Browsing Tag

Senad Gashi

Senad Gashi: Kam mësuar nga gabimet, e mund Çizorën

Boksieri shqiptar Senad Gashi do të ndeshet më datë 20 prill me një emër të njohur të botës së boksit si Derek Çizora. 28-vjeçari nga Peja ka një rekord prej 17 fitoresh dhe dy humbjesh. Është për t’u vlerësuar fakti se të 17-ta fitoret…

Senad Gashi nuk ia del, Karlos Takam fiton me nokaut

Boksieri me origjinë shqiptare Senad Gashi regjistroi humbjen e dytë në karrierë në përballjen me boksierin franko-kamerunas Karlos Takam. Dy boksierët e peshave të rënda ishin pjesë e ndeshjeve “undercard” për duelin midis boksierëve…