Browsing Tag

Superiore

Merkato e verës, ja si kanë operuar klubet e Superiores!

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. SportEkspres.com deri në fund të merkatos do të përditësojë lëvizjet zyrtare që bëhet në klubet e elitës së futbollit…

Zyrtare: Franko Lerda “dem i kuq”, ja kur prezantohet

Partizani tanimë e ka një trajner. Klubi i kuq i ka besuar italianit Franko Lerda, i cili ka mbërritur në kryeqytet dhe do të prezantohet ditën e sotme. SportEkspres.com, ashtu sikurse edhe mediat e tjera, është njoftuar mëngjesin e ditës…

Atanda nuk duket, disa surpriza te Partizani

Partizani ka zbritur në fushë, por trajneri i ri ende. Seanca është drejtuar nga Korado Sakone, ndërkohë që grupi i të kuqve nuk ishte i plotë. Jasir Asani ishte lojtari që binte në sy me mungesën e tij. Sulmuesi anësor marton vëllain e tij…

Uilliam Kordeiro i paduruar, “zyrtarizon” ekipin e ri

Uilliam Kordeiro ishte një nga prurjet më të mira në Superiore sezonin e shkuar. Kukësi e afroi brazilianin për krahun e djathtë të mbrojtjes, por trajneri Armando Cungu e zhvendosi në të majtë të sulmit. Asnjë polemikë, pasi lojtari i…

“Shehi aset i Skënderbeut”, në Korçë thyejnë heshtjen

Orgesh Shehi e ka ndarë mendjen dhe nuk do të jetë në krye të Skënderbeut. Durrsaku, pas 9 vitesh e mbylli me korçarët dhe deri më tani nuk kishte asnjë reagim nga klubi bardhekuq. Sot është thyer heshtja dhe në Korçë ndihen krenarë që…

Shumë lojtarë në provë te Laçi, Starova vendos sot

Laçi prej një jave ka zbritur në fushë dhe po mendojnë për pjesëmarrjen në kupat e Europës. Bardhezinjtë e drejtuar nga Sulejman Starova do të zhvillojnë ditën e sotme, prej orës 17:30, edhe një ndeshje miqësore me Teutën. Stafi teknik…

Mungon rinovimi, “lumë” ofertash për sulmuesin e Tiranës

Tirana ka afruar në skuadër dy lojtarë si Elton Kale dhe Agustin Torasa, të cilët sezonin e shkuar ishin pjesë e Flamurtarit. Kështu, largimet e Junus Sentamu dhe Namdi Oduamadit as që do të ndihen në kampin bardheblu.  Drejtuesit ndërkohë…

Largimi i dytë në Mallakastër, Bylis ndahet me mesfushorin

Bylis ka zyrtarizuar largimin e mesfushorit Ildi Shyti. Futbollisti pogradecar iu bashkua skuadrës mallakastriote në fillim të sezonit që lamë pas. 26-vjeçari u aktivizua 14 herë nga trajneri Veljko Dovedan. Shyti është lojtari i dytë që…

FOTO | Merkato e Partizanit, afrimi i parë në… aeroport

Partizani po punon në fshehtësi totale. Ende nuk ka asgjë zyrtare sa i takon trajnerit të ri, ndërkohë që pritet që në ditët në vijim të ketë afrime të rendesishme. Në klubin e kuq në fakt kanë mbyllur gjithçka me brazilianin Uilliam…

“Bum” blerjesh te Teuta, zyrtarizohet goditja e pestë

Plot 5 lojtarë ka afruar Teuta deri më tani në këtë merkato vere. Afrimi më i fundit është Arlind Kalaja, mesfushori që sezonin e shkuar luajti si i huazuar te skuadra e Kastriotit. Kalaja u largua nga Kukësi dhe Teuta siguroi firmën e tij.…

Teuta humb një “xhevahir”, zyrtarizohet divorci

Teuta ka bërë disa afrime shumë cilësore këtë merkato vere, ka rikonfirmuar Bledi Shkëmbin në krye të pankinës dhe po përgatitet për Europën. Megjithatë, as largimet nuk kanë munguar. Fillimisht, ishte Frashëri ai që u divorcua me “Djemtë e…

E hënë e nxehtë, Kukësi ka gati 2 goditje në merkato

E hëna do të jetë e nxehtë për Kukësin, pasi pritet të ketë disa zyrtarizime. Sikurse kemi njoftuar më parë, sulmuesi Ismael Dunga pritet të hedhë të zezën mbi të bardhë dhe të vihet nën urdhrat e trajnerit Ernest Gjoka. Kështu, me…

E kryer, Kukësi gjen pasuesin e Rexhinaldos

Kukësi po kërkon të përforcojë sulmin, pasi Rexhinaldo ua prishi planet me refuzimin e rinovimit. Drejtuesit e verilindorëve janë hedhur në sulm për të mbyllur marrëveshjen me sulmuesin kenian, Ismael Dunga. Shtatlarti që spikati me…

Skënderbeu jashtë Europe, shenjat janë të qarta

Skënderbeu edhe këtë sezon nuk do të luajë në kupat e Europës. Korçarët ende nuk ka nisur përgatitjet dhe kjo është një shenjë e qartë, ndërkohë që nga ana tjetër klubi i Laçit ka lëvizur dhe prej një jave po përgatitet për të luajtur në…

U transferua te Kukësi, Musta ka një mesazh për Flamurtarin

Emiljano Musta është një nga afrimet e Kukësit në këtë merkato vere dhe pas dy sezonesh, u larguar nga Flamurtari. Në Vlorë, Musta ishte një nga futbollistët më të mirë, duke mbuluar shumë role në fushë dhe duke qenë gjithmonë i gatshëm të…

Emiljano Musta është “top”, kalon testet mjekësore

Kukësi ka zyrtarizuar dy lëvizje në hyrje dhe njëri prej tyre është mbrojtësi i majtë Emiljano Musta. Futbollisti nga Elbasani, ditën e sotme është shfaqur në kryeqytet dhe ka zhvilluar testet mjekësore, gjë që bëhet me dije edhe nga klubi…

Merkato milionerësh te Tirana, dhurata e dytë për Memën

Elton Kale ishte afrimi i parë te Tirana, ndërkohë që tashmë ka ardhur një tjetër lëvizje dhe është Agustin Torasa ai që do të veshë fanellën e bardhebluve. Vjet të dy lojtarët ishin te Flamurtari dhe trajneri Ardian Mema i njeh mirë të dy.…

Dekorohet Gaz Demi, tifozët kërkojnë… trajnerin

Gazment Demi, presidenti i Partizanit, është vlerësuar në Kosovë, ku presidenti Hashim Thaçi e ka dekoruar me dekoratën “Urdhri i Pavarësisë”, më e larta që mund të jepet. Klubi i kuq e ka bërë me dija diçka të tillë përmes një postimi në…

Halili hap thesin, Tirana nis merkaton me një “big”

Teuta, Laçi dhe Kukësi i kishin bërë ofertë, por në fund braziliani Elton Kale ka vendosur të transferohet te Tirana. Sulmuesi anësor ka nënshkruar me bardheblutë për dy sezone dhe shihet si një nga përforcimet më të mira te 24 herë…

Firmos Shkëlzen Ruçi, transferohet në Kosovë

Shkëlzen Ruçi është lojtari i radhës që lë Superioren dhe nënshkruan në Kosovë. Portieri nga Elbasani kishte disa oferta, por ka vendosur të bashkohen me trajnerin Gentian Mezani te skuadra e Gjilanit. Ditën e sotme drejtues të klubit…

Laçi e Teuta në aksion, programojnë një miqësore

Laçi e Teuta kanë nisur përgatitjet për ndeshjet e kupave të Europës. Dy skuadrat e mbyllën sezonin me një ndeshje mes tyre dhe tashmë do të zhvillojnë edhe një miqësore, që është programuar për ditën e diel prej orës 17:30. Kjo përballje…

Akord me Idriz Bathën, Kukësi “ngel thatë”

Idriz Batha gjatë kësaj vere ka marrë oferta të shumta. Sezoni i mirë te Flamurtari e ka bërë mesfushorin një nga më të dëshiruarit, ashtu si një vit më parë pas largimit nga Partizanit. Gjirokastriti e ka ndarë mendjen dhe do të rikthehet…

E ardhmja e Ardian Memës, Tirana zyrtarizon gjithçka

Pritej vetëm zyrtarizimi dhe ka ardhur: Ardian Mema do të drejtojë Tiranën edhe për një sezon. Marrëveshja mes tij dhe presidentit Refik Halili ishte arritur prej kohësh dhe vetë Mema e pat deklaruar se do të qëndronte. Gjithsesi do të…

Ferhan Hasani dëshira e madhe, nisin bisedimet

Grupet e Champions League ose Europa League janë kthyer në një fiksim te Shkëndija e Tetovës. Klubi shqiptar, që fitoi titullin kampion në Maqedoninë e Veriut, është fokusuar në merkato dhe po tenton të afrojë lojtarë cilësorë, veç atyre që…

Largime në masë te Teuta, zyrtarizohet lëvizja e radhës

Teuta vijon të bëjë merkato dhe drejtuesit po punojnë të arrijnë marrëveshjet me disa futbollistë, kryesisht në repartin e avancuar. Edhe largimet kanë qenë disa, ndërkohë që sot është njoftuar marrëveshja për ndërprerjen e kontratës me…

Trajneri i ri i Partizanit, Olsi Rama flet për herë të parë

Olsi Rama, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, ishte i pranishëm në stadiumin “Elbasan Arena” një ditë më parë dhe pas ndeshjes Shqipëri-Moldavi foli fillimisht për triumfin e kuqezinjve.  “Unë e prisja fitoren, ndaj edhe erdha në…

Teuta fiton duelin me Kukësin, firmos mbrojtësi

Teuta një ditë më parë ka arritur marrëveshjet me dy mbrojtës krahu. I pari nënshkroi Blagoja Todorovski, i cili luan në krahun e djathtë të mbrojtjes dhe zëvendëson Erlis Frashërin e larguar drejt Gjilanit. Durrsakët tashmë kanë bërë një…

Zyrtarizim te Teuta, firmos mbrojtësi maqedonas

Teuta ka gjetur zëvendësuesin e Erlis Frashërit. “Djemtë e Detit” kanë siguruar shërbimet e mbrojtësit të djathtë, Blagoja Todorovski, 33-vjeç. Maqedonasi është zyrtarizuar sot nga klubi durrsak. Në faqen e tyre në Facebook, klubi i…

Europa në derë: Laçi në fushë, periudhë testimesh

Laçi zbret në fushë dhe mendon për ndeshjet e kupave të Europës. Kurbinasit, duke qenë se Skënderbeu është i dënuar nga UEFA, pritet të garojnë në kualifikueset e Europa League. Trajneri Sulejman Starova po përgatit një numër të madh…

Amir Bilali i lirë, Shkupi merr “ish”-in e Partizanit

Partizani e zyrtarizoi në janar, ndërkohë që ende pa u mbyllur merkato dimërore iku. Ata që janë tifozë të “demave” të kuq duhet ta mbajnë mend Fatjon Jusufin, të cilin skuadra kryeqytetase e afroi nga skuadra e Renovës.  Ish-trajneri…

Luftëtari njeh vetëm largime, zyrtarizohet i radhës

Luftëtari njeh vetëm largime. Klubi gjirokastrit deri më tani kishte njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me lojtarë si Shkëlzen Ruçi, Rustem Hoxha dhe Albano Aleksi. DItën e sotme është zyrtarizuar një tjetër largim dhe është mbrojtësi…