Browsing Tag

Shqiperia U19

Norvegjia feston në Durrës, Shqipëria s’e pengon dot

Shqipëria U19, e drejtuar nga Erjon Bogdani, është mundur edhe nga Norvegjia, që i është gëzuar në fund kualifikimit në Elite Rounde. Ndeshja u vendos nga një gol i shënuar në pjesën e parë nga Botheim. Kuqezinjtë ishin mposhtur nga…

Bogdani: Gabuam, më vjen keq për djemtë!

Shqipëria U19 u mund me rezultatin 3-0 nga Sllovakia dhe normalisht që ka shumë keqardhje për këtë disfatë, që ishte e dyta pas asaj me Ukrainën. Trajneri Erjon Bogdani, pas ndeshjes ka folur për mikrofonat e “Supersport” “Me vjen keq…

Sllovakia “kockë e fortë, bie sërish Shqipëria e Bogdanit

Shqipëria U19 u paraqit mirë në ndeshjen e parë me Ukrainën dhe u mposht vetëm me një gol, por në takimin e sotëm me Sllovakinë e ka pësuar në 45 minuta. Miqtë shënuan tre herë dhe në pjesën e dytë nuk u munduan shumë, duke u mbrojtur.…

Java kuqezi, shtatë ndeshje në gjashtë ditë

Kategoria Superiore do të ndalet këtë javë, kjo për shkak se është periudha e grumbullimeve të Kombëtareve. Do të jetë një javë mjaft impenjative kuqezi, kjo për faktin se përveç skuadrës së parë në fushën e blertë do të zbresin dhe…

Optimizëm te Shqipëria U19, flasin Isufi e Ismajlgeci

Shqipëria po bëhet gati për ndeshjet kualifikuese të Europianit të 19-vjeçarëve dhe sot në konferencë kanë dalë dy mbrojtës, Enes Isufi dhe Marsel Ismajlgeci. I pari, i cili është pjesë e Skënderbeut, është shprehur se pret që kombëtarja…

Humbja e thellë, Bogdani: Morëm një leksion!

Shqipëria U19 zhvilloi dy ndeshje miqësore me Islandën U19. Takimin e parë kuqezinjtë e fituan 1-0, ndërkohë që sot u thyen me shifrat 1-4. Trajneri Erjon Bogdani, pas ndeshjes u shpreh se nuk është shumë i shqetësuar, pasi janë vetëm…

Bogdani: Miqësore e vlefshme me Islandën, ky është grupi

Shqipëria U19 mundi me rezultatin minimal 1-0 Islandën, ndërkohë që trajneri Erjon Bogdani tregon se ky takim u ka shërbyer shumë kuqezinjve, pasi kundërshtari ishte pak a shumë i një niveli me rivalët në kualifikueset e Europianit.…

Java e Ernest Muçit, nderon Shqipërinë U19

Erjon Bogdani ka pasur mundësinë të shohë Shqipërinë U19 në fushë sot. Kuqezinjtë u përballën me Islandën dhe fituan me rezultatin e ngushtë 1-0 në stadiumin “Roza Haxhiu” të qytetit të Lushnjës. Një takim i vendosur vetëm në fund, kur…