Browsing Tag

Shpetim Duro

Duro: Jam skeptik për Tiranën, ikja e Gegës jo pozitive

Shpëtim Duro, pas eksperiencës me Dritën e Gjilanit sezonin e shkuar, është i lirë dhe në pritje të ofertave për të drejtuar ndonjë skuadër. Propozime ka pasur, por ende nuk i ka dalë ai projekt që ai dëshiron. Në rolin e një specialisti…

Më të mirët e Duros, shumë “dema” dhe… asnjë sulmues

Gara në Superiore u mbyll dhe Partizani u shpall kampion, ndërkohë që janë të shumtë lojtarët që kanë spikatur. Shpëtim Duro, trajneri i njohur i kampionatit tonë, i cili ka drejtuar edhe Dritën e Shkëndijën e Tetovës në Kosova e Maqedoni,…

U zhgënjye nga Shpëtim Duro, braziliani i thotë gjërat troç

Shpëtim Duro i tha “po” Dritës dhe momentalisht është në krye të kampionëve në fuqi të Kosovës. Gjërat për të dhe ekipin gjilanas nuk është se kanë shkuar mirë, pasi janë jashtë garës për titull. Gjithsesi sezonin mund ta shpëtojnë përmes…

Shpëtim Duro-Julian Ahmataj, duel për t’u rikthyer në stol

Shpëtim Duro dhe Julian Ahmataj janë dy emrat e trajnerëve që po lakohen për të marrë drejtimin e skuadrës së Shkupit. Largimi i Zekerija Ramadanit, i cili e nisi kampionatin me dy barazime dhe u eliminua nga Kupën, i ka lënë bardhekaltrit…

Duro: Dominuam ndeshjen, por rrezikuam dëmtime

Trajneri i Flamurtarit Shpëtim Duro ka mbetur i kënaqur nga ndeshja dhe fitorja në miqësore, pavarësisht se sipas tij janë vetëm miqësore që shërbejnë thjesht për të kolauduar skuadrën në këto momente. “Natyrisht që fitorja është…