Browsing Tag

progni

Nga Teuta te Gjilani, prezantohen Bushiç dhe Progni

Tomislav Bushiç dhe Gerhard Progni janë prezantuar sot zyrtarisht si lojtarë të Gjilanit. Të dy futbollistët luajtën sezonin e shkuar për Teutën në Superiore dhe ishin dy lojtarë shumë të rëndësishëm në formacionin e Bledi Shkëmbit. Në…

Shtylla dhe gola, Teuta mposht pastër Laçin

Një nga miqësoret e luajtura sot ishte dhe Teuta përballë Laçit, një sfidë ku u përplasën dy ekipe të kreut në Superiore. Si kurbinasit, ashtu dhe durrsakët kanë bërë ndeshje të mira në miqësoret e zhvilluara deri më tani dhe kjo ishte një…

Progni: Ne, më mirë se Partizani! Shumë rivalë për titullin

Teuta ka zhvilluar një sezon përtej pritshmërive të shumicës, teksa pas dy fazave të para durrsakët renditen tre të tabelës me 33 pikë, katër më pak se kryesuesit e Partizanit. Një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Shkëmbit në këtë…

Kamza dorëzohet, Teuta “bën ç’të dojë”

Teuta ka përmbysur Kamzën në transfertë me rezultatin 3 – 1. Ekipi i drejtuar nga Blendi Shkëmbi vazhdon ecurinë e mirë, ku nuk njohin humbje në pesë takimet e fundit, ndërsa te Kamza nuk e njohin fjalën fitore që prej 15 shtatorit, ku…

Progni: E kisha paramenduar golin, gjyqtari ishte i pasigurt

Gerhard Progni foli në emisionin “Sport News Plus” në “News 24”, ku u ndal te ndeshja me Flamurtarin në Vlorë. Tropojani ishte autori i golit të barazimit për durrsakët, me një ekzekutim perfekt dhe ai vetë tregon se e kishe menduar mënyrën…

Partizani luan “tenis” ndaj Tomorit

Aventura e Partizanit në Kupat e Europës ishte e shkurtër, pasi shorti vendosi që ta përballte që në raundin  parë të Europa Leagues me ekipin e Mariborit. Pas aventurën në Europë tekniku Gega vendosi që skuadra të grumbullohet në Elbasan…

Asani-Progni shtyjnë Vllazninë drejt skëterrës

Partizani mund Vllazninë, duke i shtyrë shkodranët në Kategorinë e Parë. Jasir Asani dhe Gerhard Progni janë autorët e dy golave për të kuqtë, të cilët nuk toleruan asnjë moment ndaj shkodranëve, që me këtë humbje, e shohin veten, pothuajse…

Zyrtare/ Progni është i Partizanit

Gerhard Progni është zyrtarisht i Partizanit. Mesfushori ka firmosur sot për klubin e kuq, duke nënshkruar një kontratë 2-vjeçare, me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër. Është përforcimi i dytë veror për Partizanin, që sërish bën…

Teuta humb tre titullarë para Luftëtarit

Teuta përballet të dielën me Luftëtarin në një ndeshje vendimtare për mbijetesën, por skuadra durrsake duhet të bëjë llogaritë me dëmtimet e pezullimet. Nga transferta e Korçës, ekipi bregdetar humbet dy elementë, shtyllë të ekipit. Bëhet…

Progni zyrtarisht te Teuta, bashkohet sërish me Maganin

Gerhard Progni ka zgjedhur Teutën për vazhdimin e karrierës. Mesfushori i njohur ka firmosur dhe është prezantuar te skuadra durrsake, një lëvizje surprizë, pasi në përgjithësi Teuta nuk preferon të futet në garë për lojtarë me paga shumë…

Progni bisedon edhe me Teutën

Drilon Xhepollari Teuta pranë goditjes së madhe në merkaton e janarit, teksa ish-mesfushori i Skënderbeut Gerhard Progni është shumë pranë firmës me klubin durrsak. Burime pranë klubit bëjnë me dije se lojtari ka dëgjuar ofertën e…

Partizani takon Prognin, marrëveshja pranë

Eraldo Harlicaj Mes të Partizanit dhe Gerhard Prognit ka pasur bisedime dhe shumë shpejt mund të ketë një marrëveshje të paktën për 6 muajt e ardhshëm. Lojtari pas largimit nga klubi Zira i Azerbajxhanit është i lirë dhe po sheh…

Progni i lirë, nis “gjuetia” e Superiores

Krejt papritur, klubet e Superiores kanë një emër tjetër në “tryezë” për merkaton e janarit: Gerhard Prognin. Mesfushori me eksperiencë ka mbyllur aventurën te Zira në Azerbajxhan, duke prishur kontratën, edhe pse është ende mesi i sezonit.…