Browsing Tag

Shqiperia

Shpresat barazojnë në Estoni, Seferi protagonist me dopietë

Përfaqësuesja e shpresave e ka mbyllur me një barazim 2-2 në transfertë ndaj Estonisë,  fazën e kualifikuese të Europianit të kësaj grupmoshe. Kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi e gjetën veten dy herë në avantazh falë dy golave të…

VIDEO | Shqipëri e bukur, por Izraeli na “fik dritat”

Nuk ka mrekulli në Izrael. Shqipëria mundet me rezultatin 2-0 dhe veneti të gjitha shpresat për vendin e parë në grupin 1 të Ligës së Kombeve. Kuqezinjtë paraqiten mirë, por pësojnë nga një gol në çdo pjesë duke u dorëzuar edhe pse në një…

Dëmtohet Alban Hoxha, Panuçi fton portier për një ditë

Lëvizje sërish në kombëtare. këtë herë është portieri i Partizanit, Alban Hoxha, ai i cili ka lënë grumbullimin për shkak të një dëmtimi. Për këtë është thërritur portieri Shpresave, Elhan Kastrati. Ky i fundit do t’i bashkohet sot skuadrës…

Bllokohet Ivan Balliu, refuzohet ftesa e Panuçit

Frederik Veseli dhe Ylber Ramadani u larguan nga kombëtarja sot dhe nuk do të jenë në ndeshjen që Shqipëria luan kundër Izraelit. Për këtë arsye trajneri Kristian Panuçi ftoi Sabien Lilaj dhe Ivan Balliun, por ky i fundit nuk do të vijë në…

Llogaritë e Berishës: Ju tregoj si kualifikohemi

Etrit Berisha u aktivizua për 90 minuta gjatë miqësores me Jordaninë, duke u rikthyer në rolin e titullarit. Portieri i Atalantës ka folur në konferencën për shtyp, duke folur për miqësoren e së mërkurës dhe ndeshjen me Izraelin në Nations…

Uzuni i emocionuar: Do e mbaj mend gjithë jetën këtë datë!

Myrto Uzuni provoi të mbronte ngjyrat kuqezi të kombëtares. Në të shkuarën ishte aktivizuar me Shpresat, por tanimë trajneri Kristian Panuçi i dha mundësinë të luante me Shqipërinë e madhe. Një ëndërr e realizuar. “Datën 10 Tetor 2018…

Basha: Skema e re do kohën e vet, në Izrael për fitore

Migjen Basha ka folur në konferencën për shtyp, duke komentuar miqësoren kundër Jordanisë, ndeshjen e ardhshme me Izraelin në transfertë për Nations League dhe shiritin e kapitenit. Mesfushori i Aris nuk u aktivizua në ndeshjen e mbëmshme,…

Polemikat dhe kombëtarja, Abazaj sqaron gjithçka

Kristal Abazaj ndodhet në Shqipëri, ndërkohë që nuk e humbi mundësinë të ndiqte kombëtaren gjatë miqësores me Jordaninë. Sulmuesi anësor ka folur në lidhje me gjendjen e tij, teksa thekson se dëmtimet e kanë penalizuar. “Jam bërë pjesë e…

Izrael-Shqipëri, FSHF njofton për biletat

Shqipëria luan ndeshjen e radhë në UEFA Nations League të dielën. Kundërshtari është Izraeli dhe kuqezinjtë synojnë të marrin pikë në këtë transfertë. Ndërkohë FSHF ka dalë me një njoftim në lidhje me biletat për këtë ndeshje. Ato mund…

Shqipëri ekspertësh, formacioni një “ekuacion”

Kristian Panuçi, që nga momenti që ka ardhur në krye të Shqipërisë, ka menduar që media duhet të qëndrojë larg ekipit kombëtar. Gjithashtu është vënë re që formacioni është fshehur shpesh gjatë seancave stërvitore. Prova të shumta dhe…

Lila: Kombëtarja më lë pa gjumë, të rinjtë kanë kualitet

Andi Lila është lojtari që numëron më shumë ndeshje me kombëtaren dhe doli në konferencë së bashku me trajnerin Kristian Panuçi. Ai flet fillimisht për emocionet që ka kur ftohet nga kombëtarja, ndërkohë që më pas analizoi Izraelin, të…

Shqipëria pa Ajetin, tani ka një problem tjetër

Shqipëria u mund në ndeshjen e fundit me Skocinë në Nations League, ndërkohë që kuqezinjtë po përgatiten për  miqësoren me Jordaninë (10 tetor) dhe takimin e kthimit me Izraelin (14 tetor). Trajneri Kristian Panuçi ende nuk e ka shpallur…

Uzuni nuk fshihet, tani do kombëtaren

U deshën tri ndeshje që Myrto Uzuni të tunde për herë të parë rrjetën në kampionatin kroat. Futbollisti beratas kreu një ndeshje të shkëlqyer në transfertën e Lokomotivës ndaj Goricës, ku kontribuoi me një gol dhe një asist për ta çuar…

Partizani nuk i besoi, Hakaj: Fitojmë edhe ndaj tyre!

Esin Hakaj ishte një prej protagonistëve të suksesit të Teutës ndaj Skënderbeut. Mbrojtësi i Kombëtares Shpresa nuk i fsheh objektivat e durrsakëve, ndërsa në deklaratën e dhënë pas ndeshjes në emisionin “Gol pas Goli” paralajmëroi edhe…

Miqësorja me Jordaninë, FSHF nxjerr në shitje biletat

Shqipëria do të ketë mundësinë të luajë një ndeshje miqësore. Jordania është kundërshtari i kuqezinjve dhe përballja do të zhvillohet në Elbasan më 10 tetor prej orës 20:00. FSHF ndërkohë ka dalë me një njoftim në lidhje me biletat.…

Munden kuqezinjtë e vegjël, Maqedonia fiton në Korçë

Kombëtarja shqiptare U15, ekip që drejtohet nga tekniku vlonjat Eqerem Memushaj ka zhvilluar një ndeshje ndaj Maqedonisë në qytetin e Korçës. Takimi ka përfunduar 1-2 për përfaqësuesen mike. Golin e vetëm të Shqipërisë e realizoi lojtari i…

Rinovimi i Hysajt, zbulohen kërkesat e agjentit të shkodranit

Elseid Hysaj është pranë rinovimit të kontratës me klubin e Napolit. Drejtuesit e Napolit refuzuan ofertën e Çelsit, që i siguronte mbrojtësit të djathtë një rrogë prej 4 milionë eurosh në sezon plus bonuse, ndërsa siç citon “Rai Sport”,…

Vit i zi për italianët, fitorja e fundit në “Loro Boriçi”

Emërimi i Roberto Mançinit në krye të kombëtares italiane kishte bërë që shumë tifozë të besonin se “axurrët” do ta hidhnin shumë shpejt pas krahëve dështimin historik të ngeljes jashtë Botërorit “Rusi 2018”. Por, dy ndeshjet e para të…

Panuçi “tërmet”, u bën namin lojtarëve

Në Skoci vendasit janë dëgjuar të bërtasin fort te golat e shënuar, por pas takimit ka qenë radha e shqiptarëve për të qenë të zhurmshëm. Ka ndodhur në dhomat e zhveshjes, në analizën e zakonshme që trajneri Kristian Panuçi zhvillon me…

DIREKT/ Skocia shënon sërish, shuhen shpresat e kuqezinjve

Ashtu si pak ditë më parë, kuqezinjtë do tentojnë që të marrin një tjetër rezultat pozitiv, por këtë herë në Skocinë e largët.Të besuarit e Kristian Panuçit kërkojnë një fitore që do i konfirmonte si pretendentë për të fituar grupin 1 të…

Shqipëria në Gllazgou, për të treguar se sa është rritur!

Shqipëria luan sot në stadiumin “Hampden Park” takimin e dytë në Ligës së Kombeve, këtë herë ndaj Skocisë, e cila shihet si pretendentja në grupin tonë. Pas fitores minimale me Izraelin skuadra e Kristina Panuccit synon një tjetër sukses,…

Heroi Taulant Xhaka: Goli, me porosi nga babai

Taulant Xhaka bëhet heroi i papritur i Shqipërisë, sepse kundër Izraelit shënoi një gol të artë, që mund të vlejë shumë për të ardhmen kuqezi, ashtu si ka pasur vlerë të madhe për trajnerin Kristian Panuçi, me të cilin Xhaka ka pasur disa…