Browsing Tag

PSG

Mbyllet telenovela “De Jong”, Barça tronditet në fund

Frenki De Jong duket se më në fund e ka vendosur të ardhmen e tij. Ditët e fundit ishte thënë që çdo gjë ishte mbyllur dhe holandezi do të transferohej drejt Barcelonës, por tashmë duket se gjithçka ka marrë një rrjedhë tjetër. Siç…

Frenon PSG, De Laurentis nuk kënaqet nga oferta

“Alan te PSG? Nëse francezët ofrojnë 80 milionë euro, do ta nisja në këmbë për në Paris”, ishin fjalët e Antonio Kasanos pak ditë më parë në një intervistë. Francezët duket se i kanë dëgjuar fjalët e ish-sulmuesit dhe tanimë ka të reja në…

PSG gati të hapë thesin për mesfushorin, Napoli ka dy kushte

Fitimi i Champions Ligës është objektivi kryesor i PSG dhe klubi po bën maksimumin për t’i dhuruar trajnerit Tuhel një kontingjent lojtarësh plot kualitet, sidomos në repartin e mesfushës. Siç raporton “Corriere dello Sport”, PSG ka gati…

PSG fërkon duart, Rabiot mund të shitet në… janar

Barcelona hoqi dorë nga Adrien Rabiot për shkak të insistimit të lojtarit për të përfshirë një klauzolë që i lejon atij që të mos aktivizohet kurrë në rolin e mesfushorit përpara mbrojtjes. Katalanasit kanë arritur akordin me De Jong të…

Çmenduri në Paris, vendi i fundit në Ligën 1 eliminon PSG

Nëse PSG është ngopur me triumfet në Francë dhe tashmë mendon vetëm për Europën, bën mire që të shkojë deri në fund në Champions League, sepse përndryshe do të bëhet gazi i botës. Sot kampionët e Francës u eliminuan bujshëm në…

Tuhel në nevojë për mesfushor, PSG e gjen tek… Interi

PSG po kërkon prej kohësh një mesfushor dhe Tomas Tuhel e ka përsëritur shpesh një gjë të tillë. “Kemi kërkuar një numër gjashtë në verë, por nuk e gjetëm. Ju e njihni mirë situatën, na mungon Adrien (Rabiot), na mungon Lasan (Diarra) dhe…

Zbulohet takimi sekret, Nejmar dëshiron rikthimin në Spanjë

Transferimi i Nejmarit nga Barcelona te PSG për shumën e 222 milionë eurove befasoi shumë tifozë të futbollit, por braziliani nuk ndihet i lumtur në kryeqytetin francez. “El Mundo Deportivo” komenton rreth të ardhmes së sulmuesit, i cili ka…

Arrihet akordi: Rabiot në një ekip me Mesin, zbulohen detajet

Adrien Rabiot do të zhvillojë sezonin e fundit me PSG. Mesfushori i rezistoi sulmeve të klubit për të rinovuar kontratën, që i skadon në verën e ardhshme, por 23-vjeçari nuk pranoi asnjë ofertë tjetër të PSG dhe tashmë ka arritur akordin me…

Hese Rodrigez e thotë troç: Te Reali më harruan të gjithë

Karriera e Hese Rodrigez ka një pësuar një rënie të frikshme gjatë dy viteve të fundit. Kalimi te PSG-ja nuk shkoi siç ai e priste. 25-vjeçari kaloi shumë momente të vështira, një ndër to dhe diagnostikimi  i djalit të tij me një sëmundje…

“Asnjë akord me Rabiot dhe asnjë thyerje rregullash”

Marrëdhëniet e Adrien Rabiot me PSG janë të ngrira prej kohësh, ndërkohë që mesfushori nuk ka pranuar rinovimin e kontratës, që skadon në verën e ardhshme. Për të interesohen shumë klube europiane me Barcelonën mbi të gjitha. Mediat…

Kthim pas në kohë, kur Salah refuzohej nga Unai Emeri

Një vit e gjysmë më parë, Mohamed Salah, ishte nën vëzhgim nga shumë klube elitare nëpër Europë. Një ndër palët e interesuara ishte dhe PSG-ja, ku asokohe drejtonte trajneri i tanishëm i Arsenalit, Unai Emeri.  Asokohe talenti i…

PSG hap thesin për mesfushorin, Napoli ofertë talentit italian

Adrien Rabiot është pothuajse një lojtar i Barcelonës, ndërsa PSG ka gjetur zëvendësuesin e tij. Kampionët e Francës po kërkojnë prej kohësh një emër të madh për mesfushën e Tuhel. Objektivi i tyre është Alan i Napolit dhe “Corriere dello…

Akordi është arritur, Rabiot do të transferohet në Spanjë

Adrien Rabiot po kalon ditët e fundit si lojtar i PSG. Mesfushori francez ka arritur akordin me Barcelonën dhe transferimi i tij do të bëhet në janar. Sipas raportimeve të “Sport”, 23-vjeçari do të udhëtojë drejt Katalunjës në ditën e parë…

PSG me sytë nga Rusia, gati çeku 35 milionë eurosh

Te klubi i PSG-së po nxitohen për të përforcuar repartin e mesfushën. Në janar nga kampionët e Francës pritet të largohen Rabio dhe Diarra, ndërsa trajneri Tomas Tuhel e di mjaft mirë se për të përmbushur objektivin madhor të fitimit të…

PSG e detyruar të shesë, e ardhmja e Mbape në Serie A?

PSG vazhdon të ketë probleme me UEFA-n sa i përket FFP (fair play financiar), ndërsa shtohen përditë e më shumë zërat e largimit të njërit prej dy yjeve të ekipit: Nejmar, ose Kilian Mbape. “AS” zbulon se, të paktën 90 nga 170 milionë euro…

Telenovela Rabio drejt fundit, ja skenari për transferimin

Adrien Rabio mund të bëhet me ekip të ri që në muajin janar. PSG për momentin nuk bën plane me mesfushorin, i cili kishte premtuar rinovimin e kontratës dhe më pas përgjigja ishte negative. Kjo i ka tërbuar francezët, saqë drejtori sportiv…

Lojtari i vitit në Francë, shpallet fituesi

Është zgjedhur lojtari i vitit 2018 në Francë. Në një garë, që ishte mjaft e fortë, pasi kombëtarja franceze fitoi Kupën e Botës triumfues u shpall, Kilian Mbape. Sulmuesi i PSG-së la pas Rafael Varan, i cili fitoi dhe Championsin me Realin…