Browsing Tag

Shorti i eliminatoreve Euro 2020

Emocionet e shortit: Nga Lëv e Mançini, te Kuman e Southgejt

Sot është hedhur shorti i eliminatoreve të EURO 2020. Dikush është kënaqur, ndonjë është mërzitur, ndërsa një tjetri nuk i bën përshtypje fare. Trajnerë të kombëtareve të mëdha kanë dhënë opinionet e para të grupeve të tyre. Të gjithë…

Ademi: Mund të kishte më keq, ja pse besoj

Agim Ademi, kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka komentuar shortin për përfaqësuesen Dardane. Ai shpreson shumë që të shfrytëzohet entuziazmi që ka ekipi, por edhe cilësitë e lojtarëve. “Shorti mund të ishte edhe më i vështirë.…

Mavraj: Ju tregoj kundërshtarin më të vështirë

Mërgim Mavraj, kapiteni i kombëtares, ka folur për grupin kualifikues të Shqipërisë në “EURO 2020”: “Është vështirë të flasësh për mundësi e shanse. Kënaqësi të luash kundër Francës. Kemi bërë mirë me ta dhe Turqinë. Islanda ka bërë mirë…