Browsing Tag

Prishtina

Derbi i Anamoravës në “Fadil Vokrri”, tërbohen Plisat

Drita-Gjilani, i njohur ndryshe si derbi i Anamoravës, nuk do të zhvillohet në stadiumin “Agim Ramadani-Katana”, por në Prishtinë. Kjo zhvendosje është bërë për shkak se stadiumi nuk i plotëson kushtet e sigurisë. Momentalisht po bëhen…

Ballkani dorëzohet në fund, Prishtina në festë

Prishtina arriti një fitore shumë të rëndësishme në transfertë përballë Ballkanit. Mjaftuan dy gola të Meriton Korenicës për të mposhtur vendasit. 21-vjeçari nga Rahoveci shënoi golin e avantazhit në minutën e 72-të, nëpërmjet një goditje…

Prishtina ngjyros derbin bardhekaltër, rimerr vendin e dytë

Prishtina ka “marrë hak” për humbjen e 18 shkurtit, duke mposhtur Flamurtarin 3-0 në stadiumin “Fadil Vokrri” në ndeshjen e prapambetur. Derbi i kryeqytetit dardan është veshur me ngjyra bardhekaltër. Tre pikë për ekipin e Josës dhe festë…

Feronikeli “shtyp” Gjilanin, Prishtina likuidon KEK-un

Feronikeli marshon, pasi është rikthyer te fitorja dhe këtë herë ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 3-0. Një fitore me vlera për skuadrën nga Drenasi, që ruan kryesimin e kampionatit me pesë pikë më shumë se Llapi dhe Prishtina. Këta të…

Flamurtar heroik në derbi, Rexha dërgon Feronikelin në krye

Një dygolësh i Kastrioti Rexhës i ka dhuruar fitoren dhe vendin e parë në renditje Feronikelit. Ekipi nga Drenasi fitoi në Prizren përballë Lirisë vendase 0-2 dhe tashmë është ngjitur në vendin e parë me 42 pikë pas humbjes së Prishtinës në…

Ndalet Prishtina e Josës, Drenica triumfon ndaj Trepça ‘89

Prishtina është ndalur në transfertë me Ferizajn. Një ndeshje e mbyllur në barazim pa gola, që i jep mundësinë Feronikelit të marrë vendin e parë në rast fitoreje në transfertë me Dritën kampionë në fuqi. Bardhekaltrit u përpoqën të…

Josa: Te Tirana nuk kanë faj trajnerët, problemet janë te…

Mirel Josa ka qenë i pranishëm në “Selman Stërmasi” në ndeshjen e sotme midis Kukësit dhe Teutës. Në përfundim të takimit, trajneri i Prishtinës foli para gazetarëve në lidhje me Superioren në përgjithësi dhe veçanërisht ish-skuadrën e tij,…

Morina merr për dore Prishtinën, Vilfor Hysa Gjilanin

Prishtina është në rrugë të mbarë, pasi sot ka mposhtur me rezultatin 2-0 skuadrën e Ballkanit. Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa ka shënuar dy her ënë pjesën e dytë të takimit dhe ai që hapi ndeshjen ishte Mario Morina. Sulmuesi tiranas…

Prishtina i përgjigjet Feronikelit, triumfon edhe Flamurtari

Feronikeli dhe Prishtina vijojnë në distancë luftën për titull. Të dyja skuadrat luanin sot në transferta dhe kanë fituar me rezultatin e ngushtë 0-1. Skuadra nga Drenasi iu fal një goli të shënuar nga Kastriot Rexha që në pjesën e parë.…

Josa mposht Maganin, Prishtina ruan hapin e Feronikelit

Prishtina i kundërpërgjigjet Feronikelit, teksa ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 në shtëpi kundër Trepçës ’89. Një derbi mes Mirel Josës dhe Gugash Maganit, që është fituar nga tekniku i bardhekaltërve. Skuadra kryeqytetase shënoi…

Europe Cup, Prishtina triumfon ndaj kampionëve ukrainas

Prishtina në basketboll për meshkuj e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer aventuren në FIBA Europe Cup, duke fituar ndaj kampionëve ukrainas të Cherkaski Mavpy. Z Mobile Prishtina, si quhet ekipi nga kryeqyteti i Kosovës, e dominoi ndeshjen,…

Ofenduan Mirel Josën, Disiplina gjobit Prishtinën

Prishtina barazoi 1-1 në shtëpi kundër Flamurtarit të dielën, ndërkohë që së fundmi klubi bardhekaltër është gjobitur me shumën e 1000 eurove për shkak të ofendimeve që tifozët kanë lëshuar ndaj trajnerit të tyre. Ishte në fakt një…

Më në fund qetësi për Josën, Prishtina mund Gjilanin

Skuadra e Prishtinës është rikthyer te fitorja pas dy barazime radhazi. Kryeqytetasit mundën në shtëpi Gjilanin falë golit të Diar Miftarajt në minutën e 80-të të takimit. Ky tri pikësh vlen shumë për trajnerin Mirel Josa, i cili në takimin…

Ballkani ndal vrullin e Prishtinës, ngec edhe Gjilani

Janë mbyllur në barazim të dyja ndeshjes e ditës së sotme të Superligës së Kosovoës. Prishtina e Mirel Josës ka barazuar 1-1 në trasnfertën ndaj Ballkanit. Kryeqytetasit shkuan të parët në avantazh falë golit të sulmuesit Mankenda, ndërsa…

Josa fiton duelin me Maganin, Flamurtari surprizon kampionët

Në përballjen midis dy ish-trajnerëve të Superligës Shqiptare në Kosovë, i fituar ka dalë Mirel Josa, i cili arriti të dilte i fituar nga transferta e vështirë ndaj Trepçës, skuadër kjo e drejtuar prej gati një viti nga peqinasi Gugash…

Qëlloi tifozët me armë, Gjykata e Pejës merr vendimin!

Gjykata e Pejës ka shpallur vendimin për shtetasin Arian Sijarina, i cili më datë 20 maj, kur në qytetin e Pejës po zhvillohej ndeshja Prishtina – Drita, qëlloi me armë zjarri ndaj një veture të mbushur me tifozë të skuadrës nga Gjilani.…

Drita-Prishtina, Superkupa “beteja” e parë

Drita, kampione e Kosovës, dhe Prishtina fituese e Digitalb Kupa e Kosovës, përballen sonte prej orës 20:00 për të diskutuar fituesin e Superkupës. Ndeshja do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe do të transmetohet në…

Konfirmohen miqësoret, Tirana në fushë që nesër

Tirana, edhe pse u mendua fillimisht që do zhvendosej jashtë vendit për të zhvilluar fazën përgatitore, po përgatitet në kryeqytet. Bardheblutë e drejtuar nga braziliani Ze Maria janë grumbulluar në periferi dhe kanë programuar edhe disa…

Prishtinë e fortë, historia mund të shkruhet në Mitrovicë

Prishtina mund të festojë sërish, por janë edhe 90 minuta për t’u luajtur. Skuadra e drejtuar nga Mirel Josa barazoi pa gola në transfertë me luksemburgasit e Fola Esh dhe ky rezultat u shkon për shtat bardhekaltërve. Skuadra shqiptare e…