Browsing Tag

Shkumbini

Shkumbini i ri nis nga Bano, ja plani

Pas rënies në Kategorinë e Dytë, peqinasit po mendojnë për ringritjen e ekipit dhe kthimin në Kategorinë e Parë. Pas takimit me Kryetarin e Bashkisë, z. Hasalla, i cili mban edhe pozicionin e presidentit te klubit, administratori Astri Isai…

Shkumbini “rrëmben” pikë në Kuçovë

Naftëtari ka bërë një hap fals në shtëpi duke barazuar me Shkumbinin. Një takim ku gjithçka ka shkuar drejt një fitore të merituar deri në momentin kur Dervishi për miqtë i ka ndëshkuar kuçovarët me golin e tij, duke i privuar vendasve një…

Tirana “show”, Shkumbini turpërohet në Peqin

Tiranë e frikshme, ose më saktë, Tirana që pritej. Bardheblutë nuk ishin të aftë të mbijetonin sezonin e shkuar në Superiore, por ajo që mendonin të gjithë po ndodh: kjo skuadër dhe ky klub nuk kanë lidhje me Kategorinë e Parë. Nga…

Shkumbinin e nderon Hasanaj ndaj Turbinës

Shkumbini 1 Turbina    0 Shënues: Hasanaj 52' Shkumbini: Ajazi, Bërdufi, Dervishi, Musaku, Isai, Meta, Stojku (65' Bullari), Sadiku (15' Hasanaj -Ramazani 83'), Lluca, Nexha, Xhyra, Trajner: S. Branica.  (Në dispozicion:…

Shkumbini e nis ndaj Bylisit, lista e re me pak përforcime

Sot, Shkumbini do të zbresë në fushën e lojës për ndeshjen e parë në kampionat. Sfida ndaj Bylisit është përballja e parë në shtëpi për peqinasit duke shpresuar në nisjen me këmbë të mbarë. Trajneri Branica nuk fsheh problematikat që ka…

Shkumbini në kaos, lojtarët gati “valixhet”

Peqinasit janë në kaos total dhe askush nga krerët më të lartë, duke filluar që nga Bashkia e Peqinit, apo dhe donatorët këtë verë nuk e kanë vënë shumë “ujin në zjarr” për futbollin edhe pse para 2-3 muajve u premtua një ekip me pretendime…

Egnatia “përmbyt” Shkumbinin

Në kulmin e thatësirës së kësaj vere, rrogozhinasit dëfrehen me peqinasit, të cilëve u janë larguar shumë lojtarë nga ekipi Indrit Efica EGNATIA 3 SHKUMBINI 0 Shënues: Gjoka 24’  Gjuzi 68’,  Vata 71’   EGNATIA: Haremi, Doçi, Vogli,…

Miqësorja me Shkumbinin, Turbina “takohet” me fitoren

Befason Turbina, që duket se po punon mirë këto javë dhe dje ka fituar 1-0 në një miqësore derbi në Peqin, kundër Shkumbinit. Të dyja ekipet në fillim kanë luajtur me formacionet më të mira, ndërsa në pjesën e dytë kanë provuar disa…