Browsing Tag

Sacchi

Më në fund buzëqesh edhe Saki: Po kthehet Milani i vërtetë!

Më në fund edhe një legjendë si Arrigo Saki, gjithnjë mosbesues ndaj Milanit këto vitet e fundit, tashmë beson se Milani i ri mund të bëjë gjëra të mëdha. Pikërisht ky është një sinjal tjetër që duhet të entuziazmojë tifozët, sepse tashmë…

Gjeniu Tare mahnit edhe legjendarin Saki: I bëra komplimente

Në futboll ka yje që zbresin në fushë, ka trajnerë që dinë si t'i vendosin në fushë, por ka edhe mjeshtra që veprojnë pas "perdes", që gjejnë talente dhe i bindin të firmosin, mundësisht duke shpenzuar pak e due fituar shumë. Një ndër…

Saki: Donaruma, mosmirënjohje që më ka befasuar

Arrigo Saki flet për çështjen Donaruma dhe natyrisht fjalët e tij kanë peshë të madhe, sepse flet një dekan i futbollit kuqezi dhe atij botëror. Në editorialin e tij në Gazzetta dello Sport, trajneri legjendar ka qortuar ashpër Donarumën…

Saki: Berluskoni, një gjeni që i dha jetë Milanit

Suksesi i Milanit nën drejtimin e Berluskonit ka nisur me një njeri që revolucionarizoi futbollin jo vetëm në Itali, por në mbarë Evropën, Arrigo Saki. Ishte ai që i dha trofeun e parë Milanit të Berluskonit, në sezonin 1986-1987 kur…