Browsing Tag

Qarabag

Agolli i jep fund në Azerbajxhan, familja e çon në SHBA

Ansi Agolli i ka dhënë fund një “kapitulli” 9-vjeçar në Azerbajxhan me skuadrën e Karabagut. Në fillim të ndeshjes ndaj Sabail, trajneri i ekipit Kurban Kurbanov ia dha  mbrojtësit shqiptar i dha një fanellë me numrin 317, që është numri i…

Lajmi për fund karriere, tani flet Agolli

"Ansi Agolli po mendon ta mbyllë karrierën në fund të sezonit. Për këtë arsye, sezoni aktual do të jetë i fundit për të te Karabaku", shkruhej paraditen e sotme në një faqe tifozësh të Karabakut në Facebook. Një faqe e ngjashme me atë…

Kaos në Ukrainë, Vorskla-Karabag u ndal për 10 minuta

Sfida e Europa League mes Vorskla Poltavës dhe Karabagut të Ansi Agollit u ndal për 10 minuta në pjesën e dytë, për shkak të fishekzjarrëve dhe tymuesve që u ndezën nga tifozët vendas, duke mbuluar fushën dhe tribunat. Situatë kaotike,…

Kurbanov “thumbon” Kukësin: Do të fitojmë me goleadë

Trajneri i Karabakut, Kurban Kurbanov, ka folur në konferencën për shtyp, ku është shprehur shumë i bindur se skuadra e tij do të fitojë bindshëm me Kukësin. Numri 1 i stolit të kampionëve të Azerbajxhanit ka thekuar se në këtë ndeshje i ka…

Kukësi, ndaj Karabakut për të ruajtur traditën

Kukësi ka një mision mjaft të vështirë përpara, pasi do të kërkojë kualifikimin ndaj Karabakut nesër në mbrëmje, ndaj një kundërshtari mjaft të fortë. Pas barazimit pa gola në “Loro Boriçi”, normalisht që verilindorët kanë të drejtë që të…

Azerët gati për Kukësin, shitet 1/3 e biletave

Kukësi barazoi pa gola në ndeshjen e parë kualifikuese të turit të dytë të Championsit me skuadrën e Karabakut. Ky rezultat u jep besimin verilindorëve se mund të arrijnë kualifikimin në ndeshjen që do të zhvillohet në Baku, të mërkurën në…

Qeleshe e çifteli, Gjici ruan traditat në drekën zyrtare

Siç ndodh zakonisht, para ndeshjeve të Champions League dhe Europa League, drejtuesit e klubeve drekojnë ose darkojnë së bashku, ndërkohë që nuk mungojnë as dhuratat simbolike mes palëve. Kukësi pret Karabakun sot prej orës 19:00. Ndeshja…