Browsing Tag

Tare

Igli Tare nuk vonon dhe nis bisedimet, Kutrone drejt Lacios

Mediat italiane janë të bindura: Interesimi i Lacios për Kutronen është diçka më shumë se thjesht interesim. Sipas “CalcioMercatto”, talenti i Milanit ka shprehur dëshirën për të luajtur më shumë, minuta që nuk i premtohen nga Gatuzo dhe…

Tare i futet punës, “rrëmben” talentin e Liverpulit

Merkato e dimrit po afron, por te Lacio mendojnë me plane me afatgjata. Sipas “goal.com”, klubi kryeqytetas ka arritur marrëveshjen me talentin 19-vjeçar të Liverpulit Bobi Adekanie. Lojtari do t’i bashkohet skuadrës së Simone Inzagit në…

Lajmi i fundit nga Italia, Lacio “blindon” Igli Taren

Igli Tare është një nga drejtorët sportiv më të suksesshëm në Itali. Ish-sulmuesi kuqezi prej vitesh angazhohet te Lacio, duke qenë ideatori i shumë lëvizjeve të bujshme që i kanë sjellë jo pak fitime skuadrës kryeqytetase. Edhe pse së…

Tare gjen tek Arsenali pasuesin e Felipe Andersonit

Igli Tare i është futur punës për të zëvendësuar brazilianin Felipe Anderson, i cili u shit një javë më parë te skuadra e Uest Hemit për një shumë marramendëse prej 45 milionë eurosh. Sipas medies italiane “Il Messagero”, Lacio është shumë…

Gjeniu Tare mahnit edhe legjendarin Saki: I bëra komplimente

Në futboll ka yje që zbresin në fushë, ka trajnerë që dinë si t'i vendosin në fushë, por ka edhe mjeshtra që veprojnë pas "perdes", që gjejnë talente dhe i bindin të firmosin, mundësisht duke shpenzuar pak e due fituar shumë. Një ndër…

Tare: E presim prej vitesh Italinë, forca Shqipëri!

Igli Tare është një personazh mjaft i kërkuar nga mediat në Itali, që çdo javë i thurin elozhe për punën e shkëlqyer te Lacio, aty ku zbulimi i fundit quhet Luis Alberto. Vetëm 25 vjeç, por me një CV të pasur, Lacio e mori në verën e vitit…

Intriga Keita-Milan, Tare replikon me agjentin e lojtarit

Keita Balde Diao mbetet një ndër lojtarët më të kërkuar në treg dhe duket se ka nisur një ankand i egër, mbi të gjitha për faktin se vetë sulmuesi i Lacios duket se dëshiron Juventusin, ndërsa Lacio ia ka premtuar Milanit, por ndërkohë…

“Magjistari” Tare, Lacios i trefishohet vlera

Në Itali pak nga pak po binden se Igli Tare është i zoti, shumë i zoti, si drejtor sportiv. Ditët e fundit është folur shumë për transferimin nga Sevilja te Roma të drejtorit sportiv të famshëm Monçi, i cili ka zbuluar dhe shitur me…

Igli Tare vëzhgoi Latifin?

Një lajm interesant nga Italia, edhe pse duhet verifikuar: Igli Tare ishte dje në Palermo, për të ndjekur nga afër mesfushorin Liridon Latifi. Talenti i Skënderbeut është tashmë edhe pjesë e kombëtares së madhe dhe në Palermo luajti disa…

Tare tregon Baxhion, Lacion dhe tregun e futbollistëve

Igli Tare është një personazh i rëndësishëm në futbollin italian, pasi tashmë të gjithë e kanë kuptuar se ecuria e mirë e Lacios në fushë e jashtë saj është sidomos meritë e shqiptarit. Prej vitit 2005 në Romë, fillimisht si futbollist e…

Interi mohon zërat për Taren dhe piketon dy superblerje

Është folur shumë në mediat italiane për një kalim të Igli Tares nga Lacio tek Interi në verë, për të nisur një projekt të ri e shumë ambicioz, me një fond të madh për ndërtimin e skuadrës për sezonin e ardhshëm. Megjithatë, zëra të…

Revolucion tek Interi, Igli Tare zikaltër?

Një lajm i bujshëm nga Italia: Igli Tare mund të transferohet tek Interi verën e ardhshme, një vit para se të përfundojë kontratën me Lacion. Kështu raporton cittaceleste.it, sit shumë pranë klubit kryeqytetas. Ish-sulmuesi i njohur i…