Browsing Tag

Shqiperia

Sakrifikoi për Atalantën, operohet Berat Gjimshiti

Ditën e djeshme në momentin që u zyrtarizua lista e të grumbulluarve të Kombëtares sonë, ranë në sy mungesat e Tomas Strakoshës dhe Berat Gjimshitit. Pikërisht për këtë të fundit, trajneri Edi Reja u pyet në konferencë, me këtë të fundit…

Reja: Luaj me dy sulmues, shkopin e përdor kur duhet!

Ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë janë në prag për kombetaren tonë dhe përgatitjet kanë nisur. Ditën e sotme, trajneri Edi Reja doli në konferencë përpara mediave, ku foli për sfidat e radhës si dhe për disa tema të tjera. LISTA -…

Kombëtarja, Serie A dhe idhulli: Dermaku zbulon “sekretet”

Kastriot Dermaku ka bërë një sezon shumë të mirë në Itali me fanellën e Kozencës, ndërkohë që për të ka pasur oferta të shumta nga Serie A. Mbrojtësi është ftuar nga trajneri Edi Reja për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë, ndërkohë që sot…

Bushi: Dëmtimet problem i madh, Bullari të vazhdojë kështu!

Alban Bushi, trajneri i Shqipërisë U21, doli sot para mediave dhe foli për gjendjen e kuqezinjve para ndeshjes kualifikuese me Turqinë, që luhet më 7 qershor.  “Mendoj se është një ndeshje e vështirë dhe e rëndësishme. Kemi një pikë në tre…

Shqipëria U18, lojtarë edhe nga Sampdoria e Monako

Kombëtarja jonë U-18 do të zhvillojë një turne në Rijeka, që nis në datën 27 maj dhe përfundon në 2 qershor. Në kuadër të këtij turneu, është bërë zyrtare edhe lista e të grumbulluarve. Në sy bien disa lojtarë, të cilët aktivizohen edhe…

Reja “peshkon” në Superiore, fton lojtarin e Partizanit

Shqipëria pritet të nisë grumbullimin për ndeshjet me Islandën dhe Moldavinë, ndërkohë që kuqezinjtë do të stërviten fillimisht në Durrës dhe më pas do të zhvendosen drejt Gjermanisë. Grupi do të jetë i cunguar, por do të plotësohet edhe me…

1 milion euro më pak, si De Biazi vendosi “veton”

Shqipëria mori pjesë për herë të parë në kampionatin europian në Francë në vitin 2016, çka solli edhe të ardhura të rëndësishme për FSHF-në. Gjithsesi ato mund të kishin qenë edhe më të larta nëse do të pranonin një ofertë për të qëndruar…

Marrëveshja me Edi Rejën, italianët zbulojnë një detaj

Edi Reja është ai që pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Nga FSHF ende nuk ka ardhur një komunikim, por gjithçka duket e mbyllur. Ka mbetur firma dhe diskutimi në lidhje me kohëzgjatjen e kontratës. Sky Sport…

De Biazi aplikon për punë, pret përgjigje nga Azia

Xhani De Biazi është padyshim një ndër trajnerët më të dashur për ne, kjo dhe për faktin e thjeshtë, që ishte protgonist në arritjen historike të pjesëmarrjes në Euro 2016. Trajneri italian, që nga periudha kur u largua nga stoli i…