Browsing Tag

Sporting Lisbona

Ëndrra e madhe e Sportingut, synon thellimin e rekordit unik!

Mbiemri Ronaldo krijon shpresë dhe krenari te Sportingu i Lisbonës. Klub i famshëm portugez ka vendosur një rekord, që nuk e ka arritur asnjë kub tjetër i planetit deri tani. Ka “prodhuar” dy ‘Topa të Artë’ dhe është e vetmja akademi që ia…

Jo vetëm Piatek, Milani arrin akordin me talentin e mbrojtjes

Ndërsa të gjithë presin zyrtarizimin e Piatek, Milani ka vepruar shpejt dhe ka mbyllur një tjetër tratativë. Kuqezinjtë kanë përforcuar mbrojtjen dhe kanë siguruar shërbimet e Tiago Djalo, 18-vjeçarit të Sportingut të Lisbonës, kontrata e…