Browsing Tag

Spanjë

Real apo Siti? Të gjithë presin vendimin e Brahim Diaz

Brahim Diaz është kthyer në qendër të vëmendjes te Mançester Siti. Vetë trajneri Pep Guardiola foli për të ardhmen e sulmuesit 19-vjeçar, kontrata e të cilit mbaron në fund të këtij sezoni. Trajneri spanjoll tha se klubi është i gatshëm të…

Vjen oferta e parë për Lopeteguin, por Reali i prish punë

Hulen Lopetegui mbetet një trajneri i kërkuar në nga klubet europiane, pavarësisht eksperiencës së dështuar te Real Madrid, ku nuk zgjati më shumë se katër muaj.  Por, vetëm dy ditë nga shkarkimi kanë mjaftuar që në tryezën e Lopeteguit të…

Karvahal e thotë hapur: Nuk e lë futbollin pa luajtur në Angli

Dani Karvahal është rikthyer prej vitesh në një lojtar stabël në formacionin e Real Madrid, që është dhe klubi ku spanjolli u formua që në moshën 10-vjeçare. Në një intervistë për medien peruane “Libero”, Karvahal tha se në të ardhmen do të…

Koha për rinovim, Barcelona ndryshon logon

Ditën e sotme klubi i Barcelonës ka prezantuar dizajnin e ri të logos së skuadrës. Studio dizenjuese që ndërtoi logon e re ka përfituar rreth 800000 euro. Ndryshimet janë minimale, por në dizajn detajet janë ato që bëjnë diferencën. Pas…

Koentrao i bën shantazh Realit: Më paguani ose…

Fabio Koentrao është ende një lojtari i Real Madrid. Drejtuesit e ekipit spanjoll ia kanë bërë të qartë lojtarit se ai nuk është më në planet e tyre dhe e kanë përjashtuar nga stërvitja. Por, portugezi nuk pranuar që ta “heqin qafe” kaq…

Tolerancë zero në Spanjë, Federata lë pa stadium Sociedadin

Skenat e shëmtuara të ndeshjes midis Barcelonës dhe Vajadolidit kanë shkaktuar një tërmet në futbollin spanjoll.  Tapeti në gjendje të mjerueshme i ekipit të sapo ardhur në Primera Divizion vuri në lëvizje federatën spanjolle, që mori masa…

Alonso i pandashëm nga futbolli, Perez e rikthen te Reali

Ksabi Alonso nuk mund të rrinte për shumë larg sportit që i ka dhuruar gjithçka çmund të imagjinonte. Ish-mesfushori i Real Madrid, Bajern  dhe shumë skuadrave të tjera ka filluar ditën e djeshme karrierën e tij në rolin e trajnerit. Ka…

Zyrtare: VAR-i në Superkupë, “dorëzohet” Spanja

Nga të gjithë kampionatet më të forta të Europës, Spanja dhe Anglia nuk e kishin përdorur sistemin VAR deri më tani. Por edhe në vendin iberik janë dorëzuar. Në një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, federata spanjolle e futbollit…