Browsing Tag

Skenderbeu

CAS korrigjohet: Skënderbeu ka apeluar, gjyqi në pranverë

Një email i ardhur nga zyra e komunikimit pranë “CAS” si përgjigje mbi kërkesën për informacion të bërë nga “News24”, në lidhje me datën e zhvillimit të seancave të apelit për çështjen e dënimit të klubit të Skënderbeut, shkaktoi me të…

Skënderbeu vs UEFA, dikush gënjen për apelin në CAS

Shumë pikëpyetje mbi të ardhmen e klubit Skënderbeu. Dënimi i dhënë nga UEFA, që përjashton korçarët për 10 vite nga kupat e Europës, si dhe i detyron ata të shlyejnë një gjobë në vlerën e 1 milion eurove, është shumë i rëndë dhe në Korçë…

Paralajmërimi i Tefik Osmanit: Shumë shpejt do flas…

Tefik Osmani është një ndër ata futbollistë të Superiores që është shumë aktiv në rrjetet sociale. Mbrojtësi korçar poston shpesh fotot e video humoristike dhe nganjëherë ndonjë ngacmim për kundërshtarët kur situata është e nxehtë. Por,…

Dejvi Bregu si “2Pac”, reagimi origjinal pas golit

Dejvi Bregu sakrifikoi jo pak dje, duke zbritur në fushë me injeksion. Vlonjati ishte deçiziv me golin e tij pak sekonda para fundit të kohës së rregullt, duke i dhënë një fitore me shumë vlerë Skënderbeut të tij. Normale, pas një goli në…

VIDEO | Ligji i Bregut, Flamurtari thyhet në fund në Korçë

Skënderbeu arrin që të mposhtë Flamurtarin me një gol të Devi Bregut në minutën e 89-të. Korçarët rikthehen te fitorja, në një ndeshje mjaft të luftuar, ku ndodhi gjithçka. Gola të anuluar, raste për penallti dhe situata të rrezikshëm. Në…

Partizani ndaj “barrierës” Laçi, Skënderbeu pa Bregun

Kreu mund të ndryshojë sërish sot. Partizani dhe Skënderbeu luajnë në shtëpi, por kanë përballje të vështira. Të kuqtë presin Laçin, që në mesjavë fitoi kundër korçarëve në kryeqytet. Bardhezinjtë këtë sezon nuk janë mposhtur në asnjë…

Bregu rrezikon, Skënderbeu e ka gati planin B

Dejvi Bregu dy ditët e fundit nuk është stërvitur me grupin dhe rrezikon të humbasë ndeshjen kundër Flamurtarit. Sulmuesi anësor është dëmtuar në ndeshjen kundër Laçit dhe ka punuar i diferencuar. Shkelja e këmbës nga një prej…

Alarm te Skënderbeu, Bregu rrezikon Flamurtarin

Probleme për sulmuesin anësor të Skënderbeut. Dejvi Bregu, sipas asaj që raporton klubi korçar, ka pësuar një frakturë në gishtat e këmbën. “Grupi është shfaqur në gjendje optimale me përjashtim të Dejvi Bregut i cili ka punuar edhe sot i…

Supersfida Skënderbeu-Flamurtari, biletat në shitje

Skënderbeu-Flamurtari është një nga ndeshjet më të forta të kësaj jave të Superiores. Trajneri Ilir Daja do të rikthehet në Korçë, por këtë herë si kundërshtar. Ndërkohë janë bërë publike edhe çmimet e biletave për këtë përballje.…

Batuta e Sinan Idrizit, Skënderbeu duhet të “trembet”

Flamurtari mundi Kukësin fundjavën e shkuar në Kamzë, duke bindur me një lojë dominuese ndaj verilindorëve. Pas asaj sfide pritshmëritë ishin të mëdha për kuqezinjtë, por në ndeshjen me Luftëtarin në shtëpi i zhgënjyer mbështetësit e tyre…

VIDEO | Kontestimet e Skënderbeut për penallti, ja rasti

Skënderbeu u përpoq me të gjitha mënyrat të fitonte me Laçin, por nuk ia arriti dot. Kur ndeshja ishte 1-0 për kurbinasit, në minutën e 36-të, korçarët pretenduan për një penallti. Gripshi fillimisht dhe më pas edhe Dita e të tjerët iu…

Shehi i dëshpëruar: E humbëm ndeshjen për gabimet tona!

Skënderbeu pësoi një disfatë të hidhur ditën e sotme ndaj Laçit, në shifrat 2-0. Pas sfidës numri një i pankinës korçare, Orges Shehi foli në emisionin “Gol pas goli” në “Supersport”, ku evidentoi faktin që Skënderbeu u ndëshkua për gabimet…

Tri beteja në një orar, zbulohen formacionet zyrtare

Superiorja vijon marshimin, teksa prej orës 14:00 do të luhen tre ndeshjet e radhës për llogari të javës së 12-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu pret Laçin në “Selman Stërmasi” dhe kurbinasit luajnë me të njëjtin formacion që luajtën…

Zyrtare, merret vendimi për Laçi-Skënderbeu

Më në fund është zgjidhur çështja e ndeshjes Laçi-Skënderbeu. U mendua për një shtyrje të kësaj sfide, për shkak të pamundësisë së kurbinasve për të gjetur një stadium të lirë. Në stadiumin e bardhezinjve po punohet dhe nuk është akoma…

Mesfushori i Skënderbeut, sërish në kombëtare

Sërish ftesë nga kombëtarja për mesfushorin e Skënderbeut. Është shpallur lista me 23 lojtarë e Etiopisë dhe Biniam Belaj Demte do të jetë pjesë e përfaqësueses së tij për ndeshjen e 18 nëntorit kundër Ganës. Demte është ftuar edhe më…

VIDEO | Muzaka është “lokomotiva” e Skënderbeut

Skënderbeu nuk gabon përballën Kastriotit. Korçarët kanë fituar me rezultatin minimal 1-0 dhe ka vendosur Gjergji Muzaka, i cili arriti që pas rreth gjysmë ore loje të shënojë në portën e portierit Klajdi Kuka. Një ndeshje e hapur, me raste…

Skënderbeu e Partizani, betejë në distancë për kreun

Skënderbeu dhe Partizani kërkojnë titullin, ndërkohë që betejën këtë javë e kanë në distancë. Të kuqtë luajnë në shtëpi me Kamzën e drejtuar nga Klodian Duro. Për këtë të fundit vendoset edhe e ardhmja sot. Sa i takon rreshtimit të…

Shehi: Harrojeni Partizanin, këtu kemi ardhur me punë

Skënderbeu pret Kastriotin e Krujës të shtunën, në orë 17:00. Fitorja në kryeqytet përballë Partizanit ka rritur entuziazmin në kampin korçar, të cilët parakaluan të kuqtë në renditje dhe tashmë kryesojnë kampionatin shqiptar. Trajneri…

Momenti i duhur, Shehi rotacion te Skënderbeu?

Skënderbeu pret të shtunën Kastriotin në shtëpi dhe trajneri Shehi pritet të bëjë ndryshime në formacion. Nga ajo që është parë në seancat stërvitore, me shumë mundësi sulmuesi Ardit Hoxhaj do ta nisë nga minuta e parë. Vlonjati sa herë…

Radas: Pretendent pavarësisht rezultatit, fitore e merituar

Marko Radas foli pas ndeshjes me Partizanin, duke theksuar se ishte një ndeshje e mirë nga skuadra e tij, sidomos në pjesën e dytë. Kroati theksoi se pavarësisht rezultatit skuadra e tij do të ishte pretendente për titull, edhe pse më këtë…

Rama: Skënderbeu e meritoi, humbja nuk është fundi i botës

Drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama ka folur para gazetarëve në përfundim të takimit ndaj Skënderbeut. Zyrtari i lartë i klubit kryeqytetas tha se kundërshtari e meritoi fitoren, por humbja nuk e shqetëson shumë atë, pasi kampionati…

Takaj: Titulli, por edhe të rinjtë në mendjen tonë

Presidenti Ardian Takaj ishte i lumtur pas suksesit ndaj Partizanit. Pas ndeshjes, numri 1 i klubit korçar foli para gazetarëve, ku foli për rëndësinë e kësaj fitoreje ndaj një rivali direkt si kryeqytetasit dhe për objektivat e klubit për…

Bregu: Fitorja për Hoxhajn, mua më karakterizon vetëm puna

Dejvi Bregu vulosi fitoren e Skënderbeut në kryeqytet. Vlonjati realizoi një gol mjaft të bukur, ashtu si një javë më parë duke konfirmuar moment e mirë që po kalon. Për “Supersport” në emisionin “Gol pas goli”, duke i bërë një dedikim të…

Partizani-Skënderbeu, 3500 bileta të shitura

Partizani dhe Skënderbeu përballen mes tyre prej orës 19:00. Një ndeshje që vlen për të mësuar se kush do ta kryesojë Superioren pas javës së dhjetë të kampionatit. Interesimi i tifozëve është i madh dhe deri më tani numri i atyre që janë…

450 mijë euro për Skënderbeun, ja kur vendos CAS

Skënderbeu luan sot me Partizanin, ndërkohë që në klubin korçar çështja kryesore është ajo me UEFA-n. Gjithçka do të vendoset në CAS dhe korçarët presin që përjashtimi për 10 vite nga kompeticionet evropiane dhe gjoba 1 milion euroshe e…

Beteja e “Selman Stërmasit”, luhet Partizani-Skënderbeu

Dy pikë e ndajnë Partizanin me Skënderbeun dhe sot të kuqtë do të kërkojnë të shkëputen edhe më shumë në klasifikim. Luajnë në shtëpi, publiku i zjarrtë do të jetë në krahun e tyre dhe dëshira për ta fituar titullin është e madhe.…

Skënderbeu me probleme: Muzaka s’ia del, dy në dyshim

Skënderbeu ka një ndeshje të vështirë të hënën kundër Partizanit, ndërkohë që një problem më vete janë mungesat. Sikurse raportohet në RTSH Sport, Gjergji Muzaka nuk do të mund të jetë i gatshëm për përballjen me të kuqtë. Mesfushori u…