Browsing Tag

Sebastian Vettel

Vetel drejt tërheqjes? Piloti i Ferrarit sqaron të vërtetën

Mercedezi dhe Luis Hamilton po “fluturojnë”, ndërsa sezoni ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme për Ferrarin. Skuderia e famshme italiane po has vështirësi dhe nuk ka fituar ende  asnjë garë. Titulli kampion për "kokëkuqen" mungon…

Bottas i pakapshëm në prova, Hamilton dhe Vettel në ndjekje

Valtteri Bottas ishte i pandalshëm në provat zyrtare në Spanjë. Piloti finlandez regjistroi kohën më të shpejtë në të tre provat e ditës së sotme, duke siguruar “pole position” për garën e ditës së nesërme. Bottas la në vend të dytë…