Browsing Tag

Sulmuesi

VIDEO | Kieza i shkëlqyer, shënon supergol për Italinë

Po luhet takimi mes Italisë U21 dhe Spanjës U21, një sfidë ku nuk mungojnë yjet. Pasi e pa veten në disavantazh vetëm pas 9 minutash lojë, nga një gol i Sebajos, Italia arriti të barazojë, me anë të sulmuesit dhe kapitenit të Fiorentinës,…

Suarez: Disfata ndaj Liverpulit e rëndë, doja të zhdukesha!

Sulmuesi dhe ylli i Barcelonës, Luis Suarez, ka folur për Fox Sport para fillimit të Copa America. Sulmuesi i Uruguait u pyet për të mënyrën si reagoi ndaj përmbysjes së pabesueshme të Liverpulit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.…

Cikalleshi: Sot dyfish i lumtur, gjithmonë luaj për ekipin

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, shënoi golin e parë në sfidën përballë Moldavisë. Pas ndeshjes, bomberi foli për Supersport, ku u shpreh: “Të them të drejtën, më lumturon më shumë fitorja se goli, pasi ishim në situatë delikate…

Juve, Napoli apo Atletiko? Në Itali “analizojnë” Ikardin

Në Itali duken të bindur për largimin e Mauro Ikardit. “Tuttosport” ka analizuar katër skuadrat kryesore që kanë hyrë në bisedime me e Interit. JUVENTUS - Duke filluar me Juventusin, një marrëveshje shkëmbimi që do të shihte Paulo…

Cikalleshi: Meritonim më shumë, nuk e pranoj këtë rezultat

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, foli për RTSH Sport pas ndeshjes me Islandën, ku u shpreh: RIKTHIMI - “Shiko, sot më ka mërzitur rezultati, pasi me lojën që zhvilluam, mund të arrinim diçka më të mirë. Për mua, që të rikthehem…

E ardhmja e Kiezës, presidenti i ri thotë fjalën e fundit!

Fiorentina është e gatshme të dyfishojë rrogën e Federio Kiezës, në mënyrë që të bindë sulmuesin të qëndrojë për një tjetër sezon, raporton Gazzetta dello Sport. Juventusi dhe Interi janë shumë të interesuar për blerjen e 21-vjeçarit, me…

Çmenduri në Gjermani, Bajernit i refuzohen 90 mln euro

Bajerni i Mynihut nuk po arrin dot të bindë Bajer Leverkusenin për shërbimet e talentit Kai Haverc. Sulmuesi ka bërë një sezon të shkëlqyer për “Aspirinat”, duke shënuar 17 gola dhe duke asistuar 4 herë në 34 ndeshje. Bavarezët e duan me…

Rexhinaldo nuk duron më, Kukësi i takon së shkuarës

Sulmuesi mozambikas, Rexhinaldo, mbylli një tjetër sezon të suksesshëm në kampionatin shqiptar të futbollit. Pasi siguroi vendin e dytë në kampionat me Kukësin e tij, si dhe shënoi 13 gola, Rexhinaldo fitoi dhe Kupën e Shqipërisë, madje…

Krauç bëhet baba dhe çmend rrjetin me emrin e zgjedhur

Divok Origi është padiskutim heroi i Liverpulit këtë sezon në Champions League, pasi tre golat e shënuar nga belgu, i dhanë praktikisht trofeun prestigjioz të kuqve. Dy gola në gjysmëfinale përballë Barcelonës dhe goli në finale kundër…

VIDEO: Seferi magjik, gol dhe asist në fitoren e Vinterturit

Taulant Seferi e ka fituar takimin kundër Kiazos praktikisht i vetëm, pasi në fitoren 2-0 të Vinterturit, shënoi golin e parë dhe asistoi në golin e dytë. Sulmuesi kuqezi është një nga lojtarët më të mirë të skuadrës zvicerane dhe është…

Konfirmohet, Reali blen yllin e Bundesligës

Reali i Madridit ka bërë goditjen e parë në merkato. Edhe pse Karim Benzema ka zhvilluar sezonin e tij më të mirë me fanellën e “Los Blancos”, madrilenët kanë menduar të përfocojnë sulmin. Luka Joviç do të veshë fanellën e Real Madridit dhe…

Zisi i mbyll derën Bylisit, ka një mesazh për… Partizanin

Niko Zisi, sulmuesi i Kamzës, do të jetë vetëm një nga shumica e lojtarëve të skuadrës së dënuar që do të largohet. 23-vjeçari ishte një nga lojtarët më të mirë te skuadra periferike e kryeqytetit dhe pritet që të ketë interesim për të…

Dy gola Europe në vetëm 27 minuta, shkëlqen Hyka

Jahmir Hyka duket se është ambientuar te skuadra e Netanja në Izrael, tek e cila u transferua në merkaton e janarit nga Amerika. Futbollisti kuqezi nuk ka luajtur shumë te skuadra izraelite, ku numëron vetëm 311 minuta. Megjithatë, në…

I prishi transferimin te Liverpuli, Fekir shkarkon agjentin

Nabil Fekir ishte shumë pranë firmës me Liverpulin gjatë merkatos së verës, por gjithçka u ndërpre në minutat e fundit, për shkak se bordi drejtues i të kuqve dhe agjenti i lojtarit nuk ranë dakord. Fekir vazhdoi edhe këtë sezon te Lioni,…

Tjetër rekord për Ken, talenti i Juventusit ngjit majat

Moise Ken u bë lojtari më i ri që shënon në katër ndeshje të Serie A radhazi, që nga koha kur fitorja vlerësohej me tre pikë, duke thyer rekordin që mbahej nga Baloteli. Ylli i Juventusit është krahasuar shpeshherë me “SuperMarion”, i…

VIDEO: Gol fantastik, Mervejl është heroi i Barcelonës

Ish-sulmuesi i Tiranës, Mervejl Ndokyt u transferua te Barcelona B në muajin janar, me katalanasit që i besuan dhe siguruan shërbimet e tij nga skuadra tjetër spanjolle e Getafes. Marveil u aktivizua sot në takimin e Barcelonës B kundër…

VIDEO: I pandalshëm, Ekuban po “flet” me gola në Turqi

Kaleb Ekuban vazhdon të tregojë se është një golashënues i lindur dhe që nga transferimi i tij në kampionatin turk, te skuadra e Trabzonspor, ka qenë i pandalshëm. Ish-sulmuesi i Partizanit ka krijuar raporte të mira me golin dhe duket…