Browsing Tag

Santos

Reali, Santos dhe Vinisjus: Rrëfehet talenti Rodrigo

Rodrigo Goes po shijon ditët e tij të fundit me skuadrën e Santosit. Pak javë më vonë 18-vjeçari do të marrë avionin për në Madrid, ku do t’i bashkohet klubit më të trofeshëm në botë: Real të Madridit. Një vit më parë Florentino Perez…

“Dridhet” Nejmar, rrezikon deri në 6 vite burg

Nejmar u transferua te Barcelona në maj të vitit 2013 për shumën, që u raportua se ishte 57.1 milionë euro, megjithëse asnjë nga detajet nuk u zbulua si nga Barça ashtu dhe nga Santos. Nga ky transferim thuhet se prindërit e Nejmar kanë…

Rikthehet Gabigol, Santos i kalon “topin” Interit

Në verën e vitit 2016, konkretisht me 27 gusht, Inter firmosi me talentin brazilian që shpërtheu me skuadrën e Santos, Gabriel Barbosa, ose siç njihet ndryshe Gabigol. Një transferim, ku Inter shpenzoi gati 30 milionë euro dhe braziliani…

“Far West” në Brazil, Santos eliminohet mes dhunës

Santos është eliminuar në 1/8-at e finaleve të Kupës Libertadores, pas barazimit 0-0 në ndeshjen e kthimit luajtur sot, kundër Independiente-s, që do të ndeshet me River Plejt ose Racing në çerekfinale. Në fakt, ndeshja nuk u mbyll…