Browsing Tag

Soue

Shehi luan ndeshjen e fundit, Soue do të jetë në fushë

Kapiteni kërkon ta mbyllë në mënyrën më të bukur të mundshme karrierën e tij fantastike. Sulmuesi nga Gambia po bën gjithçka që të jetë gati Nesër Skënderbeu do të luajë finalen e Kupës së Shqipërisë kundër Laçit, ndërkohë që dy ditë…

Salihi-Pejiç, hija që rëndon dhe sot

Jurgen Zela Pero Pejiç dhe Hamdi Salihi, ose ndryshe “një thes me gola”. Kroati Pejiç dhe shkodrani Salihi ishin pa dyshim “makineri” golash. Sezonin e shkuar, Superiorja kishte mundësinë që t’i gëzohej realizimeve të tyre të panumërta,…

Befasia e Skënderbeut, Soue menjëherë titullar

Ka vetëm pak ditë në Shqipëri, por Ali Soue ka bindur trajnerin Ilir Daja. Sulmuesi nga Gambia duket se do të jetë titullar në Kroaci, në sfidën kundër Dinamo Zagrebit, të enjten. Daja e provoi dje në stërvitje në formacionin titullar dhe…

8 mijë euro në muaj për Soue, Skënderbeu kompleton sulmin

Futbollisti nga Gambia vjen të mërkurën dhe do të jetë gati për ndeshjen e kthimit ndaj Mlladës. Kosovari bashkohet nesër me ekipin e ri “Brenda pak ditësh do të mbyllim marrëveshjen me 1 ose 2 lojtarë, pasi na duhen në raundin e tretë…