë e Parë dhe në…

Osmanollaj mbyll provën bullgare, kërkon ekip në Shqipëri

Mesfushori i Tërbunit sezonin e shkuar, Granit Osmanollaj, u testua për disa ditë te Lokomotiv Plovdiv, klub me emër në Bullgari, që e mbylli në vendin e pestë sezonin e fundit. Osmanollaj zhvilloi një sezon mjaft të mirë te Tërbuni, që…

Surpriza Osmanollaj, nga Tërbuni te Lokomotiv Plovdivi

Mund të luash në vendet e fundit në Kategorinë e Parë shqiptare, por të kesh talent të madh. Fatkeqësisht, klubet e Superiores nuk e eksplorojnë futbollin e Kategorisë së Parë dhe vetëm Luftëtari duket se e ka nën vëzhgim. Ndërkaq, nuk…

Nga Afrika në Brazil, Tërbuni një “kantier”

Markos, një brazilian do të nisë provën. Kërnaja konfirmon edhe Krepin në krye të skuadrës Skuadra e Tërbunit po afron lojtarë të huaj për të qenë solide dhe pretendente për t’u ngjitur në Superiore sezonin e ardhshëm. Drejtuesit e…

Krepi: Te Tërbuni nuk marr lojtarë me YouTube

Tekniku shkodran sqaron se në skuadrën e tij do të ketë vetëm lojtarë që kanë qenë në aktivitet rregullisht. Ai zbulon edhe objektivat e merkatos Kreshnik Krepi drejtoi me sukses Tërbunin në gjysmën e dytë të sezonit të shkuar, duke e…

Mashtruesi Darbo te Tërbuni, Kërnaja: Nëse do, le të testohet

Drejtori teknik është shprehur se lojtari u është ofruar pukjanëve për provë dhe për të do vendosë stafi teknik, që më parë ka ditë të godasë në merkato Pas publikimit në “Sport Ekspres” të lajmit se Tërbuni është pranë nënshkrimit me…

Tërbuni kërkon mekullinë e radhës, sot finalja me Orikumin

Sot, në orën 16:00, në stadiumin “Elbasan Arena”, skuadra e Tërbunit do të luajë ndeshjen e sezonit me Orikumin e Kategorisë së Dytë. Pukjanëve, u duhet që ta kalojnë me sukses edhe këtë sfidë, në mënyrë që të mbijetojnë në të Parën dhe të…