Browsing Tag

Takaj

Takaj i xhindosur: Kush jemi ne, që e marrim lehtë!?

Mbrëmjen e së enjtes presidenti i Skënderbeut ishte tejet nervoz, teksa shihte ekipin të vuante. Ka shumë rezerva për të tijtë, pas asaj paraqitjeje të dobët Leonard Trebicka Priste të shijonte një fitore bindëse dhe një lojë të mirë…

Takajn e presin në Korçë, heshtje totale për shtypin

Pas vendimit të fundit të Etikës, presidenti i Skënderbeut ka vendosur të mos flasë. Pret ankimimin në KAS, por nuk flet as për Europa League Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka disa javë që nuk flet për shtypin sportiv. Mund të…

Takaj bashkohet sot me ekipin, priten zhvillime për sulmin

“Bosi” i bardhekuqve do të jetë sot në kompleksin ku po stërviten korçarët. Do të shohë miqësoren e parë dhe mund të ketë të reja për merkaton Leonard Trebicka Një ditë rutinë stërvitjeje ishte e diela në kampin korçar, në Roganska të…

Takaj: Latifi ikën pas Europës, marrim sulmues të huaj

Fatjon Rupi Skënderbeu është zhvendosur në Slloveni prej dy ditësh. Ekipi ka nisur përgatitjet për Kupat e Europës, por presidenti Ardjan Takaj ende nuk ka udhëtuar për të qenë pranë të tijve. Në një intervistë për “Sport Ekspres”, kreu…

Takaj për largimet: U përfundoi kontrata

“Bosi” i kuqebardhëve bën një vizitë “blic” në Korçë, ku takohet me disa miq të tij kinezë. Komenton ikjen e Plakut e Orelesit Sapo Skënderbeu të mbërrijë në “Tropikal”, është thënë se presidenti Takaj do të bëjë mbledhjen e shumëpritur…

Takaj dhe sezoni ku nuk ka kuptuar asgjë

Ardjan Takaj për herë të parë ka dështuar, që kur ka marrë drejtimin e Skënderbeut. Në fakt, dikush me të drejtë do të thotë: “Avash, se vendi i tretë nuk është turp, edhe një finale mund të humbet”. E drejtë, por po flasim për Skënderbeun,…

Takaj komenton dënimet: Nuk e kuptoj ç’po ndodh

Fatjon Rupi Tashmë duket se ka lindur një “armiqësi” mes FSHF-së dhe ekipit korçar, që në fund të kampionatit po merr goditje të forta njëra pas tjetrës. Ndeshja e Kukësit, përveç humbjes në fushë, që e nxori Skënderbeun nga gara e…

Takaj: Nëse Gjici mbron arbitrin, na bën të dyshojmë

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka qenë i ftuar mbrëmjen e së hënës në “Zona Gol” në Supersport, ku natyrisht ka folur për ndeshjen në Kukës dhe është përqendruar te skandali i arbitrit Enea Jorgji. “Ishte një ndeshje finale,…

Takaj kritikon ekipin: S’dua më gabime të tilla!

Leonard Trebicka Skënderbeu i bëri të gjithë me zemër në ndeshjen e fundit me Vllazninë, ku vetëm fati e shpëtoi, teksa shënoi dy gola në shtesë dhe mbeti në garë për titullin kampion. Për fitoren e korçarëve pati shumë qëndrime dhe…

Takaj: Nder i bëjmë vetëm Skënderbeut

Me daljen e Skënderbeut në finalen e Kupës së Shqipërisë, kanë nisur të bëhen shumë llogari, pasi, nëse korçarët e fitojnë këtë trofe, shkon në Europë edhe vendi i 4-t i kampionatit. Finalja në fakt është shumë larg, luhet më 31 maj, pasi…

Ultimatumi i Takajt: Tre pikë ndaj Partizanit!

Leonard Trebicka Skënderbeu po stërvitet me “roje” në resortin “Tropikal”, pasi nuk lejohet askush të ndjekë seancat stërvitore. Drejtuesit vendosën heshtje shtypi deri në ndeshjen me Partizanin, pas urdhrit të presidentit Ardjan Takaj.…

Presidentët sfidantë duan të mundin…Skënderbeun!

Gjergji Stefa Në duelin e presidentëve ka një element, që nuk duhet anashkaluar. Safet Gjici, presidenti i Kukësi, dhe Gaz Demi, presidenti i Partizanit, kanë një sfidë jo vetëm brenda llojit, por një të tillë sportive edhe me homologun…

Takaj: Për Kukësin, edhe humbja minimale është sukses

Kur Ardian Takaj dhe Safet Gjici bëhen bashkë, mediat e kanë ditë feste, sepse batutat mes tyre janë pa fund. Këtë të premte Skënderbeu e Kukësi ndeshen në Korçë, në një finale të vogël për titull, ndaj interesimi është edhe më i madh. Të…

Takaj, të enjten në Korçë: Teuta, shumë e rëndësishme

Pas një mungese të gjatë në media, presidenti Takaj foli për ekipin e tij të dielën në mbrëmje, duke bërë edhe batutën e radhës me presidentin e Kukësit, Safet Gjicin. Ai tha se nuk do të lejojë homologun e tij të udhëtojë më këmbë, sepse…

“Bomba” e Takajt: Jemini, arbitër i korruptuar

Skënderbeu dje ka humbur në Kukës me rezultatin 2-0, ku vendosën dy episode siç e kanë pranuar edhe vetë trajnerët, por që gjithsesi kjo nuk është asgjë pas atyre akuzave që ka ngritur dje në mbrëmje vonë presidenti i Skënderbeut, Ardjan…

Takaj: Liga, nevojë urgjente për të mbrojtur investimet

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka lëshuar një për “Sport Ekspres”, ku ka folur për Ligën e futbollit, një propozim i FSHF-së, në mënyrë që klubet të ndërtojnë një qeveri të vetën, me të cilën do të kenë mundësi të përfaqësohen, të…