Browsing Tag

Real Madrid

Vasiliev: Perez miku im, por diçka nuk ma fal kurrë!

Vadim Vasiliev është zëvendës-presidenti i Monakos dhe mbrëmjen e kaluar, ai ishte në Talin për të ndjekur finalen e Superkupës së Europës. Marrëdhëniet e tij janë të mira me presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez, por ky i…

Pas Ronaldos, kush do i gjuajë penalltitë te Reali?

Dikush do thotë: hall i madh fort, penalltitë i gjuajnë të gjithë, rëndësi ka të fitohen. Megjithatë, kur bëhet fjalë për Realin diskutimi ndryshon, sepse aty gjithçka është në qendër të vëmendjes, gjithçka amplifikohet dhe tani që ka ikur…

Superkupa e Europës, një derbi pa Ronaldon

Derbi i parë madrilen i sezonit luhet sot në mbrëmje në Talin, Estoni, me Realin e Atletikon që përballen në Superkupën e Europës, një derbi që për herë të parë pas shumë vitesh luhet pa Kristiano Ronaldon, i transferuar këtë verë të…

Çmenduri për Hazard, shifër stratosferike nga Reali

Dëshira e lojtarit dihet, por tashmë që në Angli është mbyllur merkato, zor se Çelsi do të heqë dorë nga një lojtar si Eden Hazard. Oferta, nëse është reale gjithmonë, është e çmendur. “Express” në Angli raporton se Reali i Madridit ofron…

Modriç pranë rinovimit, si e bindi Reali kroatin

Të gjithë të dashuruar me Luka Modriç. Interi e pret, ndërsa Reali insiston ta mbajë dhe as që ka ndërmend ta largojë. Siç citon “Marca”, kroati është pranë rinovimit me kampionët e Europës. Mungon vetëm firma e Modriç për të zyrtarizuar…

Një vit i çuar dëm, Teo Hernandez largohet nga Reali

Një vit më parë bëri bujë një 'vjedhje' që Reali i Madridit i bëri Atletikos së Madridit, sepse i rrëmbeu mbrojtësin Teo Hernandez, duke paguar klauzolën e prishjes së kontratës, prej 30 milionë eurosh. Hernandez, me origjinë franceze,…

Reali “presion” Interit: Doni Modriç? U marrim Ikardin

Reali i Madridit është hedhur në kundërsulm. Interi po tenton të sigurojë shërbimet e Luka Modriç, ndërsa spanjollët po tentojnë një lojtar të zikaltërve. Emri është ai i përhershmi, Mauro Ikardi. Siç citon “Libertad Digital”,…

Kurtua publikon letër lamtumire, por detyrohet ta fshijë

Gjithçka në shpejtësinë e dritës: Tibo Kurtua lë Çelsin për Realin e Madridit, që pagoi 38 milionë sterlina, ndërsa Kepa kalon nga Atletik Bilbao në Londër për rekordin botëror prej 71 milionë sterlinash, 80 milionë euro. Dy transferime…

“Efekti Ronaldo”, Juventusi ëndërron brazilianin

Juventus afroi Kristiano Ronaldon këtë verë, duke bërë goditjen më të madhe të merkatos. Gjithsesi, mund të mos kenë përfunduar surprizat nga “Zonja e Vjetër” që ka një tjetër objektiv. Zëvendëspresidenti Pavel Nedved u shpreh pas ndeshjes…

Vorbulla e portierëve, Kurtua në Madrid

Kalimi i portierit Kepa në Londër i hap udhë transferimit të Tibo Kurtuas tek Real Madrid. “Gardiani” belg e ka shprehur hapur se do të kalojë tek skuadra kampione e Europës. Nesër pritet që 26-vjeçari të udhëtojë nga Belgjika në Madrid,…

Reali vrapon, Roma mposhtet lehtësisht

Për herë të parë këtë verë Reali i Madridit luan me një formacion thuajse të plotë dhe cilësia duket qartë, edhe pa Kristiano Ronaldon. Kampionët e Europës mundën 2-1 Romën sot në orët e para të mëngjesit me orën tonë, por rezultati mund të…

Kovaçiç drejt largimit, gati huazimi në Angli

Mateo Kovaçiç mund të jetë lojtari i radhës që do të largohet nga Real Madrid. Dje u raportua se kroati nuk ndihet mirë në Madrid dhe ka resuar që të dalë në stërvitje, duke i shytuar zërat e largimit. Sot “Marca” raporton se ka ardhur…

Reali i inatosur me Interin, gati denoncimi në UEFA

Real Madrid pa që t’i ikte nga skuadra lojtari më i mirë i saj, Kristiano Ronaldo, por pak më vonë doli lajmi se dhe Luka Modriç mund të transferohej në Itali, me Interin që ka nisur të ngacmojë. Madrilenët në këtë mënyrë do të kumbisnin…

Kros: E pamundur, CR7 nuk zëvendësohet!

Toni Kros u zgjodh futbollisti i vitit në Gjermani, duke fituar çmimin, i cili jepet nga revista gjermane “Kicker”. Në një prononcim për këtë të fundit, mesfushori gjerman flet për largimin e Ronaldos, por ai beson se Reali i Madridit do të…

Plani kinez i Interit, si arrihet te Luka Modriç

Edhe pse Perez e Lopetegui e kanë bërë të qartë se nuk heqin dorë nga Luka Modriç, tek Interi vazhdojnë të këmbëngulin për shërbimet e mesfushorit kroat. Jo vetëm kaq, por në Itali po planifikojnë edhe se si do e bindin futbollistin e Real…

“Dëshira e Modriç është që të qëndrojë në Madrid”

Transferimi i mundshëm i Luka Modriç tek Interi është njw nga temat më të nxehta të kësaj merkato. Edhe pse duhen dhe pak ditë që të mbyllet merkato gjithnjë e më shumë aludohet se kroati do të lërë kampionët e Europës për t’u transferuar…

E premtja deçizive, Inter dhe Real vendosin fatin e Modriç

Konfirmohet takimi i parë i drejtuesve të Interit dhe atyre të Realit. Luka Modriç do të jetë tema e diskutimeve. Inter insiston për shërbimet e tij dhe siç citon “SportMediaset”, ditën e premte, palët do të ulen në tryezën e bisedimeve.…

Çelsi josh Hazardin, Reali monitoron situatën

Eden Hazard ka qenë në qendër të kësaj merkatoje, pasi vetë sulmuesi pati deklaruar gjatë Kupës së Botës se mund të jetë momenti i duhur për të që të ndryshojë ambient. Real Madrit u hodh menjëherë në sulm sapo Ronaldo vendosi të largohej,…

“Hakmarrja” e vogël e Realit, Asensio leksion Juves

Faktori Ronaldo nuk ka nisur ende të ndikojë në spostimin e ekuilibrave, pasi Reali i Madridit mbetet ende i frikshëm dhe Juventusi mbetet ende në pritje të portugezit, debutimi i të cilit do të vijë me qetësi, në ndeshje më të rëndësishme…

Perez: Modriç nuk është Ronaldo

Duket se eksodi nga kampionët e Botës ka marr fund dhe asnjë nga yjet e mëdhenj të ekipit madrilen nuk do të largohet. Kjo situatë i referohet Luka Modriç, i cili u përfol se mund të linte Realin për t’u transferuar tek Interi. Vetë…

Interi nis sulmin për Modriç, gati oferta e parë për Realin

Inter nuk dorëzohet për Luka Modriç. Drejtuesit e klubit milanez kanë përgatitur planin ekonomik për të arritur tek kroati. Oferta është gati për lojtarin dhe Realin e Madridit. Siç citon “Il Giornale”, mesfushorin kroat e pret një kontratë…

Fulhem bën pazar në Spanjë, kërkon mbrojtësin e Realit

Real Madrid humbi Kristiano Ronaldon pak javë më parë dhe ende nuk po arrin që të gjejë një futbollist që ta pasojë. Gjithsesi kampionët e Europës mund të humbasin një tjetër lojtarë shumë shpejt, pasi Teo Hernandez duket se është gati të…

Lopetegui: Skuadra ka ekuilibër, Superkupa ka rëndësi për ne

Trajneri i Real Madridit, Julen Lopetegui, ka folur para ndeshjes me Juventusin në kuadër të përgatitjeve për edicionin e ri. Numri 1 i stolit të “galaktikëve” e ka theksuar se për të rëndësi ka vetëm ndeshja e Superkupës, duke i kaluar në…

Tentativa për Modriç, Interi ka arsye të besojë

Luka Modriç është objektivi i Interit, por reagimi i Florentino Perez zbehu shpresat e zikaltërve. “Kush dëshiron shërbimet e Luka Modriç duhet të paguajë 750 milionë euro”, u shpreh presidenti i Realit. Një shifër e frikshme dhe një…

 Interi nuk i ndahet pistës Modriç, zhvillimet e fundit

Interi duket se nuk ka ndërmend të dorëzohet për shërbimet e Luka Modriç. Zikaltrit e kanë hedhur hapin e parë, por Fiorentino Perez ka qenë i prerë për momentin. Sa i takon klauzolës së mesfushori, asnjë klub nuk di to të ishte i gatshëm…

Vinicius debuton, simulimin e paska si Nejmar

Sapo ka mbushur 18 vjeç Vinicius është transferuar tek Reali i Madridit, që e ka blerë prej kohësh për 45 milionë euro. Në miqësoren e parë në Amerikë, sot në orët e mëngjesit me orën tonë, kundër Mançester Junajtid, Vinicius luajti nga…