Browsing Tag

Simeone

Feliks: Nuk premtoj numra, do bëhem ylli i kësaj skuadre

Atletiko Madrid pagoi 126 milionë euro për të blerë nga Benfika kartonin e talentit 19-vjeçar Zhoao Feliks. Sulmuesi portugez ka pranuar se çmimi rekord që u pagua në të e vë nën presion, por ai është shprehur i bindur se pavarësisht moshës…

Dëshirë e Simeones, mbrojtësi i Sitit drejt Spanjës

Atletiko e Madridit do e mbyllë pa asnjë trofe këtë sezon dhe ai brez i artë duket se i ka mbaruar cikli. Emra si Godin, Filipe Luiz, Huanfran, Gabi e shumë të tjerë janë në perëndim të karrierës dhe mbrojtja është reparti të cilin Simeone…

Simeone: Nuk shoh favoritë, shkojmë për luftë!

Juventusi dhe Atletiko do të zhvillojnë aktin e dytë mbrëmjen e nesërme, teksa sfida e parë e luajtur në Spanjë përfundoi me shifrat 2-0 në favor të ekipit të Simeones. Pikërisht ky i fundit, ka folur përpara mediave në kuadër të ndeshjes,…

Zyrtare | Simeone nuk lëviz, rinovon kontratën me Atletikon

Diego Simeone është një nga trajnerët më të lakmuar në Europë dhe kreu i pankinës së Atletikos ka treguar se edhe pa shpenzuar shifra të majme, arrin të jetë i suksesshëm. Në krye të skuadrës kryeqytetase, Simeone ka fituar La Ligan në…

Simeone, magjistari i kupave godet sërish

Trajneri argjentinas ka arritur finalen e katërt në 7 sezone, me pak fat mund të kishte ndonjë Champions në shtëpi Diego Pablo Simeone ka ndryshuar historinë e Atletikos së Madridit dhe tani kërkon triumfin e dytë në Europa League, pas…

Simeonen e magjeps stadiumi i ri: Duket si cirk romak!

Stadiumi i ri i Atletikos së Madridit, “Wanda Metropolitano”, u prit me pak dyshim, sepse nuk është e lehtë të lësh shtëpinë historike dhe të transferohesh goxha larg, në një stadium të ri, supermodern, por që ndoshta nuk vjen “era futboll…

Simeone ngrin Interin: Qëndroj në Madrid!

Diego Pablo Simeone nuk ka ndërmend ta lërë Atletikon e Madridit dhe ka konfirmuar se do të qëndrojë aty edhe sezonin e ardhshëm, kur është viti i fundit në kontratë. Heroi i Colchoneros, që u eliminuan në gjysmëfinalet e Champions League…

Simeone: Sikur të klononim lojtarë si Gabi dhe Godin

Diego Simeone, ndryshe nga herët e tjera, sot u duk më i qetë pas ndeshjes me Realin. Ai pranoi fituesit, edhe pse nuk uroi hapur (siç do të kishte bërë Pep Guardiola). “Kjo ishte një ndeshje gjysmëfinale e Champions League kundër një…

Simeone refuzon Interin

Diego Simeone nuk është ende gati të kthehet tek Interi dhe refuzon ofertën zikaltër, edhe pse jo përfundimisht. Trajneri argjentinas, sipas Marca-s, ka vendosur të qëndrojë edhe një vit tek Atletiko, pavarësisht se oferta e Interit…

Interi i së ardhmes rrotullohet rreth Simeones

Tashmë nuk është më mister: Interi sheh te Diego Simeone trajnerin e së ardhmes, të vetmin që garanton sukses afatgjatë. Argjentinasi ka ndërtuar një mrekulli tek Atletiko, duke shkuar dy herë në finalen e Ligës së Kampioneve, edhe pse nuk…

Mrekullia Atletiko, 3 gjysmëfinale në 4 vjet

Atletiko e Madridit mbeti në hije dje, sepse të gjithë i kishin sytë në Madrid dhe te polemikat e Real-Bajern, por ndërkohë “Los Conchoneros” pa zhurmë kanë eliminuar Lesterin dhe janë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve. Është…

Simeone: Nuk largohem, as për 35 milionë arsye

Interi, por edhe klube të tjerë, tashmë duhet të shohin gjetkë, sepse ëndrra për të marrë “El Çolon” do të mbetet sërish e tillë, edhe për të paktën një vit. Diego Simeone ka folur ditën e sotme për mediat në Spanjë dhe ka…

Simeone pranon: Po, do shkoj tek Interi

Para dy ditësh bënë bujë fjalët e të birit të Diego Simeones, i cili tha: “Babai do të shkojë tek Interi, herët a vonë. Është e sigurt”. Dje erdhi edhe reagimi i vetë trajnerit të Atletikos, i cili tek Interi ka luajtur për shumë vite…