Browsing Tag

Rexhbecaj

Sezon fantastik për Rexhbeçajn, te Volfsburgu askush si ai

Mesfushori shqiptar Elvis Rexhbeçaj mbylli një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Volfsburg. Mesfushori 21-vjeçar u aktivizua në 24 takime në Bundesligë, duke u bërë një nga lojtarët me më shumë minuta në grupmoshën e tij në Gjermani.…

Duel anglez për Rexhbecajn, tetë milionë euro në diskutim

Mesfushori i Volfsburgut, Elvis Rexhbecaj, mund të largohet nga skuadra e “ujqërve” gjatë merkatos së verës. Lajmin e bën të ditur media gjermane “BILD”, që raporton se për Rexhbecajn ka interes nga ekipet angleze të Lids Junajtid dhe…

Edhe një talent shqiptar i shtohet Bundesligës

Elvis Rexhbecaj është emri i ri që i shtohet Bundesligës gjermane. Mesfushori 19-vjeçar me origjinë nga Prizreni ka firmosur kontratën e tij të parë si profesionist me Volfsburgun, deri më 2020. 19-vjeçari është aktivizuar tek ekipi i…