Browsing Tag

Preston

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester Siti. Pep Guardiola ia ka besuar çelësat e portës në vetëm pesë raste, kryesisht në ndeshjet e kompeticioneve dytësore si ‘FA Cup’ dhe…

VIDEO | Shpërdorimi i vitit, në Angli nuk i besojnë syve

Aston Vila është një ndër ekipet më historikë në Angli, por prej vitesh luajnë në Championship, pa mundur të rikthehen në Premier Ligë. Ditën e sotme skuadra nga “Villa Park” udhëtonte në transfertë ndaj Prestonit, ku nuk arriti të merrte…