Browsing Tag

Serie A

“Jam i lodhur nga vendi i dytë, Sarri nuk do e nisë mirë”

Vitet e fundit Napoli ka qenë kundërshtari më konkurues i Juventusit. Gjithsesi, ka qenë shumë pak për të ndalur “Zonjën e Vjetër” të triumfojë. Lorenzo Insinje mendon se ka ardhur momenti i duhur, që titulli të vijë në Napoli. Ai shprehet…

“Ndizet” Roma, zyrtarizohet zëvendësuesi i Manolas

Ditën e sotme klubi i Romës ka zyrtarizuar si blerjen më të re Xhanluka Mançinin. 23-vjeçari ka zbarkuar në për të kryer vizitat mjekësore, që  pasohen nga firma mbi kontratë. Mbrojtësi që aktivizohej me Atalantën do të vijë në formën e…

E ardhmja Pushkash, Interi refuzon 8 milionë euro

Interi ka marrë dy oferta prej 8 milionë eurosh për sulmuesin e tyre, Xhorxh Pushkash, sipas “InterNews”. 23-vjeçari është përfshirë në skuadrën e Antonio Kontes për fazën përgatitore në Azi dhe fluturoi në Singapor me ekipin e parë sot.…

Inter shet një tjetër talent, përfiton Sasuolo

Inter ka në pronësi një talent mjaft të spikatur. Andreu Gravilon është një mbrojtës tepër interesant. 21-vjeçari është bashkuar me zikaltrit në vitin 2014 dhe më pas është huazuar te Benevento e më pas te Peskara. Talenti e bindi Interin…

“Totenham apo Juventus? Zaniolo nuk është në shitje!”

Italia pas një periudhe të errët duket se po nxjerr një brez me plot talente, që pritet të pushtojnë arenën evropiane të futbollit. Një prej tyre është Nikolo Zaniolo. Fantazisti ka spikatur këtë vit me Romën. Për të kanë treguar interes…

Bomba nga Spanja! Zbulohet dëshira e Hames, nuk është Napoli

Të gjithë napolitanët presin gjithë “kërshëri” ardhjen e një prej lojtarëve më me klas në botë, Hames Rodrigez. Kolumbiani do të largohet nga Reali këtë verë, ku erdhi pas huazimit dyvjeçar te Bajern. Flitet shumë se kolumbiani dëshiron të…

Befason Juventusi, ofertë “qesharake” për Ikardin

Mauro Ikardi dëshiron vetëm Juventusin. Dje, sulmuesi i zikaltërve u kthye në Milano, pasi klubi vendosi të mos e marrë në Azi, aty ku do të kryejnë fazën përgatitore. Vendimi për ta rikthyer në shtëpi Ikardin nuk është pritur aspak mirë…

Juventus ka ëndrrën e radhës, është “magjistari” madrilen

Juventus po mundohet të ndërtojë një skuadër perfekte, ndërkohë që për ta bërë këtë ka mbetur vetëm për të sjellë një “virtuoz” në mesfushë. Isko është ëndrra bardhezi e radhës. Mesfushori është në merkato, me Realin që kërkon Pogba dhe…

Naingolan dëshiron qëndrimin, Interi tregohet i “pashpirt”

Naingolan dhe Interi e kanë “shkërrmoqur” marrëdhënien e tyre. Marota ditë më parë ja tregoi shkoqur atij dhe Ikardit se nuk janë në planet e klubit dhe duhet të gjejnë skuadra të tjera. Naingolan tani ka dalë kundër dëshirës së drejtorit…

Plan gjenial i Romës, gati firma me yllin e Leverkuzenit

Roma ka identifikuar zëvendëuesin ideal për Stefan El Sharaui, pasi ky i fundit zgjodhi Kinën për të vazhduar karrierën e tij. Sipas asaj që raporton ”Corriere dello Sport”, drejtuesit e Romës po ndjekin Leon Beili si pasuesin e El…

Lukaku tek Interi? Kjo fjali e Marotës i vë vulën

Xhuzepe Marota intrigon tifozët e Interit me atë që ka thënë para ndeshjes miqësore me Luganon. Gazetarët e pranishëm atje e kanë ngacmuar në lidhje me transferimin e Romelo Lukaku dhe ai është shprehur: “Jam optimist për…

Ajaksi i vë vulën, De Ligt largohet nga holandezët!

Matijs De Ligt ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar gjatë kësaj vere. Emri i mbrojtësit është lidhur më së shumti me Barcelonën fillimisht, por Juventusi arriti të lëvizte më mirë dhe të bindte lojtarin që t’i bashkohej bardhezinjve.…

Shkak sëmundja misterioze, Mihajloviç ikën nga Bolonja

Sinisha Mihajloviç e mbyll me Bolonjan dhe kjo për shkak se trajneri serb ka probleme shëndetësore, madje siç raportojnë mediat në Itali, ato janë serioze. Ish-mesfushori i Interit është shtruar në spital për shkak të një sëmundjeje që i…

S’ka më dilema, De Ligt nuk udhëton me Ajaksin

Mbrojtësi i Ajaksit, Matijs de Ligt, nuk do të udhëtojë me skuadrën në Austri. Mbrojtësi nuk do të jetë pjesë e skuadrës për fazën përgatitore, pasi Ajaks dhe Juventus po planifikojnë të mbyllin marrëveshjen brenda pak orësh. Klubi i…

Rrahmani: Hap i madh në karrierë, ja pse zgjodha Veronën

Armir Rrahmani u transferua te skuadra e Hellas Verona dhe do të jetë një shqiptar tjetër që do të luajë në Serie A këtë sezon. Mbrojtësi dardan ka thënë sot fjalët e parë si lojtar i Veronës, si dhe ka zgjedhur numrin që do të mbajë në…

Nuk bindi në Romë, talenti brazilian rikthehet në atdhe

Gerson erdhi në vitin 2016 te Roma si një prej talenteve më të mëdhenj të kampionatit brazilian. Megjithatë, lojtari nuk arriti kurrë të lërë gjurmë dhe Serie A u shndërrua në një “mal” të madh për t’u ngjitur. Kështu, 22-vjeçari ka…

Ançeloti: Hames? I shkon fanella e Napolit!

Hames Rodriges me shumë mundësi do të luajë në “San Paolo” sezonin e ardhshëm. Napoli dhe Real janë në përfundim të arritjes së marrëveshjes. Ançeloti nuk e fsheh aspak që të kaltrit duan madrilenin. Trajneri italian shprehet se me shuë…

Borusia e largon, gjermani përfundon në Serie A

Borusia Dormtund është skuadra më aktive në Bundesligë gjatë kësaj. Biznesmenë të zotë drejtuesit drejtusit verdhezinj, që kanë bërë disa blerje shumë cilësore me shuma mjaft modeste, duke parë tregun e sotëm. Megjithatë, afrimet e bëra…

Lojtari i 12-të nuk zhgënjen, Juve merr një lajm fantastik

Juventusi po përjeton një prej periudhave më të suksesshme të historisë së tij. Fitimi i “Serie A” të sezonit që vjen do të ishte i nënti radhazi, një rekord gati i paarritshëm. Përveç kësaj “Zonja” çdo vit po mbledh yjet më të mëdhënj të…

Berisha: SPAL të ndjekë shembullin e Atalantës

Etrit Berishën sezonin e ardhshëm do e shohim të veshur me fanellën e SPAL. Gardiani i kombëtares sonë nuk arriti të gjejë hapësira te Atalanta dhe klubi nga Ferrara ishte “streha”, që i hapi dyert. Etriti është shfaqur në një konferencë…

“Jam shumë i gëzuar, falë Milanit jam burrë”

Xhanluixhi Donaruma është një prej lojtarëve më të përfolur në merkato te skuadra e Milanit. Gardiani kërkohët me ngulm nga PSG, që janë të gatshëm të hapin “thesin” për djaloshin. Gjithsesi, drejtuesit e Milanit ndryshe nga më parë nuk…

“Lajthit” Juventusi, heq dorë nga supertalenti për De Ligt

Matijs De Ligt ka pranuar prej kohësh të vazhdojë karrierën te Juventusi. E vetmja “nyje” që duhet zgjidhur është marrëveshja me Ajaksin. Holandezët po tregohen kokëfortë me atë që kërkojnë. Nëse Juve e do talentin në ekip për sezonin e…

Inter nis “pastrimin” e mesfushës, largohet një luzitan

Inter po punon për ta rinovuar repartin e mesfushës. Përveç ardhjeve priten edhe largime. Zhoao Mario është një prej të zgjedhurve në dalje. Mediet italiane raportojnë se ai është në negociata të avancuara mbi një transferim në Monako.…

Zyrtare | Juventus firmos me talentin argjentinas

Kristian Romero do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit. Argjentinasi vjen nga Xhenoa, ku është paraqitur shumë mirë. Qendërmbrojtësi regjistron 27 paraqitje sezonin e kaluar, në të cilat është vlerësuar mjaft nga opinioni sportiv.…

Bindet Lacio, kontratë 3-vjeçare për talentin shqiptar

Lacio, duke pasur Igli Taren drejtor sportiv, është kthyer në një mundësi për shumë shqiptarë. Sigurisht për lojtarë cilësorë, por edhe për të rinj me të ardhme. Një prej atyre është edhe mbrojtësi Sergio Kalaj, i cili së fundmi ishte edhe…

Inter-Barela e kryer, ja detajet

Inter duket më aktiv se kurrë gjatë viteve të fundit në merkato. Pas ardhjes së Sensit, Lazaros dhe Godin, është radha e një supertalenti për të zbarkuar në “San Siro”. Niko Barela shumë shpejt do të jetë lojtari më i ri i Interit.…

Roma gjen zëvendësuesin e “Faraonit”, vjen nga Gjermania

Roma i ka hapur punë vetes me largimin e El Sharauit. “Faraoni” u largua drejt Kinës për te skuadra e Shangai Shenua për shifrën e 20 milionë eurove, që u derdhën në llogarinë e klubit verdhekuq. Gjithsesi, Romës do i duhet t’i hedhë direkt…

Ofertë e majme për Ken, Juventus nuk mendohet fare

Moise Ken është një nga “diamantet” e akademisë së Juventusit. 19-vjeçari pjesën e dytë të sezonit që kaloi u integrua në skuadrën e parë të “Zonjës” dhe direkt pas kësaj pasoi shpërthimi i tij. Ai u bë lojtari i parë i lindur në vitin…

Zyrtare | Milani njofton blerjen e radhës

Pas Teo Hernandes, Milani ka prezantuar një tjetër blerje. Rade Kruniç është lojtari më i ri që zbarkon në Milano. Boshnjaku ishte një objektiv primar i kësaj merkatoje. Për të Milani është interesuar që në fillimin e merkatos dhe më në…

Lumë ofertash për Bakajokon, vendimin final e jep Lampard

Bakajoko është kthyer te Çelsi pas një huazimi njëvjeçar në Milano. Mesfushori ka treguar një nivel të kënaqshëm te kuqezinjtë, pavarësisht marrëdhënies jo të mirë me ish-trajnerin Gatuzo. Francezi nuk e ka vendin të sigurt te Çelsi, edhe…