Browsing Tag

Sevilla

Atalanta nuk pyet fare, arrin akordin dhe përforcon sulmin

Atalanta po punon për të përforcuar ekipin. Kualifikimi në Champions Ligë i ka entuziazmuar të gjithë në Bergamo, ndërkohë që janë mbushur edhe arkat. Drejtuesit duan t’i dhurojnë Xhan Piero Gasperinit një kontingjent të plotë, që do të…

Reali kënaqet me pak, Madridi ende me 3 ekipe në Champions

Getafe vazhdon të habitë dhe mbetet e katërta në renditje, pas barazimit 0-0 regjistruar sot ndaj Real Madridit, në një derbi që nuk ka qenë kurrë kaq i ekuilibruar dhe me dy ekipet kaq pranë në renditje. Reali, Atletiko e Getafe, për…

VIDEO | Sevija hap merkaton, blen të birin e legjendës rumune

Klubi i Sevijës ka arritur marrëveshjen për transferimin e talentit rumun Ianis Haxhi nga klubi i Vitorul Konstantës. Mesfushori me tipare sulmuese është i biri i legjendës së futbollit rumun, Ianis Haxhi, i cili është njëkohësisht trajneri…

Zyrtarizohet gjithçka, Monçi rikthehet te Sevija

Përflitej prej kohësh dhe tashmë është zyrtarizuar gjithçka. Monçi rikthehet në shtëpi te Sevija. Njoftimi zyrtar është bërë nga vetë klubi andaluzian në një postim në “Twitter”, ku kanë postuar një video mjaft prekëse dhe kanë shkurar:…

Eliminim i pafalshëm, Sevilja merr masën drastike

Sevilja pësoi një eliminim të pabesueshëm kundër Sllavias së Pragës. Ndeshja e zhvilluar në kryeqytetin çek përfundoi në barazim 2-2. I njëjti rezultat i ndeshjes së parë dhe të dy ekipet vazhduan betejën në shtesa. Vaskez gjeti golin e…

VIDEO | Mesi fenomenal, Barcelona luan “poker” me Seviljen

Sevilja dhe Barcelona kanë zhvilluar një ndeshje spektakolare midis tyre, por në fund ka triumfuar ekipi katalanas. Leo Mesi tregoi dhe njëherë se pse është futbollisti më i mirë në botë. Kapiteni shënoi një trigolësh, duke i siguruar një…

Tare sulmon tifozët: Çfarë turpi, kjo Lacio meriton më shumë!

Një gol i Ben Jeder i dhuroi fitoren Seviljes në “Olimpico” përballë Lacios vendase në ndeshjen e parë të këtij raundi në Ligën e Europës. Bardhekaltrit nuk arritën të evitonin humbjen dhe tashmë do e kenë tepër të vështirë në Andaluzi, aq…

VIDEO | Përgjaket Roma, betejë mes tifozëve

Mbrëmjen e së mërkurës në Romë u regjistruan përplasje të hunshme mes tifozëve ultras të Lacios dhe tifozëve të Seviljes. Trazirat, në prag të sfidës në Europa League mes italianëve dhe spanjollëve, ndodhën në rrugën Leonina, pranë rrugës…

Napoli akord me Seviljen, kroati transferohet në La Liga

Kur e pyetën para disa ditësh për situatën e Marko Rog, trajneri i Napoli u shpreh shkurt dhe saktë. “Ai ka marrë një ofertë, por situata e tij është e pasigurt. Marko mund të huazohet, por vetëm në bazë të kushteve tona”, shprehej Karlo…

Muriel i thotë jo Milanit, por rikthehet në Serie A

Luis Muriel do të rikthehet në futbollin Italian, por jo te skuadra e Milanit ashtu siç ishte përfolur gjatë javëve të fundit. Sulmuesi kolumbian ka refuzuar ofertën e “djallit”, duke preferuar të shkojë pak më në jug të Italisë. Bëhet…

Milan bën goditjen e dytë, sulmuesi një hap larg firmës

Milani duket se bën goditjen e dytë në merkaton e janarit. Kuqezinjtë, pasi kanë siguruar me kohë shërbimet e brazilianit Lukas Paketa, janë shumë pranë firmës me Luis Muriel. Sulmuesi, i cili e njeh mjaft mirë Serinë A, do të vijë nga…